Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#651807 Μπάνιο στη Χαλκιδική και παντού να ακούς Ελληνικά. :metalo: Με πήγε πίσω στα νωρίς 90s
:lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#651813 Τυχερε. Εμεις δεν πηγαμε. Κατσαμε Αθικια 6 μερες. Μια μερα κατεβηκαμε στο εμπορικο εκει στον Σκλαβενιτη για ποδηλατο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#651817 Άσχετο σχόλιο: Γκεακο αρκετά από τα ποστ σου δεν έχουν καμία σχέση με το άβαταρ σε σημείο που ο συνδυασμός γίνεται τρομακτικός.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#651959 Τα περισσότερα ποστ μου στάζουν ΞΥΔΑΚΗ.
#τσίφτη

Πολλές φορές γράφει κάποια δυσάρεστα ο Γκεάκος που σε συνδυασμό με το χαμόγελο του Τζόκερ του κάμαρου μου βγάζουν κάτι το ανατριχιαστικό.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#652048 Εμείς κλείσαμε για 2ο μισό Αυγούστου με επιστροφή αρχές Σεπτεμβρίου που αρχίζουν τα σχολεία. Με flexible εισιτήριο ώστε να αλλάζει εύκολα αν στραβώσει το πράμα. Κι εμείς ελπίζουμε να προλάβουμε πριν το δεύτερο κύμα. Και να μην μας πει κανένας ούτε στην Ελλάδα ούτε στην Αγγλία και τώρα που φτάσατε απομονωθείτε σπίτι σας για 14 μέρες....
Συγκεκριμένα σχέδια διακοπών δεν υπάρχουν ακόμα, άτακτες σκέψεις. Πρέπει να γίνουν και αρκετές δουλειές που έχουν μείνει πίσω...
Σκεφτήκαμε Νάξο που πήγαμε πριν 2 χρόνια και μας άρεσε (αλλά ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο), Χίο από όπου κατάγεται ο πατέρας της συζύγου (ποσώς με ενδιαφέρει), Αλλά και οπουδήποτε αλλού, Ιόνιο, Αιγαίο από τέρμα πάνω Σαμοθράκη (πήγαμε και μας άρεσε), Χαλκιδική (επίσης μας άρεσε, αν δεν έχει και Ρώσσους-βαλκάνιους ακόμα καλύτερα), Σκύρο (μου άρεσε, δεν έχει πάει), Μύκονο (δεν έχει πάει, δεν καίγομαι), μέχρι τέρμα κάτω Κρήτη (που πάντα μου αρέσει).
Το πρωταρχικό είναι να μπορέσουμε να κατέβουμε και μετά και Αθήνα να μείνουμε τα μπανάκια μας θα τα κάνουμε καθημερινά. Βλέποντας και κάνοντας.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#656708 1)Εδω στην Αθηνα, για απογευματα καθημερινων που θα πηγαινατε για μπανιο? Πιο οικογενειακες καταστασεις. Οργανωμενες παραλιες ή μη.
2)Επισης καποιο ξενοδοχειο με πισινα ανοιχτη για κοινο?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656715
Geo f1 έγραψε:1)Εδω στην Αθηνα, για απογευματα καθημερινων που θα πηγαινατε για μπανιο? Πιο οικογενειακες καταστασεις. Οργανωμενες παραλιες ή μη.
2)Επισης καποιο ξενοδοχειο με πισινα ανοιχτη για κοινο?


1) Αναβυσσο, Σχοινιά, Κακιά Θάλασσα.

2) Σε κανένα. Σιχαίνομαι.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#656720 Δυστυχώς για μπάνιο στην Αττική πρέπει να συμφιλιωθείς με το γεγονός ότι παντού θα είναι μέτρια.
Δεν νομίζω ότι εντός νομού υπάρχουν παραλίες της προκοπής, ίσως Χάρακας στην Κερατέα, γενικά προς εκείνη την ακτογραμμή

Εκτός και εάν είσαι πιτσιρίκας οπότε περισσότερο κοιτάς την φάση, παρα την καλή παραλία

Για εμένα, Λούτσα με μικρά παιδάκια είναι μονόδρομος. Σχετικά γρήγορα μέσω Αττικής οδού, ψιλοευκολια στο παρκάρισμα και ρηχά για να πλατσουριζουν
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#656726 Για μπάνιο εντός Αττικής προτιμώ να δώσω ένα επιπλέον 50αρι και να πάω στο εξοχικό μου κοντά στο Ξυλοκαστρο.
(Καποιοι κακεντρεχεις ίσως με πείτε ντίβα. Χεστηκα.)
Άντε όμως επειδή πήγα το προηγούμενο σουκου, η Ψάθα είναι ωραία, αν και ψιλομακριά.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#656730
sknipper έγραψε:Εμείς κλείσαμε για 2ο μισό Αυγούστου με επιστροφή αρχές Σεπτεμβρίου που αρχίζουν τα σχολεία. Με flexible εισιτήριο ώστε να αλλάζει εύκολα αν στραβώσει το πράμα. Κι εμείς ελπίζουμε να προλάβουμε πριν το δεύτερο κύμα. Και να μην μας πει κανένας ούτε στην Ελλάδα ούτε στην Αγγλία και τώρα που φτάσατε απομονωθείτε σπίτι σας για 14 μέρες....
Συγκεκριμένα σχέδια διακοπών δεν υπάρχουν ακόμα, άτακτες σκέψεις. Πρέπει να γίνουν και αρκετές δουλειές που έχουν μείνει πίσω...
Σκεφτήκαμε Νάξο που πήγαμε πριν 2 χρόνια και μας άρεσε (αλλά ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο), Χίο από όπου κατάγεται ο πατέρας της συζύγου (ποσώς με ενδιαφέρει), Αλλά και οπουδήποτε αλλού, Ιόνιο, Αιγαίο από τέρμα πάνω Σαμοθράκη (πήγαμε και μας άρεσε), Χαλκιδική (επίσης μας άρεσε, αν δεν έχει και Ρώσσους-βαλκάνιους ακόμα καλύτερα), Σκύρο (μου άρεσε, δεν έχει πάει), Μύκονο (δεν έχει πάει, δεν καίγομαι), μέχρι τέρμα κάτω Κρήτη (που πάντα μου αρέσει).
Το πρωταρχικό είναι να μπορέσουμε να κατέβουμε και μετά και Αθήνα να μείνουμε τα μπανάκια μας θα τα κάνουμε καθημερινά. Βλέποντας και κάνοντας.


Υπάρχει σχέδιο να μολύνετε με κορόνα μεγάλο μέρος της επικράτειας, εύγε :metalo:

Ρώσοι και Βαλκάνιοι έχουν σκοπό να αφήσουν μετρητό, εσάς σας κόβω για μια σαλάτα και μια μπίρα δια τέσσερα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#656731
Focusman91 έγραψε:Για μπάνιο εντός Αττικής προτιμώ να δώσω ένα επιπλέον 50αρι και να πάω στο εξοχικό μου κοντά στο Ξυλοκαστρο.
(Καποιοι κακεντρεχεις ίσως με πείτε ντίβα. Χεστηκα.)
Άντε όμως επειδή πήγα το προηγούμενο σουκου, η Ψάθα είναι ωραία, αν και ψιλομακριά.

< Note 8 >


Και αν έχει κύμα υπάρχει και η Κινέτα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#656732 Ψάθα ακούω από αρκετούς φίλους φέτος, όμως είναι όντως μακριά.

Πάντως εάν πρόκειται για σουκού, κι εγώ προτιμώ να δώσω το πενηντάρι που λέει ο focusman και να πάω στου χουριό (Άστρος). Βέβαια, σπανιότατα περισσεύει πενηντάρι στο πορτοφολίνο. :lol:
Για μπάνιο αυθημερόν οποιαδήποτε διαδρομή πάνω της ώρας είναι ζόρικη, ειδικά στο γύρνα.