Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#532258
skous έγραψε:
Scotch έγραψε:Εγώ πάντως εξακολουθώ να λαμβάνω ακριβώς το ίδιο μήνυμα (ότι είναι locked). Θα περιμένω 1-2 μέρες ακόμη.
< >

Δοκίμασε με άλλο browser αρχικά.
Εάν δεν, δοκίμασε με άλλο PC (και σε άλλη IP)
< >


Το ίδιο μήνυμα, απ' όπου κι αν δοκίμασα...

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#532364 Μπορώ να πληρώσω δόσεις Ε1 και ΕΝΦΙΑ από διαφορετικές τράπεζες ή θα φάνε κανά σκάλωμα εκεί; Δεν το έχω και πολύ σόι το σύστημα :lol:
edit: το έκανα κι ό,τι γίνει :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#532414 Δεν νομίζω κιουση, υπάρχει περίπτωση να διπλόπληρώσει δόση. Εκτός αν θες να λες στη μία τράπεζα ότι τα πλήρωσες από την άλλη.

Τι σατανάς είσαι dmitspan ώρες ώρες.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#532417 αφού άλλη ταυτότητα ε1, άλλη ενφια

βασικά όπως έχω ξαναπει αν τα πρώτα 9 ψηφια που είναι ο αφμ είναι σωστά, όλα τα άλλα θα λυθούν και ας στέλνει emoji στην εφορία
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#532421 Όχι δεν διπλοπλήρωσα, αυτό έλειπε :twisted:

Για το Ε1 είχα πληρώσει μία δόση από την Τ1 τράπεζα τον Ιούνιο ή Ιούλιο.
Το μεσημέρι πλήρωσα από την Τ1 την πρώτη δόση ΕΝΦΙΑ
Αργότερα πλήρωσα το υπόλοιπο του Ε1 και το υπόλοιπο του ΕΝΦΙΑ (ξεχωριστές πληρωμές με τις δικές τους ταυτότητες) από την τράπεζα Τ2

g8777 έγραψε:Τι σατανάς είσαι dmitspan ώρες ώρες.

Δούναι και λαβείν είναι αυτά :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#532787
Scotch έγραψε:
skous έγραψε:
Scotch έγραψε:Εγώ πάντως εξακολουθώ να λαμβάνω ακριβώς το ίδιο μήνυμα (ότι είναι locked). Θα περιμένω 1-2 μέρες ακόμη.
< >

Δοκίμασε με άλλο browser αρχικά.
Εάν δεν, δοκίμασε με άλλο PC (και σε άλλη IP)
< >

Το ίδιο μήνυμα, απ' όπου κι αν δοκίμασα...
< >

Σήμερα αποφάσισε να με αφήσει να μπω...
3% λιγότερο ο ΕΝΦΙΑ :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#533869 ψάχνουν από στοιχεία του booking τι τελικά φορολογήθηκε.. θα βρουν θησαυρούς πιστεύω, μέχρι και οι ειδήσεις τα λένα
(όχι φετινά, περασμένα, στα φετινά τι να δουν ακόμα..)

άντε και το airbnb του χρόνου :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#533938 Τελικά διαψεύσθηκα. το ΕΝΦΙΑ ήταν μειωμένο σε σχέση με πέρσι. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν στα ίδια, έτσι είχα δηλώσει και εδώ, αλλά αφού άκουσα από μερικούς ότι μειώθηκε το έψαξα και είδα ότι όντως ελαττώθηκαν οι αντικειμενικές αξίες κάτι που εξηγεί την μείωση.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#533943 Ξέρω μια περίπτωση που ανέβηκαν λίγο. Ο ιδιοκτήτης το είδε δίκαια και δεν φωνάζει για τους "κερατάδες που ανεβάζουν τους φόρους".
Ορθώς ανέβηκαν μου είπε - η αντικειμενική αξία ήταν αδικαιολόγητα χαμηλή προηγουμένως και εντελώς εκτός πραγματικότητας.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#533962 Ναι όντως μειώθηκε ο Ενφια κ σε μας. Αισθητά κιόλας.

Γενικά ανέβηκε σε χαμηλές περιοχές κ έπεσε σε υψηλές.

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι παράλογος ο φόρος


< >
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#534008
QsisVTS έγραψε:ψάχνουν από στοιχεία του booking τι τελικά φορολογήθηκε.. θα βρουν θησαυρούς πιστεύω, μέχρι και οι ειδήσεις τα λένα
(όχι φετινά, περασμένα, στα φετινά τι να δουν ακόμα..)

άντε και το airbnb του χρόνου :shifty:


Σχετικό άρθρο:
https://www.rodiaki.gr/article/398298/e ... xenodoxeia

Γενικά φαίνεται ότι πλέον η κατεύθυνση είναι να χρησιμοποιούνται στοιχεία από άλλες πηγές για να βγαίνουν στοχευμένοι έλεγχοι, και καλά κάνουν :hmmm: