Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#475624
kyr80 έγραψε:Στο γνωστό site υπάρχουν ακόμα τα γυναικεία με 45€ περίπου, για όποιον τα θέλει για γυναίκα - γκομενα


Ποιο είναι το γνωστό site?
Τα θέλω για γυναίκα - γκόμενα :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#475634 https://www.sportsshoes.com/product/asi ... ing-shoes/

Δεν ξέρω τι νούμερα έμειναν. Τα έχει από Black Friday

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#475645
sknipper έγραψε:Ο κύβος ερρίφθη, δεν κρατήθηκα άλλο. Βαρέθηκα το ξεψάχνισμα της Asics (και όχι μόνο) και το ψείρισμα της μαϊμούς. (ακολουθεί σεντονάκι)
Μετά από μελέτη αγοράς, κριτικών και σχολίων και με τόλμη, θάρρος και σίγουρα ολίγον θράσσος αποφάσισα υπέρ ενός μοντέλου.
Και τέλος, με μια τελευταία βαθειά ανάσα έδωσα αποφασιστικό τέλος στο θεματάκι επιλογής του χρωματικού συνδυασμού (υπήρχαν 4 στην ίδια τιμή και άλλοι 2 πιο ακριβοί). Για να σας προϊδεάσω, how low you can go. :whistlink:
Έχω την χαρά να σας ανακοινώσω ότι εδόθη διαδικτυακή εντολή και περιμένω το παρακάτω. Ακριβώς στον χρωματικό συνδυασμό που σας δείχνω στο spoiler.... Ναι, το επέλεξα, δεν αναγκάστηκα λόγω τιμής ή έλλειψης μεγεθών. Μάλλον δεν είναι αυτό που θα περιμένατε από μένα αλλά αν δείτε τους άλλους χρωματικούς συνδυασμούς θα δείτε ότι η επιλογή μου είναι αρκετά διακριτική. :innocent: Πραγματικά δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι θα πούνε μερικοί μόλις το αντικρύσουνε... για αυτό γράψτε τα, είμαι έτοιμος για πολύ γιαούρτωμα! :tomato:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Και το όνομα αυτού Asics Gel-Noosa Tri 11

Μοντέλο stability με προσανατολισμό στους τριαθλητές το οποίο έχει κάποια πλεονεκτήματα. Και ελαφρύ και γρήγορο και άνετο και εύκολο και ανθεκτικό.
Βάρος χαμηλό 266γρμ, ικανή άνεση (21-11mm σόλα πίσω-εμπρός), καλή και ανθεκτική κατασκευή, πολλές καλές τεχνολογίες με IGS, τον καλό dynamic duomax αφρό, έναν άλλον Solyte που είναι πιο μαλακός, πιο ελαφρύς και πιο ανθεκτικός από τον SPEVA, gel εμπρός και πίσω και άλλα τέτοια.
Εσωτερικό χωρίς ραφές που φοριέται και χωρίς κάλτσα, πολύ καλό αερισμό, καλό πιάσιμο σε φτέρνα και γλώσσα για να το βάζο-βγάζεις εύκολα, γλώσσα που συνδέετει πολύ με το κορδόνι για να μην σπρώχνεται μέσα, περιλαμβάνει και ελαστικό κορδόνι για να μην έχεις να δένεις φιόγκους, πολύ αντιγλυστρική σόλα.
Φυσικά δεν μπορεί όλα να είναι κορυφαία αλλά να κοστίζει σε επίσημη τιμή λιγότερο από τα κορυφαία Metarun ή τα Kayano 24. Θα δούμε τι κρύβεται, αν και ελπίζω να μην βρω τίποτα και όλα να είναι τέλεια. (score 94 στο runrepeat.com σε σχέση με τα 86 του GT1000-6, τα 90 του Gel-Phoenix-8 και τα 91 του Gel-Kayano 24)

Noosa είναι κάποιο μέρος στο Queensland στην Αυστραλία, πολύ ωραίο, τουριστικό και παραθαλάσσιο, όπου διοργανώνεται ετησίως το ομώνυμο τρίαθλο το οποίο έχει εξελιχθεί σε πολυήμερη γιορτή/πάρτυ. Εξ΄ού και οι πολύχρωμοι συνδυασμοί χρωμάτων, κοινώς φωσφοριζέ σούργελο... Οι φωτογραφίες μιλάνε μόνες τους.

Για όσους δεν πιστεύουν ότι έκανα μια σχετικά διακριτική επιλογή σας δείχνω έναν άλλο χρωματικό συνδυασμό, κυριολεκτικά αυστραλέζικο, μόνο καγκουρώ δεν βγαίνουν από μέσα.... :lipsealed: :dizzy:





























Εικόνα




Εικόνα



:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout



:s_hang :s_hang :s_hang :s_hang :s_hang


:s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#475654
JasonLouk έγραψε:
kyr80 έγραψε:Ρε συ γιατρέ;;;;
Τα έχω μόνο για βόλτα.
Δεν κάνουν για τρέξιμο. 0 προστασία.



Ωπα ρε συ. Τον δίκασες.

@sknipper
Είμαι βαθιά απογοητευμένος. Καμία αναφορά σε τιμές, ευρω/mm^3 καουτσούκ, δείκτες σκληρότητες, δεικτη φθοράς, εγγυήσεις, πρώτο service κτλπ.

< >



:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#475739 Μην ακους κανενα sknipper και εμενα μου αρεσουν! Μεγεια! Να τα ευχαριστηθεις

Ακομα και το Αυστραλεζικο, δενκακο.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#475741 Βρε και εμένα μου αρέσουν. Τα έχω αγοράσει. Για τρέξιμο δεν κάνουν.
Ειλικρινά αν μπορείς να τα επιστρέψεις, σκέψου το. Και πάρε άλλα

.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#475793 Nimbus - kayano είναι τα ίδια σε νούμερα; Γνωρίζει κάποιος; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#475964
g8777 έγραψε:Δεν φοριέται παρακάτω από τα 2800 υψόμετρο. Σίγουρα θες να αφήσεις τον πολιτισμό;
μια χαρά είναι για τα χιονοδρομικα που πηγαίνω
Άβαταρ μέλους
By g8777
#475969 Εντάξει τότε, έχω παρόμοιας λογικής και απλά εκτός χιονιού είναι απαλευτο, καλύτερα να με είχαν τσιμεντωσει
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#475978
kyr80 έγραψε:Βρε και εμένα μου αρέσουν. Τα έχω αγοράσει. Για τρέξιμο δεν κάνουν.
Ειλικρινά αν μπορείς να τα επιστρέψεις, σκέψου το. Και πάρε άλλα
Έχει πολύ καλά σχόλια αλλά επειδή σε εκτιμώ, ξέρω ότι τρέχεις χρόνια και σέβομαι την άποψή σου και λες ότι τα έχεις θέλω να μου εξηγήσεις γιατί θεωρείς ότι δεν κάνουν για τρέξιμο. Που υστερεί πχ σε σχέση με το GT1000;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#475981
xenos έγραψε:Nimbus - kayano είναι τα ίδια σε νούμερα; Γνωρίζει κάποιος; :hmmm:
Δεν είμαι ειδικός αλλά επειδή μόλις χθες τα δοκίμασα και τα δύο θα έλεγα ναι είναι ίδια μεταξύ τους. Ίσως λίιιγο μικρά για το μέγεθός τους πιθανόν λόγω πλούσιας μαλακωσιάς που τρώει λίγο χώρο (κάτι τέτοιο είπε ο υπάλληλος για να δικαιολογήσει διάφορα που τον ζόρισα).
Αλλά με την κάθε γενιά τους μπορεί να αλλάζουν λίγο, αν οι εντυπώσεις σου πχ είναι από άλλη γενιά μπορεί να μην ισχύει αυτό.