Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#848319 Έβρισκες τέτοια πινακάκια και πρίν; :shifty:
Ή τώρα που συμπυκνωθηκαν τα 500 προγράμματα σε 1 ή (4).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#848320 Δεν χρειαζονταν πριν. Επειδη μαλιστα δεν ειχα ποτε ρητρα αναπροσαρμογης λογω του myhome της ΔΕΗ, δεν με απασχολησε ποτε η τιμη του ρευματος

Πλεον δεν ειναι ετσι και υπευθυνοι ειναι οι τριμπουρδελοι που κυβερνανε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
mousatos έγραψε:Έβρισκες τέτοια πινακάκια και πρίν; :shifty:
Ή τώρα που συμπυκνωθηκαν τα 500 προγράμματα σε 1 ή (4).

τα πινακακια βαλε με τις ξεκαθαρες χρεωσεις.Περιμενω.
Γιατι εδω μεσα εχουμε κατι πανχαζους που δεν μπορουν να καταλαβουν τι τους συμφερει.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#848322 Εικόνα

Το αλιευσα απο το FB. Οταν μου στειλουν την επιστολη, θα την συμπληρωσω και θα την στειλω πισω να δω τι θα γινει :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#848324 panik
Δε σε απασχόλησε επειδή είχες ήδη επιλέξει τη φτηνότερη λύση το 21 όσο κυβερνούσαν οι ίδιοι τριμπούρδελοι. Και οι ίδιοι τώρα που έληξε το "δώρο" της ΔΕΗ και ο πόλεμος στην Ουκρανία συνεχίζεται , έρχονται να συμμαζέψουν τα κόλπα των εταιρειών σε 4 .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
dimviii έγραψε:τα πινακακια βαλε με τις ξεκαθαρες χρεωσεις.Περιμενω.

σελ. 206 προς τα κάτω. όσο ξεκάθαρες μπορούν να είναι δίχως να έχουν ανακοινωθεί επίσημα. ακόμη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
mousatos έγραψε:panik
Δε σε απασχόλησε επειδή είχες ήδη επιλέξει τη φτηνότερη λύση το 21 όσο κυβερνούσαν οι ίδιοι τριμπούρδελοι. Και οι ίδιοι τώρα που έληξε το "δώρο" της ΔΕΗ και ο πόλεμος στην Ουκρανία συνεχίζεται , έρχονται να συμμαζέψουν τα κόλπα των εταιρειών σε 4 .

Η ΔΕΗ μουσατε δεν ειχε ΡΑ και με τα προγραμματα που εβγαλε μετα δεν ειχε για 2 χρονια.

Οσοι ψαχνανε τις φθηνοτερες τιμες τον ηπιαν ασχημα και μετα ψαχνανε τροπους να φυγουν. Ποιος την εκανε την απατη αυτη;

Ε τωρα κανουν αλλη μια. Παρε 4 τιμολογια επι 5; παροχους και κανε πραξεις να δεις που σε συμφερει να πας
Επιλογες εχεις, τωρα αν θα πληρωνεις περισσοτερα, φταιει ο πολεμος στην ουκρανια, ο πολεμος στην Χαμας, ο πολεμος που θα γινει καποια στιγμη καπου, μονο οι τριμπουρδελοι που κυβερνανε δεν φταινε
Άβαταρ μέλους
By kubiak
rae.gr έγραψε:Country__________2023_To_Date (Dec/5/2023)
Italy_(IT)_____________128,28
Malta_(MT)_____________127,00
Ireland_(IE)___________125,26
Greece_(GR)____________120,45
Poland_(PL)____________114,68
United Kingdom_(GB)____110,86
Switzerland_(CH)_______110,13
Hungary_(HU)___________109,38
Slovakia_(SK)__________107,56
Slovenia_(SI)__________107,13
Croatia_(HR)___________106,42
Bulgaria_(BG)__________105,92
Romania_(RO)___________105,86
Serbia_(RS)____________105,86
Austria_(AT)___________105,10
Czech Republic_(CZ)____103,62
Belgium_(BE)___________100,17
France_(FR)_____________99,81
Netherlands_(NL)________98,26
Germany_(DE)____________98,00
Luxembourg_(LU)_________98,00
Lithuania_(LT)__________95,92
Latvia_(LV)_____________95,33
Estonia_(EE)____________91,98
Turkey_(TR)_____________91,26
Portugal_(PT)___________89,87
Spain_(ES)______________88,51
Denmark_(DK)____________87,21
Ukraine_(UA)____________84,46
Norway_(NO)_____________60,65
Finland_(FI)____________55,94
Sweden_(SE)_____________50,97
Τώρα, μπορούμε, να πα'να γμηθούμε...

Γι'αυτό, για τέτοια θέματα ό,τι και να γράψει κανείς εδώ και οπουδήποτε αλλού έχει την αξία που έχει η διαμαρτυρία του κουνουπιού όταν το συνθλίβεις...

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έχω αρχίσει να απολαμβάνω το σανό...

Τι στο καλό, τόσοι το τρώνε, κάτι θα ξέρουν...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#848333 πίσω στο πινακάκι , αν μπούν και κάποιες εκπτώσεις τότε οι εναλλακτικοί που πλησιάζουν τα 20 χωρίς, θα είναι κάπου στα 17 με.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
mousatos έγραψε:μόνο +20% από Γαλλία δε βλέπω να είναι και τόσο απογοητευτικό.
Είναι ικανοποιητικό δηλαδή;

Not bad that is?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#848336 όταν έχεις τη Γαλλιά με 60% παραγωγή από πυρηνικά και από κοντά την Πολωνία που ανέκαθεν ήταν 30% φτηνότεροι από μας ;
Άβαταρ μέλους
By kubiak
mousatos έγραψε:όταν έχεις τη Γαλλιά με 60% παραγωγή από πυρηνικά και από κοντά την Πολωνία που ανέκαθεν ήταν 30% φτηνότεροι από μας ;
Είμασταν άλλοι τότε, δεν ξέρω αν συμφωνείς...

Αν δεν κάνω λάθος είμαστε η μόνη χώρα που έχουμε την ενέργεια 100% στο χρηματιστήριο.

Και μας έλεγαν για τις ΥΚΩ και τι καλά θα ήταν αν συνδέονταν τα μεγάλα νησιά και ειδικότερα η Κρήτη θα μειωνόταν το κόστος και αντίθετα αυξήθηκε (αν πάλι δεν κάνω λάθος).

Αλλά δε γμείς, καρτούλα, mydata, appodixi γιατί άλλαξε το Ελληνικό κράτος και αξίζει να το εμπιστευόμαστε το 2023...

Το κράτος που ίδρυσε ο Αλή Πασάς ο Τεπελενλής.

Πάω να φάω το σανό μου...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
kubiak έγραψε:Το κράτος που ίδρυσε ο Αλή Πασάς ο Τεπελενλής.

και στο οποίο καλείσαι να πληρώνεις υψηλό ενοίκιο στις Μεγάλες Δυνάμεις για να ζεις. because μακροχρόνιος ενοικιαστής είσαι/είμαι , άλλοι κάνουν κουμάντο , και το καλό οικόπεδο κοστίζει ακριβά.