Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#5104
Facebook’s route to becoming a reassurance machine
http://arstechnica.com/business/2014/08 ... tent-glut/

As the protests in Ferguson, Missouri over police fatally shooting 19-year-old Mike Brown have raged through the past several nights, more than a few people have noticed how relatively quiet Facebook news feeds have been on the matter. While #Ferguson is a trending hashtag, Zeynep Tufekci pointed out at Medium that news about the violence was, as best, slow to percolate through her own feed, despite people posting liberally about it.

While I've been seeing the same political trending tags, my feed is mundane as usual: a couple is expecting a baby. A recreational softball team won a league championship. A few broader feel-good posts about actor Chris Pratt’s ice-bucket challenge to raise awareness and money for ALS, another friend’s ice-bucket challenge, another friend’s ice-bucket challenge… in fact, way more about ice bucket challenges than Ferguson or any other news-making event. In my news feed organized by top stories over the last day, I get one post about Ferguson. If I set it to organize by "most recent," there are five posts in the last five hours.

[...]
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#20315

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Παίζει να είναι η πρώτη φορά που δεν πατάω skip ad και βλέπω ολόκληρο pre roll...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#52680 Είμαι σε μια ομάδα στο fb όπου παρόλο έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις και παρόλο που όταν εμφανίζεται ένα ποστ της πατάω ''δε θέλω να το βλέπω'' και έπειτα ΄'να βλέπω λιγότερα από τη συγκεκριμένη ομάδα'' συνεχίζω να βλέπω ποστς τα οποία γίνονται βέβαια από χρήστες προς την ομάδα και μου τα εμφανίζει φάτσα φόρα και δυστυχώς δεν μπορεί να μπει σε κάποια κατηγορία. Πως θα μπορέσω να μην βλέπω τις ενημερώσεις της;
Άβαταρ μέλους
By IKE
#52698 Αν θες βάλε εδώ το username και το password που έχεις στο facebook, ώστε να μπει καποιος που γνωρίζει και να το φτιάξει.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55579 Με εβαλε καποιος στο fb και καλα και τωρα εχω αιτημα φιλιας απο τη Paola!
Επικινδυνο το facebook!!! Ακομα και για καποιον που ξερει να κρατα τα σαλια του και την ψυχραιμια του. Κατι παιδακια ανηλικα που ακουω κατα καιρους στη γειτονια οτι μπαινουν στο fb πως αντιδρουν σε προκλ
ησεις?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#55586
F&G έγραψε:Με εβαλε καποιος στο fb και καλα και τωρα εχω αιτημα φιλιας απο τη Paola!
Επικινδυνο το facebook!!! Ακομα και για καποιον που ξερει να κρατα τα σαλια του και την ψυχραιμια του. Κατι παιδακια ανηλικα που ακουω κατα καιρους στη γειτονια οτι μπαινουν στο fb πως αντιδρουν σε προκλ
ησεις?
Αυτοί απο τα φιλοζωικά σωματεία το έχουν παρακάνει!!!Και εμένα όλο αιτήματα φιλίας μου στέλνουν!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#55587
F&G έγραψε:Με εβαλε καποιος στο fb και καλα και τωρα εχω αιτημα φιλιας απο τη Paola!
Επικινδυνο το facebook!!! Ακομα και για καποιον που ξερει να κρατα τα σαλια του και την ψυχραιμια του. Κατι παιδακια ανηλικα που ακουω κατα καιρους στη γειτονια οτι μπαινουν στο fb πως αντιδρουν σε προκλ
ησεις?

ασε τις ντροπες δασκαλε,φορα μπουφαν, και ξετρυπησε τα ΟΛΑ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55598 Ναι οκ. Ποτε δεν ψαρωνω . Ποιος μου λεει οτι δεν ειναι fake? Αν και νεος στο fb αυτα που βαζουν και λενε μερικοι και μερικες ειναι προκληση.Οσο για τα ανηλικα που ανεφερα δε θελω να το σκεφτομαι. Ξαναλεω. Ακουω ανα καιρους απο μικρα παιδια της γειτονιας οτι μπαινουν στο fb. Απο κει και περα τα παντα ειναι προκληση.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#55601
F&G έγραψε:Ναι οκ. Ποτε δεν ψαρωνω . Ποιος μου λεει οτι δεν ειναι fake? Αν και νεος στο fb αυτα που βαζουν και λενε μερικοι και μερικες ειναι προκληση.Οσο για τα ανηλικα που ανεφερα δε θελω να το σκεφτομαι. Ξαναλεω. Ακουω ανα καιρους απο μικρα παιδια της γειτονιας οτι μπαινουν στο fb. Απο κει και περα τα παντα ειναι προκληση.

Μπαίνουν στο Fb? Το λες σαν να μπαίνουν σε ακατάλληλα sites!!!Εκτός και αν νομίζεις ότι είναι έτσι επειδή σου έκανε αίτημα φιλίας η paola!!!!! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#55603 Απο αυτα που βλεπω εγω και οχι την Paola δηλ λιγουρια αντρες και προκλητικες γυναικες με υπονοουμενα σε διαφορες ομαδες σιγουρα μπαινουν σε αλλο κοσμο σκεψης. Πιο ζορικο!!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#55607
F&G έγραψε:Απο αυτα που βλεπω εγω και οχι την Paola δηλ λιγουρια αντρες και προκλητικες γυναικες με υπονοουμενα σε διαφορες ομαδες σιγουρα μπαινουν σε αλλο κοσμο σκεψης. Πιο ζορικο!!


Μπάρμπας ;
:s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#55610
F&G έγραψε:Με εβαλε καποιος στο fb και καλα και τωρα εχω αιτημα φιλιας απο τη Paola!
Επικινδυνο το facebook!!! Ακομα και για καποιον που ξερει να κρατα τα σαλια του και την ψυχραιμια του. Κατι παιδακια ανηλικα που ακουω κατα καιρους στη γειτονια οτι μπαινουν στο fb πως αντιδρουν σε προκλ
ησεις?


Εισαι σίγουρος οτι δεν ειναι η Παολινα;