Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#395954
Y.V έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε: η σόλα θα έπρεπε να πάει στο αυστραλοτοπικό. :s_omg


+00
Ασε που αμα πατησεις σκατα σκυλου, αντε να τα βγαλεις απο κει! :lol: :s_sarcastic

αυτο σε πειραξε? πες οτι τρυπανε καπως...θα κλανεις σε καθε πατημα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#395981 Το αντίστοιχο του Εικόνα για σπορτιφ άνδρες στρίπερ
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#397207 Γκεάκο καλώς ήρθες, μας έλειψες.

drdino έγραψε:Το αντίστοιχο του Εικόνα για σπορτιφ άνδρες στρίπερ
Αν βλέπω καλά έχει και άνοιγμα στο εμπρός μέρος προφανώς για να βάλεις νερό και χρυσόψαρο!
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#414533 επανερχομαι μετα απο παλιοτερη απορια στο τοπικο:
τελευταια μου κοπηκε το ποδηλατο και πορπατω πολυ. με τα καζουαλ παπουτσια νιωθω γρηγορα την κουραση στα πελματα, θελω κατι πιο ανετο σε αθλητικο.

λοιπον:
- μπολικο αστικο περπατημα (οχι τρεξιμο)
- γενικη αντοχη στη χρηση (πχ εχω παρατηρησει παραμορφωση σε πατους αλλωνων. ισως κατι πιο στιβαρο συγκριτικα με κατι μαλακο αλλα με ευκολοτερα γηρατεια? υποθετω παντα)
- με ανησυχει το διχτακι που βλεπω σε πολλα στην πανω επενδυση. δεν τα 'χω παντα στην ευγενεια οποτε δεν θαθελα κατι ευπροσβλητο
- ~40-60€ σε εκπτωτικα πλαισια
- καμια προταση δεκτη απ' τον τζι
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#414557
egobrain έγραψε:επανερχομαι μετα απο παλιοτερη απορια στο τοπικο:
τελευταια μου κοπηκε το ποδηλατο και πορπατω πολυ. με τα καζουαλ παπουτσια νιωθω γρηγορα την κουραση στα πελματα, θελω κατι πιο ανετο σε αθλητικο.

λοιπον:
- μπολικο αστικο περπατημα (οχι τρεξιμο)
- γενικη αντοχη στη χρηση (πχ εχω παρατηρησει παραμορφωση σε πατους αλλωνων. ισως κατι πιο στιβαρο συγκριτικα με κατι μαλακο αλλα με ευκολοτερα γηρατεια? υποθετω παντα)
- με ανησυχει το διχτακι που βλεπω σε πολλα στην πανω επενδυση. δεν τα 'χω παντα στην ευγενεια οποτε δεν θαθελα κατι ευπροσβλητο
- ~40-60€ σε εκπτωτικα πλαισια
- καμια προταση δεκτη απ' τον τζι


https://www.skroutz.gr/s/9669716/Asics- ... -6131.html




Τους τελευταίους 2,5 μήνες χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά τα Adidas Ultra Boost S80636

Έχουν περίπου 120km περπάτημα και άλλα τόσα σε τρέξιμο, στίβο και ανοιχτό δρόμο

+ γνωστή η εκπληκτική τους άνεση (σε τουρ αξιοθέατων έβγαζαν ξεκούραστα 20-25km την ημέρα για 5 μέρες)
+ πολύ καλή στήριξη του αστραγάλου (τηρουμένων των αναλογιών, δεν είναι μπασκετικά σε καμία περίπτωση)
+ πολύ όμορφα σχέδια
+ πανάλαφρα

- έχω την αίσθηση ότι μυρίζουν πιο εύκολα από τα υπόλοιπα τρεξίματος
- το πέλμα, και παρόλα την "τοποθέτηση πέλματος continental :svivhaha: για αυξημένη αντοχή και κράτημα", αρχίζει και λιώνει επικίνδυνα

Τα 170 ευρώπουλα που ζήταγε η adidas προ 3 μηνών δείχνουν και είναι πολλά, στα 140 που έχουν τώρα τα προτείνω ανεπιφύλακτα με τον κοντινότερο ανταγωνιστή τους τα nimbus
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#414662
Geo f1 έγραψε:Ωραιο θρεντακι...μου λειπει η μη συμμετοχη πλεον


Εντάχθηκες σε πρόγραμμα απεξάρτησης Geo? :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#414817
red_monster έγραψε:Τους τελευταίους 2,5 μήνες χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά τα Adidas Ultra Boost S80636
Έχουν περίπου 120km περπάτημα και άλλα τόσα σε τρέξιμο, στίβο και ανοιχτό δρόμο

- έχω την αίσθηση ότι μυρίζουν πιο εύκολα από τα υπόλοιπα τρεξίματος
- το πέλμα, και παρόλα την "τοποθέτηση πέλματος continental :svivhaha: για αυξημένη αντοχή και κράτημα", αρχίζει και λιώνει επικίνδυνα

Χρησιμοποιώ κι εγώ τα Ultra τους τελευταίους 10 μήνες, με κοντά 500km αποκλειστικά τρέξιμο, 80% σε στίβο. Σούπερ ευχαριστημένος με την αίσθηση, προσυπογράφω όλα τα + που έγραψες. Ωστόσο δεν έχω παρατηρήσει δυσάρεστες οσμές (πάντα στο μπαλκόνι όλη μέρα μετά το τρέξιμο), ούτε ιδιαίτερη φθορά πέλματος. Το αντίθετο θα έλεγα. Όταν τα πλένω μοιάζουν καινούρια. Βάρος 70kg, αν αυτό παίζει ρόλο.

@ egobrain
Ίσως ένα NB, αθλητικό ή λίγο πιο casual, να είναι αυτό που θέλεις. Στις εκπτώσεις θα βρεις και τριγύρω στο 60άρι.
πχ. https://www.cosmossport.gr/el/product/new-balance-373/ml373blu/?code=108001092043024
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#414856 Τα δικτυωτά από πάνω είναι πιο ανθεκτικά από όσο φαντάζεσαι και αεράτα αλλά άμα βρέξει βρέχεσαι.
Του καθενός το πόδι τα κιλά και ο τρόπος που πατάει διαφέρει και ως εκ τούτου διαφέρει και η φθορά.
Τα αθλητικά αντέχουν 400-800 χλμ άρα δεν είναι για πάντα. Η φθορά πιο πιθανό να σου προκύψει από τη σόλα παρά από το ύφασμα.