Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#625460
Giuseppe Busso έγραψε:Κόρτο βασικά εγώ δεν έχω λογαριασμό εκεί. Αλλά ένας φίλος που έχει, μου έχει στείλει ανά διαστήματα διαφορά τσοντίδια και μου ανέφερε τσοντοχαμό. Δεν ισχύει τελικά στον βαθμό που λέει;

Στο tiktok ανεβαινουν βιντεακια χιουμοριστικα η απεραντης βλακειας που λεει κι ο Corto τα οποια τα πιτσιρικια τα "μιμουνται" δημιουργοντας δικα τους βιντεο. Δεν εχω δει κατι σε "πονηρου περιεχομενου" εκει. Στο Insta ναι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#625462 Mήπως εννοεί το Snapchat;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647087
Spotify: 3 μήνες εντελώς δωρεάν από το Spotify στην Ελλάδα απλά με μια νέα εγγραφή


https://techmaniacs.gr/spotify-3-mines- ... _EaJkKm6Q8

Για όποιον ακούει μουσική μέσω Spotify και είναι ήδη μέλος, υπάρχει και προσφορά για Premium με 6.99€ για 3 μήνες στην τιμή του ενός.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#647217 Γιατί να γίνεις premium στο Spotify;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647226
funkyreverend έγραψε:Κάτι έχεις δει εσύ για τους ήδη χρήστες, αλλά εγώ δεν μπόρεσα να το βρω.


Μήπως ισχύει για Ελλάδα;
Πάτα το λινκ μέσα στο άρθρο και μπες στο Spotify από browser.
Εμένα έτσι μου έβγαλε τα 6.99€.

Εγώ πληρώνω premium μόνο με προσφορά. Παλαιά έβγαζαν και 1€ το 3μηνο. Τις τελευταίες φορές όμως βάζουν το 3μηνο σε τιμή του 1 μήνα. Και πάλι οκ είναι.
Ειδάλλως free programm.

Corto Maltese έγραψε:Γιατί να γίνεις premium στο Spotify;


Τι εννοείς Κόρτο;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#647234 Ελλάδα είμαι και ελληνικό το έχω.

Νομίζω ότι κατάλαβα τι παίζει. Βλέπει ότι είμαι ήδη ενεργός και για αυτό δεν μου βγάζει τίποτα, ενώ αν ακυρώσω το Premium λογικά θα με δει ως χρήστη αλλά όχι νυν και θα μου δείξει την προσφορά. Απλώς περίμενα να δω κάτι να το διαφημίζει. My bad!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647237
funkyreverend έγραψε:Ελλάδα είμαι και ελληνικό το έχω.

Νομίζω ότι κατάλαβα τι παίζει. Βλέπει ότι είμαι ήδη ενεργός και για αυτό δεν μου βγάζει τίποτα, ενώ αν ακυρώσω το Premium λογικά θα με δει ως χρήστη αλλά όχι νυν και θα μου δείξει την προσφορά. Απλώς περίμενα να δω κάτι να το διαφημίζει. My bad!



Στο Kadjar έχεις mirrorlink; εγώ έχω βολευτεί στο Leon πολύ αυτό το πράμα.

Κάνεις και φορτωτική μέσω connection τη λίστα από τα τραγούδια που κάνεις Shazam και είσαι άρχοντας. Πέρα από τις λίστες δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#647251 Εννοώ ότι δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του το premium. Αν κάνεις καλή λίστα με αγαπημένα βγάζει 6 λίστες ημερησίως, μια με καινούργια, μία με ανακαλύψεις την βδομάδα συν το browsing που μπορείς να κάνεις. Ε δε νομίζω ότι θέλω κάτι παραπάνω, δε δουλεύω και όλη μέρα στο τιμόνι
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#647269 Εγώ για καιρό είχα το Spotify στον browser χωρίς premium και ήμουν μια χαρά. Αλλά εδώ και κάμποσες μέρες το έχω στήσει με premium (φοιτητικό :shifty: 3.5€ το μήνα) πάνω στην Alexa. Ε, παιδιά είναι άλλο πράγμα! Όλη μέρα ακούς μουσικούλα, προσωπικά δεν ασχολούμαι να φτιάξω δικά μου Playlist, διαλέγω καλλιτέχνη ή album και κάνει παιχνίδι μόνο του.
Είναι ΓΑΜΑΤΟ έτσι. Γιατί είναι πανεύκολο. Το μόνο που απαιτείται είναι να... γνωρίζεις τι θέλεις ν'ακούσεις. Η γυναίκα μου πχ ενώ μπορεί να θυμάται τα πιο κουλά πράγματα, ή να θυμάται ολόκληρα τραγούδια απέξω, δεν ξέρει πολλά συγκροτήματα. Αλλά σιγά σιγά μαθαίνει, ή μπαίνει από το κινητό και τα δίνει στο ηχειάκι.
Από ηχείο τώρα, έχω το απλό Echo Dot 3, προφανώς και δεν είναι για πολλά, μια σταλιά είναι, αλλά στα 35€ δεν έχω απαιτήσεις.
Σε αυτό το setup, είναι γαμάτο. Γιατί απλώς ζητάς φωνητικά να σου παίξει ό,τι γουστάρεις. Και με... ελληνοαμερικάνικη προφορά, σου παίζει μέχρι και Stratos Dionysiou! True story!
:lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#647302
Giuseppe Busso έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Ελλάδα είμαι και ελληνικό το έχω.

Νομίζω ότι κατάλαβα τι παίζει. Βλέπει ότι είμαι ήδη ενεργός και για αυτό δεν μου βγάζει τίποτα, ενώ αν ακυρώσω το Premium λογικά θα με δει ως χρήστη αλλά όχι νυν και θα μου δείξει την προσφορά. Απλώς περίμενα να δω κάτι να το διαφημίζει. My bad!



Στο Kadjar έχεις mirrorlink; εγώ έχω βολευτεί στο Leon πολύ αυτό το πράμα.

Κάνεις και φορτωτική μέσω connection τη λίστα από τα τραγούδια που κάνεις Shazam και είσαι άρχοντας. Πέρα από τις λίστες δηλαδή.


Ναι, με android auto και είναι πολύ δυνατό (θα ήθελα καλύτερο search), αλλά και με το απλό bluetooth DLNA βλέπει κανονικά λίστες. Το χρησιμοποιούμε αρκετά και με παιδικά τραγούδια on demand (που είναι on very high demand :rtfm: ) αλλά και σαν χαλί αρκετές ώρες την ημέρα. Το API shazam/soundhound με την Spotify λίστα είναι πολύ έξυπνη φάση.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#647335
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ για καιρό είχα το Spotify στον browser χωρίς premium και ήμουν μια χαρά. Αλλά εδώ και κάμποσες μέρες το έχω στήσει με premium (φοιτητικό :shifty: 3.5€ το μήνα) πάνω στην Alexa. Ε, παιδιά είναι άλλο πράγμα! Όλη μέρα ακούς μουσικούλα, προσωπικά δεν ασχολούμαι να φτιάξω δικά μου Playlist, διαλέγω καλλιτέχνη ή album και κάνει παιχνίδι μόνο του.
Είναι ΓΑΜΑΤΟ έτσι. Γιατί είναι πανεύκολο. Το μόνο που απαιτείται είναι να... γνωρίζεις τι θέλεις ν'ακούσεις. Η γυναίκα μου πχ ενώ μπορεί να θυμάται τα πιο κουλά πράγματα, ή να θυμάται ολόκληρα τραγούδια απέξω, δεν ξέρει πολλά συγκροτήματα. Αλλά σιγά σιγά μαθαίνει, ή μπαίνει από το κινητό και τα δίνει στο ηχειάκι.
Από ηχείο τώρα, έχω το απλό Echo Dot 3, προφανώς και δεν είναι για πολλά, μια σταλιά είναι, αλλά στα 35€ δεν έχω απαιτήσεις.
Σε αυτό το setup, είναι γαμάτο. Γιατί απλώς ζητάς φωνητικά να σου παίξει ό,τι γουστάρεις. Και με... ελληνοαμερικάνικη προφορά, σου παίζει μέχρι και Stratos Dionysiou! True story!
:lol:

Δεν καταλαβαίνω. Στο απλό δεν τα κάνει αυτά; Εγώ το τρέχω από το app όχι από τον browser και βάζω κάτι και ακούω όσο θέλω με auto list. Αυτό που δεν έχω είναι ότι αν πάω να σβήσω κάτι από τη λίστα θα μου πετάξει διαφήμιση, δεν μπορώ να κάνω download και personal playlists. Τα άλλα τα κάνει και στο τζάμπα.