Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#7320
g8777 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Δεξιόχειρ.

Στο αριστερό γρήγορα το ρολόι. Χωρίς πολλά πολλά. :rtfm:
Case closed. :s_crazy


Image

socratesn έγραψε:Ο συνονοματος Προεδρας εχει το αλαθητο :rtfm:

Εκτός από αυτό, ο Σωκράτης Πέτρου (του ιατρού) Κόκκαλης είναι αριστερόχειρας. :s_cool
Μάλιστα είναι από τους πιο γνωστούς αριστερόχειρες της ιστορίας. Ακολουθούν ο μέγας Αλέξανδρος, ο ΝταΒίντσι, ο Αριστοτέλης και λοιποί ανάξιοι αναφοράς τύποι όπως οι 3 προηγούμενοι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#7323 Παντρευε τον κοκάκια το γιο του το Σάββατο στις Σπέτσες ο τανασπου γιος και μας ζάλισε τον έρωτα.

Πάντως στο μόνο που θα συμφωνήσω μαζί του είναι το ρολόι στο δεξί.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#7326 Παντρεύτηκε ο πρίγκηπας Πέτρος;;;; :inlove:
Να μας ζήσουν τα παιδιά! Και να μας ετοιμάζει με το καλό τον νέο Σωκράτη Πέτρου Κόκκαλη.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#7328 Όχι αυτός, ο μικρός, ο Ντίνος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#7330 Αφου ειπες κοκακιας, τι ηθελες να καταλαβει ο Βayern?
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#7334
GTS έγραψε:To κεραμικο σπαει ευκολα και νομιζω εχει πλαστικο τζαμι (?)

Φαινεται εντυπωσιακο όμως...

Τα κεραμικά όντως έχουν ένα θεματάκι με πτώσεις, χτυπήματα κλπ, ειδικά στα σημεία που εξέχουν όπως τα άκρα της κάσας που στηρίζεται το λουράκι/μπρασελέ.

Θέλουν μία κάποια προσοχή.

Καλύτερα κάσα από τιτάνιο ή απλό ατσάλι.

Η ζελατίνα κάνει σχετικά εύκολα γρατζουνιές, είναι όμως ελαφριά, ανθεκτική και σχετικά φθηνή στην αλλαγή της ενώ μπορεί να γυαλιστεί.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#7384
Deleted User 1 έγραψε:Ρολόι ΜΟΝΟ στο δεξί! :rtfm:


Έτσι ακριβώς.

(αριστερόχειρ)
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#7437
Deleted User 1 έγραψε:Το αποφάσισα και το πήρα. Όσο το βλέπω τόσο πιο πολύ μ' αρέσει. Πήρα και 2-3 πολύ θετικές γνώμες, κυρίως γυναικείες, ως προς το αισθητικό κομμάτι και το πήρα. Του ρύθμισα και την ώρα αν και λέει ρητά ότι 8μμ-4πμ δεν κάνει αλλά τέσπα, είμαι μπέμπης ανυπόμονος με αυτά.


Με γεια το ρολόι Στέφανε :yahoo:
Αυτή η οδηγία μεταξύ 4-8 δεν έχει να κάνει με την ώρα, αλλά με την ημερομηνία. Δλδ αν θέλεις να ρυθμίσεις την ημερομηνία, τότε καλό είναι για τα γρανάζια κυρίως, οι δείκτες να είναι μεταξύ 4-8. Γύρισε έτσι την ημερομηνία μέχρι 1 μέρα πριν την κανονική και μετά ρύθμισε την ώρα κάνοντας αναλόγως 1-2 βόλτες., ώστε να έρθει κ η ημερομηνία στο σωστό 12ωρο της μέρας.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#7536
Nikos! έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Ρολόι ΜΟΝΟ στο δεξί! :rtfm:


Έτσι ακριβώς.

(αριστερόχειρ)


Εμένα με βολεύει στο αριστερό και είμαι αριστερόχειρ επίσης. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#7539 Λογικό είναι να μην υπάρχει σωστό και λάθος στο που φοράμε το ρολόι. Όπου βολεύει τον καθένα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#7608
Deleted User 1 έγραψε:Λογικό είναι να μην υπάρχει σωστό και λάθος στο που φοράμε το ρολόι. Όπου βολεύει τον καθένα.


Συμφωνώ, γι αυτό ανέφερα το παραπάνω. Ότι βολεύει τον καθένα. Από που προκύπτει αυτό το σωστό/λάθος δεν μπορώ να καταλάβω. :s_omg
Άβαταρ μέλους
By JpoL
#7703 :s_crazy
Έλα ντε, απο που να προκύπτει, μήπως γιατί είναι σχεδιασμένα για το αριστερό? Μήπως γιατί στο δεξί ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να τα κουρδίσεις ή να ρυθμίσεις την ώρα? Μπαααα, αποκλείεται.
Σίγουρα οι άχρηστοι στις:
-Oris
-Sinn
-Breitling
-Tag heuer
-Hamilton
Που φτιάχνουν ανάποδα ρολόγια για το δεξί δεν ρώτηξαν εδώ δα.

Keep on though, it's rather interesting.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#7713 Ντάξει με αυτή τη λογική εγώ δεν θα έπρεπε να πάρω ποτέ ρολόι ή να πάρω αναγκαστικά ένα που είναι σχεδιασμένο για δεξί χέρι...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#7811
Deleted User 1 έγραψε:Ντάξει με αυτή τη λογική εγώ δεν θα έπρεπε να πάρω ποτέ ρολόι ή να πάρω αναγκαστικά ένα που είναι σχεδιασμένο για δεξί χέρι...


Σου δίνω 30ε για αυτό το "άχρηστο" που πήρες... :shifty:
Ακούτε όσοι φοράτε το ρολόι σε λάθος χέρι ε; :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: