Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#516990
KiloMeater έγραψε:η φωτό το κολακεύει το Adidas

+1 το μαυρο μπακραουντ κρυβει τη σολα Νο 47 σε παπουτσι Νο 43.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#516994
KiloMeater έγραψε:Σήμερα είχαμε αργία και βγήκα στα μαγαζιά... Πρέπει να δοκίμασα πάνω από δέκα διαφορετικά ζευγάρια παπούτσια, αλλά δύσκολα ταίριαζε ο συνδυασμός looks & άνεση.
Έβαλα τα Adidas που είπατε και είναι τα πιο άνετα παπούτσια που έχω δοκιμάσει, λίγο καλύτερα από τα nimbus μου. Πλην όμως δε βλέπονται όπως είχα δει και στις φωτο, από κοντά είναι πολύ χειρότερα. Η γυναίκα μου δε με παντοφλιασε ισχυρά.

Τελικά πήρα κάτι που μου έκατσε άνετα και μου άρεσε και οπτικά.
(Gel pulse 9, χρήση για περπάτημα όχι τρέξιμο)
Εικόνα

Τα παπούτσια στο τραπέζι που τρώμε; :omg: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#519886 Ψάχνω παπούτσι για μπασκετάκι:
1) Ανώτατο όριο τα 150 (ούτε € παραπάνω).
2) Θα τα πάρω από φυσικό κατάστημα, γιατί θέλω να τα δοκιμάσω. Μόνο αν έχει καμιά τρελή διαφορά θα τα πάρω από net.
3) Κατά 90% θα πατάνε παρκέ.


Nike NBA Kobe ad bm?
Αdidas Performance Crazy Explosive 2017? (είτε το χαμηλό, είτε το "μποτάκι")
Nike Air Jordan XXXI Black Cat?
Nike Jordan Why Not Zer0?
Nike Lebron Soldier XII SFG?

Κάποιο άλλο;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#519887
dimviii έγραψε:
KiloMeater έγραψε:η φωτό το κολακεύει το Adidas

+1 το μαυρο μπακραουντ κρυβει τη σολα Νο 47 σε παπουτσι Νο 43.



Εικόνα
ultra boost 3.0 44,5 μετά από 720+km κολλάει τα τελευταία του ένσημα.

Σε αναμονή των 4.0 :inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#519889
Dodger έγραψε:Ψάχνω παπούτσι για μπασκετάκι:
1) Ανώτατο όριο τα 150 (ούτε € παραπάνω).
2) Θα τα πάρω από φυσικό κατάστημα, γιατί θέλω να τα δοκιμάσω. Μόνο αν έχει καμιά τρελή διαφορά θα τα πάρω από net.
3) Κατά 90% θα πατάνε παρκέ.


Nike NBA Kobe ad bm?
Αdidas Performance Crazy Explosive 2017? (είτε το χαμηλό, είτε το "μποτάκι")
Nike Air Jordan XXXI Black Cat?
Nike Jordan Why Not Zer0?
Nike Lebron Soldier XII SFG?

Κάποιο άλλο;
https://www.cosmossport.gr/el/product/jordan-air-xxxii-%7C-andrika-papoutsia-mpasket/aa1253-400/?code=1020010111129341

ΕικόναΕικόνα

Ψαξε τα πιο παλια χρωματα οπως μαυρο και μπλε που η τιμη θα ειναι γυρω στα 150€.

Τρομερο παπουτσι με το καλυτερο traction απο οτι εχω δοκιμασει ever. Ιδανικο για πιο βαρια κορμια που δεν τους μοιαζουν τοσο οι γρηγορες αλλαγες κατευθυνσης οσο η σταθεροτητα. Απαραιτητη προϋποθεση να παιζεις σε κλειστο.

Αν εισαι πιο αερινος τοτε και τα Lebron ειναι εξαιρετικη επιλογη στα 130€.

https://www.cosmossport.gr/el/product/n ... 0828933253



< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#519896
Deleted User 1 έγραψε:...


Καλός geo μοιάζεις και συ... :whistlink: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#520107 Ειχα πιάσει την κουβέντα χθες με το γείτονα (Εν ελλαδει αυτα) για το τρέξιμο , μιας και ειναι χρόνια στο άθλημα .
Εκεί που λέγαμε για παπούτσια μου λεει οκ τα nimbus αλλά καλό ειναι να αλλάζεις φόρμα που και που δοκίμασε κανα άλλο , μου λέει πολυ καλά λόγια για τα Mizuno wave creation 19
Μου τα έδωσε να πάω για τρέξιμο (φρέσκο πλυμένα και στρωμένα με καμία 80αρια χιλιόμετρα στο κοντέρ )
Έβγαλα 9 το πρωί (πρώτη φορά έτρεξα σε στάδιο πηγαίνοντας γύρω γύρω ... δεν το βρήκα διασκεδαστικό καθόλου , πρώτη φορά έφτασα να κοιτάζω το ρολόι να δω ποσό μένει ακόμα ) με ανάμεικτες εντυπώσεις
Μου άρεσε το εμπρός μισο , ένιωθα οτι υποστήριζε και αγκάλιαζε το πόδι μου καλύτερα
Στη φτέρνα το βρήκα κάπως σκληρο και δεν είχε το bounce effect που νιώθω με τα ASICS.
Παραδόξως όμως οταν τελείωσα και πήγα να γυρίσω περπατώντας σπίτια μου που ειναι καμία 500αρια μέτρα, στο περπάτημα ένιωθα οτι με πετάγανε εμπρός πατώντας στη φτέρνα πολυ έντονα .... ίσως εχει κα κάνει κάτι με τον τρόπο που τρέχω και περπατάω, που βάζω βάρος
Ο ιδιοκτήτης παίζει να ειναι και καμία 25αρια κιλά βαρύτερος απο μενα , ίσως και αυτό να κάνει διαφορά .
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#520288 Καλό είναι να δοκιμάζεις παπούτσια αλλά δύσκολο να σου πει κάποιος τι είναι καλό για σένα, το βάρος σου, την επιφάνεια που τρέχεις, το σχήμα του ποδιού σου, τον τρόπο που πατάς, περπατάς, τρέχεις.
Τα Mizuno καταξιωμένη τρεχτική μάρκα αλλά θεωρούνται σχετικά μειωμένης αντοχής.
Εγώ αυτό που θέλω να δοκιμάσω είναι κάτι με παχύτερη σόλα (καθώς είμαι βαρύς νιώθω ότι μετά τα 6-7 χλμ το σύστημα χάνει απόδοση) και μικρότερη κλίση (offset, drop)(κοινά παπούτσια, όχι τρεξίματος, που έτυχε και πήρα σχεδόν επίπεδα τα βρίσκω πολύ βολικά). Από τα 10mm να πάω σε 8 ως 4. Σκέφτομαι για Saucony, 2 φίλοι μου τρέχουν με μοντέλα της μάρκας και είναι ικανοποιημένοι.
Άβαταρ μέλους
By periklik
#520544 Χρειάζομαι παπούτσια για την δουλειά. Φοριούνται γύρω στις 55-60 ώρες την εβδομάδα.
Χρειάζεται να είναι ελαφριά, να έχουν διαπνοή, αν είναι εφικτό σκούρα χρώματα (μαύρο - γκρι).
θα ήθελα να έχει ένα μικρό ύψος η σόλα, πατάω σε βιομηχανικό δάπεδο το οποίο μπορεί να έχει υγρασία ή βρωμιές.
Φανταστείτε κάτι σαν δάπεδο συνεργείου - μηχανουργείου!
Αυτά το 60-70% του χρόνου.
Το υπόλοιπο 30-40% είναι δουλειά γραφείου.
Γράφω 6-7 km την ημέρα σε περπάτημα πέρα - δώθε και παίζει και ορθοστασία.

Είπα να δοκιμάσω salomon, δεν έχω αγοράσει πάλι.
Τα μοντέλα που είδα στην περιοχή των 55-70€ είναι τα
http://www.heavenofbrands.com/gr/catalog/product/view/id/279929/s/salomon-kuban-xa-m/
και http://www.heavenofbrands.com/gr/catalog/product/view/id/226944/s/salomon-evasion-2-aero-m/
και http://www.heavenofbrands.com/gr/catalog/product/view/id/285165/s/salomon-x-ultra-3-prime-m/.

Σε χρήματα δεν θέλω να ανέβω πολύ παραπάνω, μην άγχωμαι αν πάθουν κάτι...
Να μου βγάλουν ένα χρόνο θέλω, όχι παραπάνω, του χρόνου βλέπω άλλα.
Έχετε καμιά ιδέα;
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#520625
red_monster έγραψε:Εικόνα
ultra boost 3.0 44,5 μετά από 720+km κολλάει τα τελευταία του ένσημα.

Σε αναμονή των 4.0 :inlove:

:metalo:
Τα δικά μου ακόμη τα περπατώ μετά από 1200+ km τρεξίματος. Αθάνατα λέμε!
Άβαταρ μέλους
By otso
#520746 Mε γεια

Στην ουσια πουλανε χοντρες πλαστικες καλτσες με κορδονια και σολα , θα μπορουσαν να παραλειψουν τα κορδονια που κοστιζουν.
Τα αγνα χρονια μπορουσες μετα το μπασκετ μα πας και βολτα, με αυτα δεν νομιζω .
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#520747 Ποια ειναι τα αγνα χρονια;
Γιατι στα δικα μου τουλαχιστον στο γυμνασιο (εξαταξιο) δεν υπηρχε περιπτωση να κυκλοφορησεις με αθλητικα ή φορμες στον δρομο.
Ειχαμε γυμναστικη, μεταφεραμε σε σακιδιο τα αθλητικα παπουτσια και την φορμα, αλλαζαμε, καναμε γυμναστικη, ξανααλλαζαμε και καναμε τα υπολοιπα μαθηματα ή επιστρεφαμε σπιτι. :s_dunno