Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#620633
drdino έγραψε:Λογικά πλαστικά θα είναι, δες αν έχει από πίσω ακριβό κωδικό μοντέλου και ψάξε να δεις.

τι εννοεις ακριβο κωδικο μοντελου?
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#620634 Το θαύμα του Τ9...
Τον ακριβή κωδικό του ρολογιού. Το συγκεκριμένο μοντέλο ποιο είναι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#620636
cosneo έγραψε:Το θαύμα του Τ9...
Τον ακριβή κωδικό του ρολογιού. Το συγκεκριμένο μοντέλο ποιο είναι.


7009 - 3040
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#620641 Η κρεμα που λεω λεγεται Wenol, metal polish.
Ειναι γερμανικη :shifty: βγαινει σε σωληναρια των 100ml και εχει ροζ χρωμα.
Υπαρχει αυτη ή αντιστοιχη, σχεδον σε ολα τα καταστηματα ειδων κιγκαλεριας.
Κανει θαυματα με ελαχιστη ποσοτητα σε ενα πανακι. Εγω με αυτην εκτος απ τα ρολογια και διαφορα αλλα, γυαλιζα CD που ηταν πολυ γρατσουνισμενα και δεν επαιζαν! Γινονταν του κουτιου.
Με αυτην γυαλιζω και την γρατσουνισμενη κασα των ρολογιων.
Μονο προσοχη σε οποιαδηποτε γυαλιστικη αλοιφη, αν η κασα ή το μπρασελε δεν ειναι γυαλιστερα αλλα ειναι βουρτσισμενο ματ, θα γυαλισει αν το τριψεις. Γι αυτο, αν παει κρεμα εκει, κατα το γυαλισμα του τζαμιου, να την αφαιρεσεις απαλα χωρις τριψιμο με ενα μαλακο καθαρο πανακι.

Υγ: τις δυο πρωτες φωτογραφιες απο το αρχικο ποστ δεν μου τις δειχνει... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#620644
Y.V έγραψε:Η κρεμα που λεω λεγεται Wenol, metal polish.
Ειναι γερμανικη :shifty: βγαινει σε σωληναρια των 100ml και εχει ροζ χρωμα.
Υπαρχει αυτη ή αντιστοιχη, σχεδον σε ολα τα καταστηματα ειδων κιγκαλεριας.
Κανει θαυματα με ελαχιστη ποσοτητα σε ενα πανακι. Εγω με αυτην εκτος απ τα ρολογια και διαφορα αλλα, γυαλιζα CD που ηταν πολυ γρατσουνισμενα και δεν επαιζαν! Γινονταν του κουτιου.
Με αυτην γυαλιζω και την γρατσουνισμενη κασα των ρολογιων.
Μονο προσοχη σε οποιαδηποτε γυαλιστικη αλοιφη, αν η κασα ή το μπρασελε δεν ειναι γυαλιστερα αλλα ειναι βουρτσισμενο ματ, θα γυαλισει αν το τριψεις. Γι αυτο, αν παει κρεμα εκει, κατα το γυαλισμα του τζαμιου, να την αφαιρεσεις απαλα χωρις τριψιμο με ενα μαλακο καθαρο πανακι.

Υγ: τις δυο πρωτες φωτογραφιες απο το αρχικο ποστ δεν μου τις δειχνει... :s_dunno


wenol δεν υπαρχει εδω και χρονια,εχει αλλαξει ονομα και πλεον λεγετε GLANOL. :lol:
πουλαω εκατονταδες κουτια καθε χρονο.Οντως ειναι παρα πολυ καλη αλοιφη γυαλισματος.
Υπαρχει σε πολλες εκδοσεις,την απλη,για αυτοκινητα,και μια πολυ ψιλη.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#620655 :s_omg Κραταει αιωνια! Εχω ακομα μισο σωληναριο! :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#620662
cosneo έγραψε:Για μένα, παλιό Seiko αποκλειστικά και μόνο με μεταλλικό μπρασελε.
Πανέμορφα όλα.


Α γεια σου!

elteo έγραψε:Το 3ο με μπρασελέ όμως. Αυτά τα Seiko είναι retro. Δεν τους πάνε τα σύγχρονα λουριά.


Α γεια σου και σενα!
George_Prix έγραψε:
elteo έγραψε:Το 3ο με μπρασελέ όμως. Αυτά τα Seiko είναι retro. Δεν τους πάνε τα σύγχρονα λουριά.


Ετσι! Εγω γενικα ειμαι του μπρασελε, αλλα ΕΙΔΙΚΑ σε τετοια ρολογια, ισχυει αυτο που ειπες...


Το αυτο οπως στους απο πανω
Νίκος Παππάς έγραψε:Εμενα μου αρεσει το μπλε με τον μπρασελε. :s_wink


Τα μπαρμπαδια συμφωνουν τελικα!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#620663
dimviii έγραψε:
wenol δεν υπαρχει εδω και χρονια,εχει αλλαξει ονομα και πλεον λεγετε GLANOL. :lol:
πουλαω εκατονταδες κουτια καθε χρονο.Οντως ειναι παρα πολυ καλη αλοιφη γυαλισματος.
Υπαρχει σε πολλες εκδοσεις,την απλη,για αυτοκινητα,και μια πολυ ψιλη.


Εγώ με αυτήν γυαλίζω τα ανοξείδωτα μαρσπιέ και ξεθαμπώνω τα φανάρια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#620668 Εκτός από creationwatches, ποια άλλα e-καταστήματα εμπιστευόμαστε για αγορά από uk?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#620776 Bujinkan χρόνια πολλά ! Τί διακύμανση παρατηρείς στο Σαμουράι; Είμαστε 2 άτομα στα 10 λεπτά / μήνα, από τότε που κρύωσε ο καιρός. Εσύ πόσο είσαι;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#620780
g8777 έγραψε:Bujinkan χρόνια πολλά ! Τί διακύμανση παρατηρείς στο Σαμουράι; Είμαστε 2 άτομα στα 10 λεπτά / μήνα, από τότε που κρύωσε ο καιρός. Εσύ πόσο είσαι;
Γαμωτο δεν μπορώ να πω γιατί δεν το φοράω και πολύ... Καθημερινά φοράω το fenix... Αλλά στο ταξίδι που ία κάνω τον Γενάρη θα σου πω... Στην αρχή όταν το πήρα έχανε 1 λεπτό το μήνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#620784 :s_howdy

Ευχαριστώ πολύ !
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#620811 Τις προάλλες μου κάνανε δώρο το παρακάτω. Είναι με μηχανισμό nh36a
Πολύ μου άρεσε :s_howdy

Εικόνα

Εικόνα

< Note >