Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775101
Geralt έγραψε:
dimviii έγραψε:Τον αλλο μηνα ολοι 0,97 θα δωσουν,μαλακες πιαστηκαν. :lol:

:lol: :lol:


δεν το ειπα για πλακα.
Κοιτα τελος Αυγουστου τι τιμες θα δωσουν οι υπολοιποι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#775104 Ελπεντισον η πρωτη που πεταει λευκη πετσετα, καλοφαγωτα. :iconcool:

Ομολογω οτι και εμενα μου ηρθε κατραπακια , δεν περιμενα ποτε οτι η ελευθερη αγορα θα λειτουργουσε τοσο στρεβλα , ακομα και μετα τα περιοριστικα μετρα της κυβερνησης.

Anyway.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#775105
kubiak έγραψε:Μου φαίνεται ότι το πλαφόν θα βοηθήσει στη σύγκριση του κόστους μεταξύ των προμηθευτών γιατί είχε αρχίσει το κρυφτούλι με τα πάγια...
Ummm, wow...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#775127 Μου ήρθε και εμένα ειδοποίηση από ΔΕΗ: φιλαράκο, αρκετά μας χρέωσες, σε δύο μήνες σε πάμε σε κυμαινόμενο ΔΕΗ Home Open, brace yourself κλπ κλπ.
Έχω δύο μήνες να δω πού θα πάει η δουλειά και θα δω τι θα κάνω. Εννοείται, από ΔΕΗ δεν φεύγω για κανένα λόγο για να πάω στα μαγαζάκια των απίθανων, αλλά μήπως διαλέξω κάποιο άλλο προϊόν τους.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#775130 Είχαν το δικαίωμα να αλλάξουν μονομερώς το συμβόλαιο?
Αυτό δεν είναι το νόημα του συμβολαίου, να κλειδώνεις την τιμή?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775134
Geralt έγραψε:Είχαν το δικαίωμα να αλλάξουν μονομερώς το συμβόλαιο?
Αυτό δεν είναι το νόημα του συμβολαίου, να κλειδώνεις την τιμή?


τους εδωσε ΕΙΠΑΜΕ το δικαιωμα η κυβερνηση με νομοσχεδιο ,να μπορεις να φευγεις καθε μηνα σε αλλη εταιρια χωρις πεναλτυ(πως μας σκεφτεται η κυβερνησαρα μας :inlove: ) και οι εταιριες να μας δινουν προκαταβολικα την τιμη του επομενου μηνα.
Οι τιμες Αυγουστου δωθηκαν 2-3 ημερες πριν τον Αυγουστο ολα ποπα.Δεν βλεπει πουθενα προβλημα η κυβερνηση.
Δεν βλεπει προβλημα σε τιμες 5 εως 10 φορες επανω,δεν βλεπει προβλημα σε αυξηση παγιου εως 300-400%
Ζητησαν καποιοι παροχοι αυξηση παγιου γυρω στο 5000-8000% αλλα η κυβερνηση τους ετριξε τα δοντια. :inlove:
Τους επετρεψε μονο μεχρι 400%.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#775135 Α οκ. Οπότε γίνονται phase out τα συμβόλαια. Το πέος δεν το γλυτωνεις, απλά μετατίθεται χρονικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#775136 Πάμε Βουλγαρία . Τζάμπα θα μας βγαίνει το νοίκι με τόσο ακριβό ρεύμα στην Ελλάδα ή να κάνουμε ένα δημοψήφισμα προσχώρησης παρακαλώ .
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 01 Αύγ 2022, 17:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775138
g8777 έγραψε:Ολοκληρώνεται η διετής διάρκεια του συμβολαίου σε 2 μήνες.


ναι αλλα δεν εχεις ρητρα.
Να τα λεμε ολα νταξ?