Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#684647 Όχι βρε
Περίμενα τόσες μέρες να έχει λίγο στεγνό έδαφος δεν ήθελα να τα βγάλω σε βρεγμένο πρώτο τρέξιμο να γίνουν κ@λος
Τους έκανα ένα 5k γρήγορο (για τα δεδομένα μου) ,χωρίς ζέσταμα ,με τη μια στα κόκκινα
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#684689
g8777 έγραψε::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Mια μικρη υποσημειωση πριν παρεις την τελικη αποφαση.

Δοκιμασε και αυτα. :iconcool:

Υπάρχουν carbon plate + react foam και σε του φτωχού edition :s_yes
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#684692
KiloMeater έγραψε:Την επόμενη φορά , έκλεισε τώρα.
Και ότι πήρε το μάτι μου τα asics Novablast...


Μπόινγκ, μπόινγκ, πίονγκ, πίονγκκκκ, μπόινγκκ..

Αυτό δεν είναι παπούτσί, είναι σούστα. Τα πήρα για το περπάτημα στη δουλειά (ορθοστασία 8ωρου και κάπου 12.000 βήματα). Πολύ καλά, απλά στους 8-9 μήνες η ύφανση εκει που σπάει το πόδι μπροστά κ πάνω (εκει που αρχίζει το στροφιλίκι :lol: των κορδονιών) κόπηκε και φαίνεται άσχημο.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#684699 θα με πιάνανε νευρικά γέλια. :lol:

Έχω συνηθίσει σε σκληρές σόλες. Ναι μεν σίγουρα θα ήταν ξεκουραστα κτλ , αλλά φαντάζομαι ακόμα και σε σχέση με τα nimbus χάνουν σε απόκριση, feedback κυρίως γιατί είναι μπόνγκα μπονγκα ντοινγκ μποινγκ. Χαρακτηριστικό που έχουν ακόμα ύστερα από καθημερινή χρήση.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#685954 Μετά από 4 χρόνια σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αφήσω την adidas και τις γενιές των ultraboost της. Για τα τρεξίματα εννοώ, στο περπάτημα ακόμα θα τα φορώ καθημερινά.

Μετά από μικρή αναζήτηση, κοιτάζοντας λίγο και το κόστος (γιατί δεν θέλω στην παρούσα να διαθέσω και πάρα πολλά), καταλήγω σ' αυτά εδώ τα NB, FuelCell Prism.
Εικόνα
https://www.newbalance.gr/el/andrika/papoutsia/running/fuelcell-prism-papoutsi-running_130921/

Δεν έχω ξανατρέξει με NB, αλλά πόσο κούτσουρα να είναι.. για τα συγκεκριμένα ειδικά έχω διαβάσει πολύ ενθουσιασμένες γνώμες. Αν έχει δοκιμάσει κανείς, ευχαρίστως να μου πει.
Άβαταρ μέλους
By pro
#685960 Παρτα και κάνε review γρηγορα πριν τελειωσουν τα νουμερα :lol:

Θέλω κι εγώ επειγόντως αλλαγή, και επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω έχω υπαρξιακά :superman:

edit: για τα solarboost έχεις άποψη; Τα έχει 95 η adidas αν δεν κανω λαθος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#685967
JarnoT έγραψε:Μετά από 4 χρόνια σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αφήσω την adidas και τις γενιές των ultraboost της. Για τα τρεξίματα εννοώ, στο περπάτημα ακόμα θα τα φορώ καθημερινά.

Μετά από μικρή αναζήτηση, κοιτάζοντας λίγο και το κόστος (γιατί δεν θέλω στην παρούσα να διαθέσω και πάρα πολλά), καταλήγω σ' αυτά εδώ τα NB, FuelCell Prism.
Εικόνα
https://www.newbalance.gr/el/andrika/papoutsia/running/fuelcell-prism-papoutsi-running_130921/

Δεν έχω ξανατρέξει με NB, αλλά πόσο κούτσουρα να είναι.. για τα συγκεκριμένα ειδικά έχω διαβάσει πολύ ενθουσιασμένες γνώμες. Αν έχει δοκιμάσει κανείς, ευχαρίστως να μου πει.



Τα συγκεκριμενα δεν τα εχω υποψη μου αλλα τα 890v6 χρησιμοποιουσα ηταν πολυ παπουτσι για τα λεφτα του. Τα NB ειναι ψιλοαδικημενη εταιρεια στα παπουτσια τρεξιματος, εγω θα την ξαναπροτιμουσα ευχαριστως.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#685981
g8777 έγραψε:Τα συγκεκριμενα δεν τα εχω υποψη μου αλλα τα 890v6 χρησιμοποιουσα ηταν πολυ παπουτσι για τα λεφτα του. Τα NB ειναι ψιλοαδικημενη εταιρεια στα παπουτσια τρεξιματος, εγω θα την ξαναπροτιμουσα ευχαριστως.

Ευχαριστώ g.
Στους διάφορους γκουρούδες που διαβάζω, λένε ότι το FuelPrism είναι κατάτι πιο μαλακό από το 890, χωρίς να χάνει σε stability, χώρια ότι είναι και πολύ ελαφρύ. Κάπως πέτυχε, λένε, τη συνταγή η NB.

pro έγραψε:Παρτα και κάνε review γρηγορα πριν τελειωσουν τα νουμερα :lol:
Θέλω κι εγώ επειγόντως αλλαγή, και επειδή δεν μπορώ να δοκιμάσω έχω υπαρξιακά :superman:
edit: για τα solarboost έχεις άποψη; Τα έχει 95 η adidas αν δεν κανω λαθος.


Χεχ, θα τα πάρω, με σπρώξατε όσο ήθελα. Ωστόσο προβληματίζομαι για το νούμερο.
Με γυμνό πόδι 27,5cm, σε adidas είμαι στο 44 με πολύ άνεση μπροστά (για τα long runs)
Σε casual ΝΒ, το 42,5 μου είναι just.
Ο οδηγός μεγεθών για 27,5cm βγάζει 43, οπότε να προτιμήσω άφοβα 44? Θέλω να πω, μην είναι μεγάλα φοβάμαι, και ίσως μέχρι να έρθουν να μην έχω περιθώριο αλλαγής.

Anyway.

Για τα solar, pro, δεν έχω ιδία γνώμη, τα φοράει (κυρίως, αλλά πού και πού τα τρέχει) ένας φίλος και είναι πολύ χαρούμενος με αυτά.