Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#441909
Deleted User 1 έγραψε:Τα καινούρια KD μου αρέσουν πολύ όπως και τα Lebron αλλά δεν την ξαναπατάω με χαμηλο παπούτσι. Καλή η μόδα αλλά δεν κάνει για το σκαρί μου. Τα Hyperdunk από την άλλη είναι μάλλον αυτό ακριβώς που ψάχνω αλλά είναι πανάκριβα.


Γενικά έχοντας πλέον αρκετά μεγάλο δείγμα στον κύκλο μου, όλα τα signature nike από το 2015 μέχρι τα φετινά είχαν τρομερά θέματα αντοχής. Ειδικά τα KD.
Δες και τα crazy explosive της adidas η οποία πλέον βγάζει φαντασικά παπουτσάκια (αν κι όχι πάντα όμορφα)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441910 Τα KD μου πρέπει να είναι προπέρσινα και είναι ένα αίσχος. Δεν έχουν θέμα ποιότητας ή αντοχής, είναι απλά ακατάλληλα για το άθλημα, για το δικό μου πόδι τουλάχιστον. Δε λένε να μαλακώσουν με τίποτα, με μπασκετική dri-fit καλτσα γλιστράνε μέσα :dizzy: και καμιά ώρα θα κάνει εμφάνιση το δάχτυλο πάνω στο παρκέ και το χειρότερο είναι ότι στο ύψος που είναι σε κόβουν στον αστράγαλο αν τα σφίξεις λίγο παραπάνω για να αντιμετωπίσεις το θέμα με το γλίστρημα. Γενικά τραγωδία ακόμα και για τα 90€ που κόστισαν στο Μακάρθουρ.

Τα Lebron Elite πάνω από την άλλη ήταν επικό παπούτσι αλλά δυστυχώς αποδείχτηκαν μόνο για indoor μιας και η σόλα σχόλασε πολύ γρήγορα. Ζήτημα να έπαιξα 30-35 φορές.

Εικόνα

Τα Adidas καλά χρυσά αλλά δε θα έπαιρνα ποτέ. Όσοι το χουν τολμήσει δικοί μου είναι γενικά ευχαριστημένοι πάντως.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#441911
socratesn έγραψε:Ξανασκέψου το Busso για τα Skechers.

Γενικά, τα boost, τα διάφορα foams, ή το lunar της nike, αρχικά δίνουν τρομερή εντύπωση άνεσης, αλλά συχνά διαμορφώνουν κακές συνήθειες στο πόδι κατά το περπάτημα-τρέξιμο, κυρίως λόγω αστάθειας και μηδενικού feeling από το έδαφος.

Προσωπικά τρελαινόμουν να τρέχω με nike huarache και το θεωρούσα αντίστοιχο με τα boost σε άνεση, ως που μετά από τρομερούς πόνους σε μέση και σε πέλμα, κατάλαβα πόσο σημαντικό είναι να έχεις σωστό παπούτσι για το πόδι σου και το στυλ βαδίσματός σου. Άρχισα να ψάχνομαι με asics κλπ που αρχικά φαίνονται πιο "σκληρά" από boost και αφρούς, αλλά στην πράξη είναι φανταστικά.



Αν και μεγάλος φαν των ultra boost, έχεις απόλυτο δίκιο

Το μόνο κακό των nimbus είναι ότι είναι χοντροκομμένα, κατά τα αλλά ήταν και είναι τα καλύτερα
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#441944 Tα Lebron μια ζωή ήταν γκουμούτσες και βαριά, απορώ πως τα φοράτε. Τα KD τα είχα δοκιμάσει, αλλά δεν μπορώ τα χαμηλά. Στέφανε έχει φέρει στο Μακάρθουρ την τελείως μαύρη εκδοχή αυτών:

pierce21 έγραψε:Ξεκινάμε νέο πρωτάθλημα, οπότε έπρεπε να ανανεωθεί λίγο το υπόδημα...


Εικόνα


με ασημί τον jumpman. Πανάλαφρο και πολύ καλή η στήριξη στο πόδι. Δεν το έχω δοκιμάσει εκτός παρκέ πάντως.

Εγώ ξεκίνησα (και) Tennis, οπότε την κάναμε την αμαρτία...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#441958
Geo f1 έγραψε:Ερωτας 2
Εικόνα


Ερωτας 1
Εικόνα


Και αυτα ερχονται αυριο δωρο στην κουτσουνα.
Εικόνα

Εγω απλα χαζευω πλεον..


καλά κάνεις και απλά χαζεύεις τα ξερνάντερα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441961
pierce21 έγραψε:
pierce21 έγραψε:Ξεκινάμε νέο πρωτάθλημα, οπότε έπρεπε να ανανεωθεί λίγο το υπόδημα...


Εικόνα



Χμμμ...δεν είναι κακό το Jordan αλλά άμα είναι να πάρω Jordan θα πάρω κάτι σε ρετρό νομίζω. :hmmm: Τα χει και φίλος και λέει τα καλύτερα πάντως.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441995 Τα XII πάντως είναι από τα καλύτερα μπασκετικά που έχω βάλει. Τουλάχιστον αυτό θυμάμαι από τα νιάτα μου. Τα χα βρει δε στη Βαρκελώνη σε λευκό/κόκκινο το '98 που χα πάει για το F4! Παπουτσάρα! 65.000δρχ θυμάμαι από ένα εμπορικό κέντρο στο λιμάνι.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#441996 Για τα σημερινά δεδομένα μιλάω ωρέ. Βάλε το δικό μου , και βάλε και οποιοδήποτε retro δίπλα και θα δείς ότι δεν.

Και εγώ ήμουν στο τσάκ να τα σκάσω για το reissue του 9 , σε Kobe version

Εικόνα

αλλά επικράτησε η λογική.

(θα πας γήπεδο σήμερα; )