Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#541486 Εικόνα


:lol:


H φάση smartwatch vs παραδοσιακού είναι όντως περίεργη. Πέρασα το ίδιο με τον citastak, όταν πρωτοπήρα το fenix 5, το speedy είχε μπει στο συρτάρι και δεν έβγαινε με τπτ. Τώρα έχω επιστρέψει σε πιο νορμάλ φάση, πχ στη δουλειά δεν με καίει να μετράω βήματα και ειδοποιήσεις βλέπω εύκολα στον υπολογιστή ή στο κινητό που είναι στο γραφείο, άρα και το speedmaster μια χαρά κάνει τη δουλειά του.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#541489 Ναι αλλά τα βήματα; :rtfm: :protest:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#541491 Τι λολ κι εσύ τώρα.... Έχουμε σοβαρό θέμα. Δεν μετράει ο σαλονικιος βήματα στην δουλειά.

Απαράδεκτο για πράκτορες που έλεγε και ο Βέγγος.

:omg:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#541492
citastak έγραψε:Και εγώ ήμουν υπερ του κλασικού ρολογιού.
Αλλά από τότε που πήρα αυτό, (απρίλιος) έχω τρελλαθεί.

Σίγουρα έχει τα κακά του (φόρτιση, ένας ακόμα μπελάς ειδικά για μένα που ταξιδεύω πολύ), αλλά από την άλλη έχει καλά:
- βάζω το κινητό στο backpack και δεν το βγάζω από εκεί μόνο αν θέλω να απαντήσω κάποιο email. Ειδικά σε ταξίδι, είναι πολύ βολικό αυτό.
- μαζί με τα ασύρματα ακουστικά, ακούω και ελέγχω τη μουσική μου από το ρολόι.
- στα ταξίδια έχω τα boarding passes στο ρολόι (δε κάθομαι να βγάζω κινητο).

Από την άλλη το Ω (και οποιοδήποτε κλασικό ρολόι) είναι κόσμημα, δύσκολα θα βρεις κάποιον άλλον να το φοράει και πως να το κάνουμε, είναι ένα κομμάτι κόσμημα για τον άνδρα.
Οπότε νομίζω ότι πρέπει απλά να βρω την ισορροπία μεταξύ των 2 :)
drdino έγραψε:Εικόνα





H φάση smartwatch vs παραδοσιακού είναι όντως περίεργη. Πέρασα το ίδιο με τον citastak, όταν πρωτοπήρα το fenix 5, το speedy είχε μπει στο συρτάρι και δεν έβγαινε με τπτ. Τώρα έχω επιστρέψει σε πιο νορμάλ φάση, πχ στη δουλειά δεν με καίει να μετράω βήματα και ειδοποιήσεις βλέπω εύκολα στον υπολογιστή ή στο κινητό που είναι στο γραφείο, άρα και το speedmaster μια χαρά κάνει τη δουλειά του.
Και εγώ κάπως έτσι ειμαι
Από τότε που πήρα το fenix 5 τα κλασικά Ρολόγια τα έχω παρκαρισμένα
Βέβαια από προχτές φοράω πάλι το.Seiko μετά από πολ6 καιρό
Με.το γκαρμιν έχω βολευτεί.πολύ αλλά θεωρώ αμαρτία να.μην.φοράω και τα άλλα
Εικόνα
Πέρα από αυτό το δίλημμα το τελευταίο 2μηνο.μου.έχει καρφωθεί.το.κάτωθι.στο.μυαλό μου.
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από bujinkan και 12 Οκτ 2018, 14:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#541494 Είπαμε, zbutsam τα βήματα, για όποιον καίγεται το ίδιο πράμα κάνει και το κινητό. :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#541495
QsisVTS έγραψε:
red_monster έγραψε:Η ανθρωπότητα έχει φτάσει στο φεγγάρι για να κάθεστε να κουρδίζετε ρολογάκια :thumbsdown: :thumbsdown:

η ανθρωπότητα πήγε στο φεγγάρι με το κουρδιστό ρολόι του citistak

δυστυχώς διάλεξες το όσο δυνατόν πιο λάθος παράδειγμα :svivhaha:


Το παράδειγμα είναι 100% εύστοχο
Άβαταρ μέλους
By citastak
#541496 Εγώ έχω και το Forerunner, που είναι σίγουρα 6 ετίας και το έχω μόνο για τις προπονήσεις :P Μου αρέσουν τα σπεξ του και μου μετράει πράγματα που το applewatch δεν μετράει.
Η φάση με τα βήματα δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Αλλά για ειδοποιήσει, wallet κτλ είναι εξαιρετικό!

To Moonwatch είναι ρολόι με ιστορία και αυτό ήταν ένα από τα πρώτα που με κέρδισαν πάνω του. Προς το παρόν χαίρομαι το applewatch 3 και σκέφτομαι αν έχει νόημα να το δώσω και να πάρω το 4.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541498 εγώ θέλω να πάρω ένα oris, αλλά τσιγκουνεύομαι :sorry:

αυτό συγκεκριμένα

https://www.youtube.com/watch?v=QlDV5lkLDa0

μάλλον δε θα πάρω τίποτα, θα ταξιδέψω να δω τον γκόζμο γιατί όπως έλεγε και ο πανούσης τα ταξίδια είναι ο παράδεισος των ηλιθίων
Άβαταρ μέλους
By citastak
#541507 Σου εύχομαι να τα κάνεις όλα (και ταξίδια και το ρολόι).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541509 ευχαριστώ φίλε
Άβαταρ μέλους
By corsair
#541614
red_monster έγραψε:Η ανθρωπότητα έχει φτάσει στο φεγγάρι για να κάθεστε να φορτίζετε ρολογάκια :thumbsdown: :thumbsdown:



fixed :inlove:

Τα smartwatch ως εχουν ειναι αθλιες μαλακιες. Το μονο που ζηλευω απο αυτά ειναι η αναλυση της οθονης τους. Θα θελα πολυ ενα Casio με μια καλυτερη οθονη χωρις τις καλικατζουρες και τα κυκλακια που έχουν.

Φτάσαμε στο φεγγάρι λοιπον. Ας μην κουρδίζουμε και ας μην φορτίζουμε. Solar is the way to go bitches :superman:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#541618 Ο καθένας με τον πόνο του. :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541642
Geo f1 έγραψε:Solar τοτε eco drive citizen

.

Αυτό έχουμε συμφωνήσει όλοι ότι είναι το πιο πρακτικό καθώς θέλει μηδέν συντήρηση

Και το αυτόματο μπορεί να είσαι τυχερός να σε πάει πάρα πολλά χρόνια, δεκαετίες ακόμα, αλλά μπορεί με αρκετούς τρόπους να χρειαστεί να πας σε service