Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#39155 Είμαι ένα κλικ πριν παραγγείλω (μου αρέσουν λίγο περισσότερο τα nike)..
Παρακαλώ μία βοήθεια , έχω κολλήσει , ακούω γνώμες

1η επιλογή αξίας 85 λιρών με μεταφορικά: http://www.size.co.uk/product/nike-luna ... sw/109232/



2η επιλογή αξίας 50 λιρών με μεταφορικά: http://www.size.co.uk/product/adidas-or ... 91/012444/
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#39168 Παπούτσια για τρέξιμο είναι μόνο τα Mizuno και τα Asics.

Ακούγετε απόλυτο, αλλά στα χρήματα που ζητάνε είναι τα καλύτερα. Μπορεί να μην είναι όμορφα, μπορεί να μη φοριούνται με τζιν. Αν αγαπάς τα γόνατά σου, τα γιαπωνέζικα είναι μονόδρομος.

Αν τα θες απλά για βόλτα, παίρνεις ότι σου αρέσει στο μάτι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#39169 πιο πολύ για casual τα θέλω και όχι για άθληση. Για running και για το ποδήλατο έχω ένα ζευγάρι reebok που θα ξεχειμωνιάσω με αυτό..
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#39179
kyr80 έγραψε:Παπούτσια για τρέξιμο είναι μόνο τα Mizuno και τα Asics.

Ακούγετε απόλυτο, αλλά στα χρήματα που ζητάνε είναι τα καλύτερα. Μπορεί να μην είναι όμορφα, μπορεί να μη φοριούνται με τζιν. Αν αγαπάς τα γόνατά σου, τα γιαπωνέζικα είναι μονόδρομος.

Αν τα θες απλά για βόλτα, παίρνεις ότι σου αρέσει στο μάτι.


γενικά τα asics είναι άψογα, αλλά νομίζω οτι έχει και η nike αξιόλογη σειρά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#39184 Απο τα 2 τα lunar αλλα εισαι σιγουρος πως θες τετοιο τυπο παππουτσιου για τρεξιμο.

Sent from Corsair's brick
Άβαταρ μέλους
By gianik
#39186 Δεν τα θελω για τρεξιμο , για σπορ ενδυση με φορμα η βερμουδα τα θελω, οντως ταlunar νομιζω ειναι πιο ομορφα (και 35 λιρονια πιο ακριβα ..)
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#39190
red_monster έγραψε:
kyr80 έγραψε:Παπούτσια για τρέξιμο είναι μόνο τα Mizuno και τα Asics.

Ακούγετε απόλυτο, αλλά στα χρήματα που ζητάνε είναι τα καλύτερα. Μπορεί να μην είναι όμορφα, μπορεί να μη φοριούνται με τζιν. Αν αγαπάς τα γόνατά σου, τα γιαπωνέζικα είναι μονόδρομος.

Αν τα θες απλά για βόλτα, παίρνεις ότι σου αρέσει στο μάτι.


γενικά τα asics είναι άψογα, αλλά νομίζω οτι έχει και η nike αξιόλογη σειρά


Έτρεχα από 1989 μέχρι το 2006 σε αγωνιστικούς ρυθμούς προπονήσεων. Δεν υπήρξε nike να αντέξει πάνω από 40 ημέρες. Βασικά ο πάτος δεν αντέχει κανονικά 2 μήνες σε κανένα παπούτσι. Μπορεί οπτικά να είναι εντάξει, αλλά προστασία δεν παρέχει. Η διαφορά στα nike είναι ότι παρτάλιαζαν.
Φυσικά σε κάθε πόδι δεν ταιριάζουν όλα τα παπούτσια. Αλλά από τις 2 εταιρίες που ανέφερα δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις παπούτσι. Έχει ξεχωριστό παπούτσι για κάθε είδος ανατομίας πέλματος, βάρος αθλητή, και επίπεδο προπόνησης.

Τώρα ο φίλος ρωτάει για βόλτα. Το nike θα έπαιρνα. Εμφανισιακά είναι πιο μπάνικο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#39199 2 γνωμες παραπανω ηταν αρκετες..Παραγγελια δοθηκε, ευχαριστω για τις απαντησεις!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#39200
kyr80 έγραψε:
red_monster έγραψε:
kyr80 έγραψε:Παπούτσια για τρέξιμο είναι μόνο τα Mizuno και τα Asics.

Ακούγετε απόλυτο, αλλά στα χρήματα που ζητάνε είναι τα καλύτερα. Μπορεί να μην είναι όμορφα, μπορεί να μη φοριούνται με τζιν. Αν αγαπάς τα γόνατά σου, τα γιαπωνέζικα είναι μονόδρομος.

Αν τα θες απλά για βόλτα, παίρνεις ότι σου αρέσει στο μάτι.


γενικά τα asics είναι άψογα, αλλά νομίζω οτι έχει και η nike αξιόλογη σειρά


Έτρεχα από 1989 μέχρι το 2006 σε αγωνιστικούς ρυθμούς προπονήσεων. Δεν υπήρξε nike να αντέξει πάνω από 40 ημέρες. Βασικά ο πάτος δεν αντέχει κανονικά 2 μήνες σε κανένα παπούτσι. Μπορεί οπτικά να είναι εντάξει, αλλά προστασία δεν παρέχει. Η διαφορά στα nike είναι ότι παρτάλιαζαν.
Φυσικά σε κάθε πόδι δεν ταιριάζουν όλα τα παπούτσια. Αλλά από τις 2 εταιρίες που ανέφερα δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις παπούτσι. Έχει ξεχωριστό παπούτσι για κάθε είδος ανατομίας πέλματος, βάρος αθλητή, και επίπεδο προπόνησης.

Τώρα ο φίλος ρωτάει για βόλτα. Το nike θα έπαιρνα. Εμφανισιακά είναι πιο μπάνικο.

γνωστος που ασχολειται με Μαραθωνιους τα ιδια ελεγε για τα asics & mizuno.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#39201 Κ τα μιζουνο ασίκς γενικά rule of thumb είναι να τα αλλάζεις στα 1000 χλμ, λένε οι πωλητές τους.

Αλλα δεν έχουν τέτοιο γκομενο-απήλ όπως τα νάηκη.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#39209 1000χλμ είναι πολλά, ειδικά για βαριά κορμιά.
Οι εταιρίες νομίζουν ότι απευθύνονται σε αθλητές, που το βάρος είναι χαμηλό.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#39254 Μιας και το συζητάγαμε πιο πίσω η Nike στο McArthur έχει αξιοπρεπέστατα πράγματα. Από μπασκετικά είχε Jordan XII στο κλασσικό άσπρομαυρο και σε όλα τα νούμερα απο 43 έως και 48, ομοίως και Lebron X σε ένα άκυρο μωβ-πράσινο φωσφωριζέ. Από ποδοσφαιρικά είχε διάφορα Mercurial περσινά για 5x5 γύρω στο 50αρικο αλλά οι πραγματικές ευκαιρίες είναι σε κάτι σακίδια, ισοθερμικά, φόρμες απλές, κάλτσες κτλ. Όποιος θέλει τέτοια περιφερειακά αξίζει να πάει. Πήρα σακιδιάκι, ισοθερμικό μακρυμάνικο για το χειμωνιάτικο 5x5 και κάτι άλλα ψιλά με 80€ σύνολο.