Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...

Θα κάνετε το εμβόλιο?

66
63%
20
19%
3
3%
4
4%
6
6%
6
6%
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#705944
Bayern7 έγραψε:update:
Κατά τις 4 το μεσημέρι νιώθω σαν σάκος του μποξ μετά από προπόνηση του Νίκου Αλέφαντου.
Κουμπώνω ένα depon και πάω την πέφτω.
6 το απόγευμα αισθάνομαι ότι ανέβασα θερμοκρασία πάλι. Βάζω θερμόμετρο. Δείχνει 38,2 δύο ώρες μετά από το ντεπόν.
Περιμένω τώρα να περάσουν λίγες ώρες να πάρω κι άλλο. :help:
Μαύρο Πάσχα θα κάνουμε γτκμ.


Υπάρχει το ενδεχόμενο τα συμπτώματα να επιμένουν σύγγαυρε. Φίλη ψυχολόγος έκανε μία βδομάδα να συνέλθει κατόπιν της 2ης δόσης.

Υπομονή και δύναμη. :superman:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#705948 Εντάξει υπομονή, για καλό γίνεται όλο αυτό. Σιγά το Πάσχα που χάνουμε άλλωστε, στην Κέρκυρα είμαστε;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#705953 Αυτό θα έλεγα. Καλύτερα να το περάσεις έτσι. Άσε που αύριο θα σαι περδικι.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#705957 αμα εχετε κανει το εμβολιο μη φορατε μασκα.

Εικόνα
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 01 Μάιος 2021, 20:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#705958 Tείνει προς την επιστημονική φαντασία το ενδεχόμενο να παραδεχθεί ελληνιόλος ότι έκανε λακιαμά.

Πάντοτε φταίει ο Σάουρον και το Ένα Δαχτυλίδι. :(
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#705987
Bayern7 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
rocsta έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Χθες το μεσημέρι έγινε η πρώτη δόση
39 πυρετό έδειξε μόλις το θερμόμετρο. Και απίστευτες μυαλγιες και κεφαλαλγία.
Καλά πήγε αυτό.
Να δούμε πόσο θα κρατήσει
Δεν πήρες καθόλου παρακεταμόλη προληπτικα;

< >

12 το μεσημέρι έκανα το εμβόλιο. Μέχρι το απόγευμα δεν είχα κάποιο σύμπτωμα.
Μετά άρχισε να βαραίνει το κεφάλι, λέω better safe than sorry και κατά τις 8 το βράδυ κουμπώνω ένα depon.
Μέχρι να πέσω να κοιμηθώ ήμουν ΟΚ.
Κατά τη διάρκεια του ύπνου με έπιασε ρίγος και άρχισε να καλπάζει ο πυρετός. Πόνοι παντού στο σώμα.
Στις 8 μάζεψα τα κομμάτια μου και αποφάσισα να βάλω θερμόμετρο όπου και έδειξε 39.
Κούμπωσα ένα depon, μετά από λίγο άρχισα να ιδρώνω, να ζεσταίνομαι και να πέφτει ο πυρετός.
Τώρα έχω δέκατα. :superman:

update:
Κατά τις 4 το μεσημέρι νιώθω σαν σάκος του μποξ μετά από προπόνηση του Νίκου Αλέφαντου.
Κουμπώνω ένα depon και πάω την πέφτω.
6 το απόγευμα αισθάνομαι ότι ανέβασα θερμοκρασία πάλι. Βάζω θερμόμετρο. Δείχνει 38,2 δύο ώρες μετά από το ντεπόν.
Περιμένω τώρα να περάσουν λίγες ώρες να πάρω κι άλλο. :help:
Μαύρο Πάσχα θα κάνουμε γτκμ.

Στο είπε και άλλος πιο πάνω, δύο Ντεπον οι ενήλικες όχι ένα.
Άβαταρ μέλους
By Gtakis
#705997 Παιδιά ερώτησις....ίσως και χαζής αλλά θα την κάνω για διευκρίνιση μιας και έχω αντιπαράθεση με κάτι γνωστούς μου....όταν πας να κάνεις το εμβόλιο (οποιασδήποτε εταιρείας) σε βάζουν να υπογράψεις έγγραφο αποποίησης ευθύνης στην περίπτωση παρενεργειών;;;;


.
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#705999 Καλο θα ηταν να αποφεύγονται παρακεταμολες και μπρουφεν μετα τον εμβολιασμο αν μπορείτε. Δεν υπαρχουν ακομα ασφαλη δεδομένα στην επιστημονική κοινοτητα αλλα υπαρχουν καποιες ενδείξεις οτι μπορει να μειωσει τη δημιουργία αντισώματων. Πιθανότατα ο συσχετισμός ειναι μικρος αλλα θεωρω εξισου μικρο το τιμημα, να υπομένεις συμπτώματα γρίπης για μια μερα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#706002 Για την αιθανόλη ποιος είναι ο χρησμός σου νοσφεράτου; Επειδή άκουσα ότι μπορεί να πιω μετά το τσίμπημα....
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#706005
Gtakis έγραψε:Παιδιά ερώτησις....ίσως και χαζής αλλά θα την κάνω για διευκρίνιση μιας και έχω αντιπαράθεση με κάτι γνωστούς μου....όταν πας να κάνεις το εμβόλιο (οποιασδήποτε εταιρείας) σε βάζουν να υπογράψεις έγγραφο αποποίησης ευθύνης στην περίπτωση παρενεργειών;;;;


.
Όχι
Μόνο ένα ιστορικό συμπληρώνεις

Μην ακούς πσεκς
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#706006
saxon_747 έγραψε:Ακόμα καλύτερα depon maximum αναβραζοντα
Κι εγώ εκεί παίζω, σαν να βάζεις μια τίγρη στον κινητήρα lol

Ενώ όλα πήγαιναν περίφημα, στο 12ωρο πάνω με έχει πεθάνει στον πόνο το χέρι ολόκληρο
Επίσης νοιωθω μια ατονία και έξαψη αλλά πυρετό δεν έχω

Κούμπωσα ντεπον και έχω ψιλοισιωσει
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#706012
Nosferatu έγραψε:Καλο θα ηταν να αποφεύγονται παρακεταμολες και μπρουφεν μετα τον εμβολιασμο αν μπορείτε. Δεν υπαρχουν ακομα ασφαλη δεδομένα στην επιστημονική κοινοτητα αλλα υπαρχουν καποιες ενδείξεις οτι μπορει να μειωσει τη δημιουργία αντισώματων. Πιθανότατα ο συσχετισμός ειναι μικρος αλλα θεωρω εξισου μικρο το τιμημα, να υπομένεις συμπτώματα γρίπης για μια μερα.
Πάντως και ο nhs και οι Αυστραλοί απ' ότι διάβασα συστήνουν την παρακεταμολή αν υπάρχει δυσφορία απ' τα συμπτώματα.

< >