Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#776955 Εγώ μόλις ακούω ότι είναι από ιδιώτη πάροχο κλείνω το τηλέφωνο στα μούτρα,αν δεν τους βρίσω πρώτα.
Και επειτα block & spam...

< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#776959 Αυτό ακριβώς. Τώρα πια βάζω τις μικρές να τους γειωνουν.
Βρε πρέπει να βγεί κοινόχρηστη λίστα ανεπιθύμητων τηλ να τη βάζουμε στο asterisk...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776960 Τα έχουμε πει δέκα εκατομμύρια φορές αυτά.

Στην άλλη άκρη της γραμμής σας μιλάνε άνθρωποι που η εργασιακή τους ζωή είναι επί καθημερινής δαμοκλειου σπαθης. Μην ξεκινήσω και βάζω λινκ και γίνομαι κουραστικός.
Αφήστε το να χτυπάει, και αν μετά από γκουγκλαρισμα σας βγάζει ότι είναι από κωλ center, περάστε το στην μαύρη λίστα.

Τα υπόλοιπα είναι απλά τζάμπα μαγκιες μετά συγχωρήσεως.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#776962 Συγνώμη αλλά από τη στιγμή που εκείνοι δε σέβονται τη δικιά μου δουλειά και πάλι ευγενικός είμαι.Ειδικα όταν με παίρνουν από κινητό είμαι υποχρεωμένος να το σηκώσω γιατί μπορεί να είναι ασθενής....
Τα υπόλοιπα είναι να χάμε να λέγαμε...
Αλλά είπαμε σε αυτή τη χώρα ζούμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#776964
g8777 έγραψε:Τα έχουμε πει δέκα εκατομμύρια φορές αυτά.

Στην άλλη άκρη της γραμμής σας μιλάνε άνθρωποι που η εργασιακή τους ζωή είναι επί καθημερινής δαμοκλειου σπαθης. Μην ξεκινήσω και βάζω λινκ και γίνομαι κουραστικός.
Αφήστε το να χτυπάει, και αν μετά από γκουγκλαρισμα σας βγάζει ότι είναι από κωλ center, περάστε το στην μαύρη λίστα.

Τα υπόλοιπα είναι απλά τζάμπα μαγκιες μετά συγχωρήσεως.
Ούτε να το αφήσεις να χτυπάει.
Μόλις σου πουν από πού είναι λες ένα "ευχαριστώ πολύ δεν ενδιαφέρομαι" και το κλείνεις.

Δεν επιλέγουν αυτοί να σε καλέσουν, ο αριθμός σου τους βγαίνει από υπολογιστή.

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776966 Ξανα.

g8777 έγραψε:Αφήστε το να χτυπάει, και αν μετά από γκουγκλαρισμα σας βγάζει ότι είναι από κωλ center, περάστε το στην μαύρη λίστα.



Αλλα μαλλον θελουμε επαναληψη.

Δύο πρώην υπάλληλοι εισπρακτικών εξομολογούνται

Παντως μην εχετε καμια αυταπατη οτι θα γινει και κανα μεγαλο σουσουρο μετα τα καντηλια που τους ριχνετε. Θα ξυσουν τα παπαρια τους και θα προχωρησουν στον επομενο της λιστας. :s_roses

Οχι για να μην νομιζτε οτι τους σκιαξατε ενω στην πραγματικοτητα τους αερισατε τα φρυδια. :)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776967
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:Τα έχουμε πει δέκα εκατομμύρια φορές αυτά.

Στην άλλη άκρη της γραμμής σας μιλάνε άνθρωποι που η εργασιακή τους ζωή είναι επί καθημερινής δαμοκλειου σπαθης. Μην ξεκινήσω και βάζω λινκ και γίνομαι κουραστικός.
Αφήστε το να χτυπάει, και αν μετά από γκουγκλαρισμα σας βγάζει ότι είναι από κωλ center, περάστε το στην μαύρη λίστα.

Τα υπόλοιπα είναι απλά τζάμπα μαγκιες μετά συγχωρήσεως.
Ούτε να το αφήσεις να χτυπάει.
Μόλις σου πουν από πού είναι λες ένα "ευχαριστώ πολύ δεν ενδιαφέρομαι" και το κλείνεις.

Δεν επιλέγουν αυτοί να σε καλέσουν, ο αριθμός σου τους βγαίνει από υπολογιστή.

.


Ναι, και αυτο. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#776970 Σου ειναι δυσκολο να εισαι ευγενικος δλδ?
Και αντε να σε πηραν 4 το μεσημερι που κοιμοσουν να το καταλαβω...

Τσαμπα μαγκιες
Ειμαι στη Δεη δεν ενδιαφερομαι καλη συνεχεια.
Τοσο δυσκολο ε
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776971
kostis20 έγραψε:Ναι πείτε τα στο George Prix που τον φλωμοσαν στο ψέμα για να ψαρέψουν πελάτες ...
Πολύ κρίμα οι άνθρωποι...

< >


Στον Γιώργο θα πούμε ότι δεν αποφάσισε ξαφνικά ενα παιδάκι ή κάποιος απελπισμένος να τον κλέψει. Όπως σου είπε και ο Γκεακος , λίγη ευγένεια δεν έβλαψε κανέναν.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#776982 Κι εγώ λόγω δουλειάς είναι πολύ πιθανό να δέχομαι τηλεφωνήματα από άγνωστους αριθμους που όντως να πρέπει να σηκώσω. Αν είμαι σε υπολογιστη αμέσως γκουγκλάρω, κι αν ειναι απο τετοια σπαμοϋπηρεσία δεν το σηκώνω και το βάζω μπλοκ.

Ωστόσο, αν τελικά το σηκώσω, απλά αρνούμαι ευγενικά, όπως προείπαν κι άλλοι. Δε χρειάζεται να μπινελικώνεις τους υπαλλήλους που παλεύουν για το μεροκάματο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#776984
g8777 έγραψε:Οχι για να μην νομιζτε οτι τους σκιαξατε ενω στην πραγματικοτητα τους αερισατε τα φρυδια. :)


Τα επίμαχα φρύδια:

Εικόνα

Κατά τα άλλα δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω πέρα από 'scripta manent'. Δεν υπάρχει λόγος να κλείνουμε τέτοια συμβόλαια στο μιλητό, δεν είμαστε στο 1994. :rtfm:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#776987
Hellenic tifosi έγραψε:Ωστόσο, αν τελικά το σηκώσω, απλά αρνούμαι ευγενικά, όπως προείπαν κι άλλοι. Δε χρειάζεται να μπινελικώνεις τους υπαλλήλους που παλεύουν για το μεροκάματο.


δεν ξέρω αν έχει διαβαθμίσεις ανά εταιρεία αλλά πρόσφατα είχα 2 περίπτωσεις από Ζενίθ με σπαστική επιμονή που δεν παίρναν από "δεν ενδιαφέρομαι".
δεν δικαιολογώ τον θυμό αλλά υπάρχουν και όρια
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#776988
g8777 έγραψε:Ξανα.

g8777 έγραψε:Αφήστε το να χτυπάει, και αν μετά από γκουγκλαρισμα σας βγάζει ότι είναι από κωλ center, περάστε το στην μαύρη λίστα.



Αλλα μαλλον θελουμε επαναληψη.

Δύο πρώην υπάλληλοι εισπρακτικών εξομολογούνται

Παντως μην εχετε καμια αυταπατη οτι θα γινει και κανα μεγαλο σουσουρο μετα τα καντηλια που τους ριχνετε. Θα ξυσουν τα παπαρια τους και θα προχωρησουν στον επομενο της λιστας. :s_roses

Οχι για να μην νομιζτε οτι τους σκιαξατε ενω στην πραγματικοτητα τους αερισατε τα φρυδια. :)
Μήπως τα μαθήματα συμπεριφοράς και ευγένειας να τα κράταγες για τον εαυτό σου καλύτερα?

< >