Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#648733 Αν ειναι κατι που δεν καιγεσαι. Πχ ενα βιβλιο. Με αντικαταβολη. Κανει τετοιο το κουριερ, δλδ να ειμαι σπιτι και να πουν και καλα οτι περασε και δεν με βρηκε, απλα δε θα παραλαβω εγω. Θα ενημερωσω το καταστημα τι επαιξε και ακυρωση παραγγελιας. Και εκ νεου παραγγελια.

Τωρα αν ειναι κατι σημαντικο που μπορει να το χεις πληρωσει κιολας...ε εκει δεν μπορεις να κανεις και πολλα
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#648747 στο τοπικό υποκατάστημα των ΕΛΤΑ στο χωριό, βγήκε στη σύνταξη ο ταχυδρόμος με αποτέλεσμα να μην παραδίδεται κανένα δέμα/φάκελος :lol:
μέχρι να αποφασίσουν τι θα γίνει (ισως κλείσει εντελώς το μαγαζί) πρέπει να περνάς μια βόλτα από εκει να ρωτάς τι έχουμε :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#648750
Chris έγραψε:
cabala10 έγραψε:γιατι να εχουν αρκετα βανακια να τρεχουν ενω μπορουν να εχουν μερικα μηχανακια να κολλανε χαρτακια οτι δηθεν και καλα δεν εισουν σπιτι?

Αααακριβως. Θα επρεπε να ειναι αντικειμενο μελετων η προσαρμογη και παρακαμψη του τροπου λειτουργιας των κουριερ παγκοσμιως, της ιδιας της εννοιας του κουριερ βασικα, απο τους ελληνες επιχειρηματιες ωστε να μειωσουν τα εξοδα


Έχουμε εφεύρει τα ΙΚΕΑ των courier! :rtfm: Στο φέρνω στο μαγαζί, έλα πάρ'το εσύ! :s_yes


Για ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ο Ελ εντρεπρενιούρ στην παγκόσμια πρωτοπορία! :s_yes


Είμαι σε θέση να γνωρίζω πως είναι στο στάδιο του beta testing το courier που θα πηγαίνει ο πελάτης απ' ευθείας από τον προμηθευτή να παραλαμβάνει και στην επιστροφή θα φέρνει στον courier και μερικά δέματα από τον ίδιο προμηθευτή (ή κανέναν παραδίπλα) για τους πελάτες που πλήρωσαν έξτρα για την premium υπηρεσία! :s_yes Ποιος Elon και αηδίες τώρα... :s_bye
Άβαταρ μέλους
By postruck
#648831
vasilis έγραψε:στο τοπικό υποκατάστημα των ΕΛΤΑ στο χωριό, βγήκε στη σύνταξη ο ταχυδρόμος με αποτέλεσμα να μην παραδίδεται κανένα δέμα/φάκελος :lol:
μέχρι να αποφασίσουν τι θα γίνει (ισως κλείσει εντελώς το μαγαζί) πρέπει να περνάς μια βόλτα από εκει να ρωτάς τι έχουμε :thumbsdown:

Πόσες τέτοιες περιπτώσεις πανελλαδικά :rant: :rant: :rant:
Και η διοικηση των άριστων,golden boys, επιλέγει έπιπλα απο τον Βαραγγη και volvo xc,mini,bmw,audi με 200+ιππους,δείνει αυξύσεις,παροχές στον εαυτό της και εγώ έμεινα στο δρόμο προχθές,γιατί δεν είχαν αλλάξει 2 λουριά στο δυναμό του man :rant: :rant: :rant: :rant:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#648878 Έκανα μια αγορα από ΙΚΕΑ ...δεν ήξερα ότι κάθε οδός έχει δικό της ΤΚ .

Έχει χρόνια που συμβαίνει αυτό ,?
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#648879 Η αλλαγή των ΤΚ είναι να γίνει τον επόμενο χρόνο, για ακριβέστερη τιμολόγηση των δεμάτων, δεν νομίζω να έχει ξεκινήσει ήδη να εφαρμόζεται

EETT: Πώς θα είναι οι νέοι ταχυδρομικοί κώδικες
https://www.cnn.gr/news/ellada/story/211147/eett-pos-tha-einai-oi-neoi-taxydromikoi-kodikes
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#648882 Εμένα πάντως η εφαρμογή του ΙΚΕΑ δε μου άφηνε να βάλω τον "γενικό" κωδικού της πόλης και ήθελε τον ακριβή της οδού .

Ίσως να συμβαίνει στο συγκεκριμένο κατάστημα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648884 Αν υπάρχει ακριβής κωδικός οδού, και τον γνωρίζεις, δεν βλέπω γιατί να βάλεις τον γενικό κωδικός της πόλης πάντως.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#648885 Μάλλον έχει να κάνει με την πόλη και την εκτασή της ...

Η Πτολεμαΐδα έχει εάν κωδικό όλη η πόλη ...

https://www.xo.gr/taxydromikos-kodikas- ... a-Kozanis/

Υγ .... Μάλλον εγώ το συναντάω πρώτη φορά γιατί είμαι συνηθισμένος από το χωριό μου .
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#648985 Στο πατρικό μου (μεγάλος σχετικά δρόμος των Ιωαννίνων 1,5 χλμ από το κέντρο) έχει διαφορετικό ΤΚ η κάθε πλευρά του δρόμου!

< Note >