Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#625117 Αααααααα ....Να και ενα καλο νεο (για τα τιμημενα γηρατια λεω).



Αλλα καλυτερα να'μουν νεος και ας πληρωνα..........
Άβαταρ μέλους
By DAP
#625120 Αμα ελθεις στα χρονια μας να δεις που και συ θα τα πεις..... :lol: :lol: :lol:

Συγνωμην για το :offtopic: αλλα .................
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#625121 Ειναι δυνατον; Δηλαδη θα πρέπει να βγαζουμε τα κομπιουτεράκια στο σπιτι να υπολογιζουμε τι κανει ο ενας, τι ο αλλος;

Όπως η άλλη ανοησία με τα χωριστά εκκαθαριστικά...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#625123
DAP έγραψε:Αμα ελθεις στα χρονια μας να δεις που και συ θα τα πεις..... :lol: :lol: :lol:

Συγνωμην για το :offtopic: αλλα .................


Μακάρι να φτάσουμε στα χρόνια σας αλλά δεν το βλέπω. :lol: :(

Το οφτοπικ είναι το αλατοπίπερο της ζωής. :lol:

/οφτοπικ :lol:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#625139
DAP έγραψε:
JarnoT έγραψε:Το 30% ισχύει για τον καθένα χωρίς ισοψηφισμό.


Μη μου λες τετοια..... :dizzy: Για δωσε πηγη.......

Με συγχωρείτε, διάβασα γρήγορα και αυτόματα πήγε ο νους μου σε χωριστές δηλώσεις συζύγων. :s_roses
Σε κοινές δηλώσεις γίνεται ισοψηφισμός.

Το ποσό των δαπανών με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής δηλώνεται ατομικά από κάθε σύζυγο ή από κάθε μέρος συμφώνου συμβίωσης. Σε περίπτωση κοινής δήλωσης φορολογίας εισοδήματος, όπου καλύπτεται το απαιτούμενο ποσό δαπανών από οποιονδήποτε εκ των δύο συζύγων ή μερών συμφώνου συμβίωσης, το τυχόν πλεονάζον ποσό δύναται κατά την εκκαθάριση να μεταφερθεί στον άλλον σύζυγο ή στο άλλο μέρος συμφώνου συμβίωσης για τυχόν κάλυψη του απαιτούμενου ποσού δαπανών.

ν. 4646/2019, αρ.7, 1ε.
Άβαταρ μέλους
By otso
#626051 ενας που πληρωνε τελος επιτηδευματος με την ρυθμιση που εγινε ,για ποσες χρονιες θα τα παρει πισω ; 5 οσες η απαλλαγη
ενος νεου επιτηδευματια;
εχει εξαφανιστει και ο Σταυρος.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#626244 Συνάδερφοι και μη, στην εφαρμογή του ΚΕΥΔ για την προστασία της κύριας κατοικίας, έχω σε μία περίπτωση πλήρη κάλυψη των κριτηρίων επιλεξιμότητας, εκτός από το " Εμπράγματο Δικαίωμα Κύριας Κατοικίας".
Ο αιτών έχει 100% πλήρη κυριότητα του ακινήτου, το οποίο στο πεδίο της ακίνητης περιουσίας το αναγνωρίζει ως κύρια κατοικία του , ενώ έτσι απεικονίζεται και στο Ε1.
Μου διαφεύγει κάτι και δεν λέει να το τσεκάρει κ αυτό ως οκ για επιλεξιμότητα?
Άβαταρ μέλους
By thrylosveria
#628100
otso έγραψε:ενας που πληρωνε τελος επιτηδευματος με την ρυθμιση που εγινε ,για ποσες χρονιες θα τα παρει πισω ; 5 οσες η απαλλαγη
ενος νεου επιτηδευματια;
εχει εξαφανιστει και ο Σταυρος.


Τουλαχιστον απο χρησεις 2014 και μετα τα παιρνεις... !!!

Το 2014 με χειρογραφη στη ΔΟΥ και απο χρηση 2015 και μετα τροποποιητικες μεσω ααδε !!!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#629272 otso, κάθε φορά που βλέπω σε αυτό το θέμα latest post από σένα, μπαίνω για να δω αν έχεις δημοσιοποιήσει τις λίστες με τα εισοδήματα του φόρουμ (και του 4TF :shifty: )