Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#664486
bill33 έγραψε:Eγω επιμένω.Ολο αυτό είναι για να δουν πόσοι ηλίθιοι υπάρχουν στον πλανήτη.Δεν το εξηγώ αλλιώς.

Παω για το κοβιντ τεστ σήμερα.Στον δρόμο με παίρνει φίλη και συνάδελφος.42-43 ετών,έχει σπουδάσει ανθοκομία στην Σκωτία,ταξίδια σε Ινδίες κλπ,καθηγήτρια χορού και γιόγκας.γενικά χαζή δεν την έλεγα,δεν είχε δειξει σημάδια,ούτε καν ξανθιά είναι.Μου λεει μην σου πάρουν δείγμα απο τον μύτη.Το βάζουν πολύ βαθιά και σου πειραζει τον εγκέφαλο.Δεν απάντησα αμέσως ,μου ήρθε πολύ απότομο.Και τι να απαντήσεις;;;;;;;Τι;;;
ΤΟ άφησα να περάσει έτσι ,της είπα να κλείσει γιατί φτάνω..Μετά απο καμιά ώρα με πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει πως έγινε η εξέταση,σκέφτηκα να της πω ότι είμαι ακόμα στο POST και δεν εχω μπει στο λειτουργικό αλλά αμφιβάλλω αν θα έπιανε το χιούμορ.
No hope!!!
Δεν ξέρω τι συμβαίνει με τους δασκάλους γιόγκα ... Ένας από τους δασκάλους μου είχε τρελαθεί να ανεβάζει ποστ συνομοσιων περί Μάτριξ the truth is out there και άλλα τέτοια καλά εν περίοδο καραντίνας ... 2 χρόνια που έκανα μαθήματα μια χαρά άνθρωπος λογικός μου φαινόταν ...τελικά ίσως κάποιοι οι οποίοι ήταν λογικοί στο παρελθόν να τους πείραξε το μυαλό η καραντίνα και να λαλήσαν

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#664492 Δάσκαλοι γιόγκα -> "εναλλακτική" φιλοσοφία, ζεν, βουδισμός κλπ -> ανατολική "ιατρική", βελονισμοι, κλπ -> δυσπιστία στην παραδοσιακή δυτική ιατρική -> ανοιχτοί σε κάθε κομπογιαννίτη και θεωρία συνομωσίας....

< >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#664495
mirage έγραψε:Για πες.
Είναι η δεύτερη που ακούω (την πρώτη την ξέρω), που είναι φανατική με τα ομοιοπαθητικά και το αντιεμβολιαστικό κίνημα αλλά γενικότερα, οι νηπιαγωγοί που έχω συναντήσει μου έχουν φανεί άτομα με ιδιαίτερες απόψεις, κοσμοθεωρία κλπ...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#664497
kovathe έγραψε:Δάσκαλοι γιόγκα -> "εναλλακτική" φιλοσοφία, ζεν, βουδισμός κλπ -> ανατολική "ιατρική", βελονισμοι, κλπ -> δυσπιστία στην παραδοσιακή δυτική ιατρική -> ανοιχτοί σε κάθε κομπογιαννίτη και θεωρία συνομωσίας....

< >
Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος .. λόγω ενασχόλησης μου με τη γιόγκα εδώ και μια 3ετια δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα . Κανένας σοβαρός γιόγκι η γιογκινα δεν αναιρεί την δυτική ιατρικοί . Ότι υπάρχουν κάποιοι στο χώρο αυτό που πιστεύουν αυτά που γράφεις ναι , αλλά πίστεψέ με είναι πολύ λίγοι . Οι περισσότεροι δεχονται στοιχεία και από τις 2 μεθόδους . Ούτε αναιρούν τη μια ούτε την άλλη .

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#664500 Εμ αυτή είναι η διαφορά : μόνο μία μέθοδος υπάρχει, της επιστήμης.
Η άλλη είναι για να βγαίνει χαρτζιλίκι
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#664504
Asimov έγραψε:Εμ αυτή είναι η διαφορά : μόνο μία μέθοδος υπάρχει, της επιστήμης.
Η άλλη είναι για να βγαίνει χαρτζιλίκι


+1
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#664506
A-Viper7 έγραψε:
Asimov έγραψε:Εμ αυτή είναι η διαφορά : μόνο μία μέθοδος υπάρχει, της επιστήμης.
Η άλλη είναι για να βγαίνει χαρτζιλίκι


+1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#664514
Asimov έγραψε:Εμ αυτή είναι η διαφορά : μόνο μία μέθοδος υπάρχει, της επιστήμης.
Η άλλη είναι για να βγαίνει χαρτζιλίκι
Για να το λες εσύ κάτι ξέρεις ....
Και μην λες για χαρτζιλίκι γιατί εκτιθεσαι ...πλέον όλα κινούνται στο βωμό του χρήματος και η επιστήμη ιατρική είναι πρώτη πρώτη σε αυτό το βωμό
< >
Τελευταία επεξεργασία από bujinkan και 17 Σεπ 2020, 18:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#664518
bujinkan έγραψε:
Asimov έγραψε:Εμ αυτή είναι η διαφορά : μόνο μία μέθοδος υπάρχει, της επιστήμης.
Η άλλη είναι για να βγαίνει χαρτζιλίκι
Για να το λες εσύ κάτι ξέρεις ....

< >


Φυσικά και κάτι ξέρει.

Η εναλλακτική ιατρική που δουλεύει αποδεδειγμένα έχει όνομα. Λέγεται ιατρική. :rtfm: Όλα τα υπόλοιπα είναι νά 'χαμε να λέγαμε...

Όλοι αυτοί οι "εναλλακτικοί" θα έπρεπε να ήταν με τα μούτρα σε μελέτες, double-blind, κτλ, εάν πίστευαν τόσο πολύ αυτό που πουλάνε. Γιατί με το που θα αποδειχθεί ότι δουλεύει το οποιοδήποτε ματζούνι τους, έχουν στάνταρ ένα Νόμπελ στο τσεπάκι τους. Αλλά προφανώς ούτε οι ίδιοι δεν τα πιστεύουν... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#664775 https://www.livescience.com/65270-bubbl ... erapy.html

τόση τεχνολογία αρχίζει να με φοβίζει

In the new study, the researchers first collected patients' bone marrow. Then, they used the altered version of HIV to insert a working copy of the IL2RG gene into the bone marrow cells. These cells were then infused back into the patients. Before this infusion, the patients received a low dose of a chemotherapy drug to help make space in their marrow for the new cells to grow.

One concern with gene therapy is that, after inserting a gene into people's DNA, genes that are next to the insertion site may turn cancerous, as happened in prior cases where people developed leukemia. But the new treatment worked to prevent this from happening by including "insulator" genes that essentially block activation of the adjacent genes to prevent them from turning cancerous
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#672532
Άβαταρ μέλους
By mirage
#672535 Τώρα και αντιεμβολιαστες. Περιμένω βίντεο QAnon στον επόμενο τόνο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#675306

Μπορεί να "κατασκευαστεί" τέτοιο βίντεο;
Άβαταρ μέλους
By IKE
#675368
Giuseppe Busso έγραψε:

Μπορεί να "κατασκευαστεί" τέτοιο βίντεο;


Με τίποτα, είναι 100% αληθινό