Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pik.
#448812
Deleted User 1 έγραψε:Τα συγκεκριμένα είναι βολτάδικα. Άπαξ και μπεις μ' αυτά σε στίβο έχεις το διάστρεμμα στο τσεπάκι.

ισχυει ολα αυτα με τις αεροσολες δεν ειναι και οτι καλυτερο για να τρεχεις...

εξλλου για τρεξιμο η ιδια η ΝΙΚΕ έχει μια χαρα παπουτσια τυπου Flex,RUN, Downshifter κλπ
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#448825 Καλά, προφανώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο, έτσι;
Όλα τα air zoom ΧΧ (σκέτα, pegasus, structure, κ.ο.κ.) είναι ακατάλληλα για τρέξιμο; Δύσκολα.

Τα air max, είναι και πολύ βαριά και σκληρά. Δεν νομίζω ότι είναι βολικά, αλλά διάστρεμμα δεν θα πάθεις. Κι αυτά ως running τα πουλάει πάντως.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#448931 Για πρώτη φορά στη ζωή μου βγήκα για τρέξιμο, τσόιν δε κλαΜπ :s_biggrin
Η :inlove: είναι της τρεχάλας και μιας και την Κυριακή είχε ωραίο καιρό (ψύχρα με ελάχιστο ήλιο, αυτά τα ωραία φθινοπωρινά πρωινά :inlove: ) είπα να το δοκιμάσω κι αυτό και ομολογώ ότι αν και μόνος μου δεν θα το έκανα, το βλέπω πολύ πιθανό 1-2 φορές τη βδομάδα να το βάλω στο πρόγραμμα να τρέχω μαζι της.

Προφανώς μετά βγήκαμε βόλτα στα μαγαζιά για να χαζέψουμε παπούτσια και είδα free run tis nike, το pegasus επίσης της nike, το boost της adidas καιτο asics gel nimbus, το οποίο μου άρεσε πολύ σαν αίσθηση, αλλά 170€?! :s_crazy

Το ερώτημα λοιπόν απλό. Ψάχνω παπούτσι το οποίο θα μπορώ να χρησιμοποιώ για τρέξιμο κανα 10-15άρι χλμ τη βδομάδα σε πατημέ΄νο χώμα ή άσφαλτο σε λογικό μπάτζετ το οποίο να μπορώ να το φορέσω πχ και αν πάω ενα ΣΚ ταξιδάκι. Προς το παρον θα βολευτώ με τα nike air που χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο, αλλά δε μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν στο τρέξιμο έξω :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#448935 asics japan.
κορδονια μετα απο 15 χρονια μίνιμουμ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#448936
rx8_drifter έγραψε:Το ερώτημα λοιπόν απλό. Ψάχνω παπούτσι το οποίο θα μπορώ να χρησιμοποιώ για τρέξιμο κανα 10-15άρι χλμ τη βδομάδα σε πατημέ΄νο χώμα ή άσφαλτο σε λογικό μπάτζετ το οποίο να μπορώ να το φορέσω πχ και αν πάω ενα ΣΚ ταξιδάκι. Προς το παρον θα βολευτώ με τα nike air που χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο, αλλά δε μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν στο τρέξιμο έξω :s_dunno


Έχω γράψει τη μάρκα εδώ και 2 σελίδες.
Ψάξου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#448941 Τα ρουχα της UA ειναι πολυ καλα και ποιοτικα. Τα παππουτσια της για σοβαρο τσοκινγκ ειναι λιγο μιεχ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#448942
rx8_drifter έγραψε:Ώπα μπουσε, κι έχω και φίλη που δουλεύει UA, για να δώ γιατί αν ειναι να ξεμπερδέψω με ενα 50άρακι δε με χάλασε καθόλου :s_airkiss


Βρες χρωματάκι για το charged bandit 3 που πήρα και εγώ και χτύπα.
Εγώ τα έβαλα και για βόλτα-καφέ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#448955
pik. έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Τα συγκεκριμένα είναι βολτάδικα. Άπαξ και μπεις μ' αυτά σε στίβο έχεις το διάστρεμμα στο τσεπάκι.

ισχυει ολα αυτα με τις αεροσολες δεν ειναι και οτι καλυτερο για να τρεχεις...

εξλλου για τρεξιμο η ιδια η ΝΙΚΕ έχει μια χαρα παπουτσια τυπου Flex,RUN, Downshifter κλπ


Βασικα δεν είναι για τίποτα. Ένα καγκουρό υβρίδιο είναι, βαριά και χοντροκομμένα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#448957
rx8_drifter έγραψε:Για πρώτη φορά στη ζωή μου βγήκα για τρέξιμο, τσόιν δε κλαΜπ :s_biggrin
Η :inlove: είναι της τρεχάλας και μιας και την Κυριακή είχε ωραίο καιρό (ψύχρα με ελάχιστο ήλιο, αυτά τα ωραία φθινοπωρινά πρωινά :inlove: ) είπα να το δοκιμάσω κι αυτό και ομολογώ ότι αν και μόνος μου δεν θα το έκανα, το βλέπω πολύ πιθανό 1-2 φορές τη βδομάδα να το βάλω στο πρόγραμμα να τρέχω μαζι της.

Προφανώς μετά βγήκαμε βόλτα στα μαγαζιά για να χαζέψουμε παπούτσια και είδα free run tis nike, το pegasus επίσης της nike, το boost της adidas καιτο asics gel nimbus, το οποίο μου άρεσε πολύ σαν αίσθηση, αλλά 170€?! :s_crazy

Το ερώτημα λοιπόν απλό. Ψάχνω παπούτσι το οποίο θα μπορώ να χρησιμοποιώ για τρέξιμο κανα 10-15άρι χλμ τη βδομάδα σε πατημέ΄νο χώμα ή άσφαλτο σε λογικό μπάτζετ το οποίο να μπορώ να το φορέσω πχ και αν πάω ενα ΣΚ ταξιδάκι. Προς το παρον θα βολευτώ με τα nike air που χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο, αλλά δε μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν στο τρέξιμο έξω :s_dunno



Έχω και τα pegasus, και τα τελευταία ultra boost, και τα nimbus.

Τα 2 τελευταία παίζουν σε άλλη λίγκα. Με τα nimbus καλύτερα σε μαλακό ταρτάν και τα ultra boost λίγο καλύτερα στο δρομο. Πάρε αυτά που οπτικά σου αρέσουν καλύτερα μεταξύ των 2