Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By alexm
#505611
QsisVTS έγραψε:Και το submariner έχει αντίστροφη μέτρηση


Ναι αλλα το κανονικο sub δεν δειχνει ημερομηνια


< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#505717
saxon_747 έγραψε:
QsisVTS έγραψε:Εγώ το είχα αυτό, ίσως ξαναπάρω κάτι τέτοιο έχει μια Casio κοντά σε έναν πελάτη και περνάω συνέχεια ίσως πάρω κάτι τέτοιο για τη θάλασσα γιατί λυπάμαι να δώσω 200αρι να πάρω αυτόματο καταδυτικό :hmmm: αν και αυτό θέλω κατά βάθος

Εδώ είσαι: https://www.skroutz.gr/s/375745/Casio-C ... 1AVEF.html

Εικόνα
Τι φανταστικό ρολογάκι! Επικροτώ, βγαίνει σε με μπλέ καντράν-στεφάνη. Αξίζει τα λεφτά του.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#505720 Το μόνο αρνητικό είναι ότι χαράζεται σχετικά εύκολα το τζαμί. Δεν ξέρω αν αξίζει ή αν μπορεί να τοποθετηθεί κάποιο αχαρακτο αλλά θα ήταν καλό. Επίσης, δείχνει πολύ όμορφο με λουρακι καουτσούκ ή nato
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#506559 Ξέρουμε κανά μαστόρι στα Ν. Προάστια; Έχει χαλάσει το ρολόι μου και έχει αλλάξει πορεία το καντράν και οι δείκτες. Είναι ένας στην Ιωνίας αλλά ανοίγει όποτε του καπνίσει.

Αλλιώς πείτε κανά μαγαζί (με φυσική παρουσία) που να έχει μεγάλη γκάμα ρολογιών να διαλέξω το επόμενό μου :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#509540 Η τίμια ρολογάρα μου με υπηρετεί πιστά, αλλά πάνω στην τετραετία ζητάει και δεύτερο λουράκι, με κίνδυνο να μην χαρακτηρίζεται και τόσο τίμια πια :rant: ...
Το σκέφτηκα λίγο διαφορετικά και μ' ένα γρήγορο ψάξιμο, βρήκα κάπου στην Ερμού και ετσίμπησα με 40 € αυτό---->>

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#509575 Casio alert.
Χθές τσίμπησα το κάτωθι. Ευρώ 60.Εικόνα
Είναι αυτό
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#509592
QsisVTS έγραψε:Και το submariner έχει αντίστροφη μέτρηση

Μετραει αντιστροφα και ο τραπεζικος λογαριασμος :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#509781 καλά ναι και όσο καλό και να είναι το βλέπεις παντού, εμένα αυτό θα με χάλαγε ακόμα και αν είχα λεφτά να το πάρω

θα προτιμούσα κάτι λιγότερο πολυφορεμένο, ειδικά στην κατηγορία των καταδυτικών οι επιλογές είναι αμέτρητες
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#509910 Με ξεπερναει ρε γαμωτο το να κουβαλαει καποιος μερικα χιλιαρικα στο χερι του.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#509913
trident1971 έγραψε:Με ξεπερναει ρε γαμωτο το να κουβαλαει καποιος μερικα χιλιαρικα στο χερι του.

Άμα ξεχειλίζουν απο την τσέπη, απο κάπου θα πρέπει να πιαστούν να μην πέσουν. :roll:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#516658 Πήρα καινούριο λουράκι

Εικόνα


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#516664 Ωραιο!!!
Και ωραιο ρολογακι!!!
Να μην το λεγαν ετσι μονο και όλα τελεια!
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#516667 Ερώτηση.
Έχω ένα παροπλισμένο casio sea pathfinder. Έχει διπλό αισθητήρα βαρόμετρο θερμοκρασία. Μετρουσε βάθος κ χρόνο κατάδυσης. Μια φορά σε αλλαγή μπαταρίας πήρε νερό, σε βάθος ενός μέτρου με πιστοποίηση για 10 atm! Ο μάστορας πλήρωσε την αλλαγή όλου του μηχανισμού. Μάλλον ξαναεγινε το ίδιο σκηνικό σε άλλο μάστορα. Το έβγαλα γρήγορα το στεγνωσα κ το καθάρισα από τις λίγες σκουριές μέσα. Πήρα καινούρια μπαταρία κ δουλεύει, απλά βγάζει ένδειξη για μπαταρία. Παίζει να έχει σχέση η υγρασία? Πχ βραχυκλωνει θέλει κ άλλο στεγνωμα? Το ο ring είχε κοπεί κ θέλει ανταλλακτικό. Θα ήθελα να το έχω έστω κ χωρίς o ring αν δεν έχει χαλάσει... Θα βρω κ φωτογραφία. Υπάρχει πιθανότητα να είναι λειτουργικό αφού πήρε νερό, ή τσάμπα ελπίζω....

< Note >