Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#441260
dimviii έγραψε:
kyr80 έγραψε:
Από τον Ιούνιο και μετά φοράω asics. Πήρα τα tri-noosa , kinsei, και είχα και τα kayano. Κανένα πρόβλημα


που τα φτιαχνουν Κυριακο τα asics?
Kayano και kinsei είναι china. Tri noosa είναι vietnam

.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#441348
mjacob έγραψε:Βιετνάμ; Ινδονησια; Ταϊλάνδη;
Δεν νομιζω να υπάρχει κατι που να μην φτιαχνεται εκει.

Αυτό.
Έχει δει κάποιος κατασκευή απο origin χώρα;
Υπάρχει πχ. NIKE made in USA?
Adidas made in Germany?
κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#441730
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

http://www.newbalance.gr/catalogue/prod ... foam-cruz/

Τα δοκίμασα την περασμένη βδομάδα. Ό,τι πιο μαλακό έχω δοκιμάσει μετά τα Adidas Ultra Boost. Ακατάλληλα όμως για συνεπές τρέξιμο, πολύ ψηλά και ασταθή. Για κάθε μέρα περπάτημα, κλπ, είναι σούπερ. Και όμορφα φυσικά!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#441777 Ευχαριστώ for the info.
Σκέφτομαι κάτι γυμναστηριακό. Τρέξιμο κάνω απλά και μονάχα στο διάδρομο.

Από την άλλη πήρε η κοπέλα μου ένα φοβερό Skechers με τεχνολογία memory foam και μου άρεσε πολύ.
Με κορδόνια που δεν λύνονται ούτε δένονται. Παρόμοιο σχέδιο με τα ΝΒ.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#441787 Ξανασκέψου το Busso για τα Skechers.

Γενικά, τα boost, τα διάφορα foams, ή το lunar της nike, αρχικά δίνουν τρομερή εντύπωση άνεσης, αλλά συχνά διαμορφώνουν κακές συνήθειες στο πόδι κατά το περπάτημα-τρέξιμο, κυρίως λόγω αστάθειας και μηδενικού feeling από το έδαφος.

Προσωπικά τρελαινόμουν να τρέχω με nike huarache και το θεωρούσα αντίστοιχο με τα boost σε άνεση, ως που μετά από τρομερούς πόνους σε μέση και σε πέλμα, κατάλαβα πόσο σημαντικό είναι να έχεις σωστό παπούτσι για το πόδι σου και το στυλ βαδίσματός σου. Άρχισα να ψάχνομαι με asics κλπ που αρχικά φαίνονται πιο "σκληρά" από boost και αφρούς, αλλά στην πράξη είναι φανταστικά.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#441797 Αυτό ήθελα να επισημάνω και εγώ. Φοράω τα boost και λέω μα τι μαλακό παπουτσάκι, ελαφρύ, άνετο, πολύ καλό. :metalo:
Βάζω μετά από καιρό τα nimbus και λέω καλά τι σταθερότατες παπουτσάρες είναι αυτές; :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#441827
Giuseppe Busso έγραψε:Ευχαριστώ for the info.
Σκέφτομαι κάτι γυμναστηριακό. Τρέξιμο κάνω απλά και μονάχα στο διάδρομο.

Από την άλλη πήρε η κοπέλα μου ένα φοβερό Skechers με τεχνολογία memory foam και μου άρεσε πολύ.
Με κορδόνια που δεν λύνονται ούτε δένονται. Παρόμοιο σχέδιο με τα ΝΒ.

για μενα.

Νew Balance Fresh Foam Boracay v.3 :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441872
socratesn έγραψε:https://www.43einhalb.com/en/nike-air-more-uptempo-96-light-bone-151714 Από εδώ για να γλιτώσεις και κανένα 40άρι

Άραγε μπάσκετ παίζεις μ' αυτά πια ή τα χουν κάνει εντελώς lifestyle? To 90κατι έπαιζα κανονικά πάντως και ψάχνω και ευκαιρία να αλλάξω τα απαράδεκτα Durant που έχω τώρα.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#441907
Deleted User 1 έγραψε:
socratesn έγραψε:https://www.43einhalb.com/en/nike-air-more-uptempo-96-light-bone-151714 Από εδώ για να γλιτώσεις και κανένα 40άρι

Άραγε μπάσκετ παίζεις μ' αυτά πια ή τα χουν κάνει εντελώς lifestyle? To 90κατι έπαιζα κανονικά πάντως και ψάχνω και ευκαιρία να αλλάξω τα απαράδεκτα Durant που έχω τώρα.


Εντάξει, στη βάση του (διατηρώντας το air unit) εξίσου "μπασκετικό" παραμένει. Από άποψη υλικών, πάλι δερμάτινα είναι, οπότε λίγο πολύ δε νομίζω να είναι τρομερά διαφορετικά σε σχέση με εκείνα που έπαιζες παλιά.

Πέρυσι τα Χριστούγεννα μάλιστα, αν θυμάμαι καλά είχε παίξει στο ΝΒΑ ο Morris των Wizards, με ένα ζευγάρι σαν του Geo. Το πολύ τα δικά του να ήταν πειραγμένα με κάποιον έξτρα πάτο.

Όσο iconic και αν είναι δεν θα τα έπαιρνα πάντως, ούτε για μπάσκετ ούτε για απλή βόλτα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441908 Τα καινούρια KD μου αρέσουν πολύ όπως και τα Lebron αλλά δεν την ξαναπατάω με χαμηλο παπούτσι. Καλή η μόδα αλλά δεν κάνει για το σκαρί μου. Τα Hyperdunk από την άλλη είναι μάλλον αυτό ακριβώς που ψάχνω αλλά είναι πανάκριβα.