Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#365852 Γαμησέ τα...
Και τελευταίες μέρες θα παίρνουν τηλέφωνα για διορθώσεις αποκλίσεων... Και έχουμε και Κ. Δευτέρα... Μια βδομάδα ακόμα δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#365853 η λογική μου λέει ότι θα παίξει παράταση :hmmm:

από την άλλη δε μπορώ να βασιστώ απόλυτα σε αυτή την υπόθεση

τεσπά θα φύγουν και βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
By 224v
#365929 Σημερα η βολτα απο την εφορια μου βγηκε σε καλο, επιστροφη 74 ευρω!!! που δεν εχω καταλαβει το γιατι......

Πηγα να ρωτησω για μια παλια υποχρεωση (οταν πληρωναμε στη ΔΕΗ το ΕΕΤΗΔΕ?? κατι τετοιο ) που φαινοτανε απληρωτη, ενω την ειχαμε πληρωσει, ειχα και την εκτυπωση απο την τραπεζα, η γυναικα το εψαξε και μου λεει Ο.Κ. δεν υπαρχει η υποχρεωση, αλλα μου λεει εχεις να παρεις επιστροφη 74!!! μου φτιανει επιτοπου το χαρτι και παω ταμειο και τα παιρνω!!! Ευρωπη γιναμε με τον Τσιπρα νομιζω!!! Και ελεγα με τις ρευστο θα την περασω μεχρι τελος του μηνα.... :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#366291 Απορία που ίσως έχει απαντηθεί σε κάποια από τις προηγούμενες σελίδες του θέματος αλλά βαριέμαι να ψάχνω. :oops:
Ένα αυτοκίνητο χωρίς άδεια κυκλοφορίας (πχ ιστορικό ή αγωνιστικό) φορολογείται; Και αν ναι, πως;
Άβαταρ μέλους
By Govus
#367196 Εν τω μεταξύ, η πλειοψηφία των δαπανών(ε) "χτισίματος αφορολογήτου" γίνεται από επιχειρήσεις που δεν έχουν ΑΚΟΜΑ POS :svivhaha: ...

Και μια απορία : τα κοινόχρηστα πώς θα τα εμφανίζω "ηλεκτρονικά"; Θα μεταφέρω χρήματα στη διαχειρίστρια, αποδεικνύοντας πως είναι κοινόχρηστα με ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ;
Τελευταία επεξεργασία από Govus και 21 Φεβ 2017, 14:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#367199 Μιλάνε για "πληρωμές με ηλεκτρονικό τρόπο" και αναφέρονται μόνο σε κάρτες.
Πουθενά δεν βλέπω να λένε πως θα ελεγχθούν/καταχωρηθούν/συμπληρωθούν οι συναλλαγές που γίνονται με web banking. :slap:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#367207 Η πλειοψηφια των δαπανων καλυπτεται με Σ/Μ, καυσιμα, λογαριασμους ρευματος, τηλεφωνου. Χαλαρα 500€ τον μηνα δηλαδη 6Κ τον χρονο για τα δυο πρωτα μονο για μια 3μελη οικογενεια
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#367210 Το e-banking ως τι πιάνει? Κανονικά δε θα έπρεπε να μετράει ως "κάρτα"?

Όχι ότι μου κάνει διαφορά αφού αρκούν μόνο οι βενζίνες μου για να καλύψουν το όριο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#367232 λένε θα βγει εφαρμογή σύντομα που θα μπορούμε να παρακολουθούμε live το τι γίνεται με το θέμα

αναμένουμε λοιπόν τον ψηφιακό σύριζα..