Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#657889 Πάντως για να λέω τα θετικά που βλέπω, μόλις γύρισα από την εκκλησία και είδα αποστάσεις και μάσκες σε ικανοποιητικό βαθμό. Σίγουρα βοηθά και το καλοκαίρι με πολλούς να μένουν έξω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#657901
diplomat έγραψε:Πάντως για να λέω τα θετικά που βλέπω, μόλις γύρισα από την εκκλησία και είδα αποστάσεις και μάσκες σε ικανοποιητικό βαθμό. Σίγουρα βοηθά και το καλοκαίρι με πολλούς να μένουν έξω.


το ιδιο και εγω σε πελατες μου,μου εκανε εντυπωση.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#657972 Είμαι αυτή τη στιγμή στο πλοίο Πρωτέας, από Μαντούδι για Σκόπελο και Αλόννησο. Το 50% φοράνε κανονικά τις μάσκες, το 45% έχουν τη μύτη εκτός και ένα 5% τη φοράνε στο πηγούνι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657974 Άρα οι μισοί, είναι σαν να μην φοράνε. Οπότε, μείνε έξω όσο μπορείς και μακριά από τους υπόλοιπους, κοντινή είναι η διαδρομή, θα περάσει.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#657975 Τώρα μείναμε λιγότεροι από τους μισούς στο πλοίο. Ο κοντινότερος είναι στα 6 μέτρα. Κάθομαι μπροστά μπροστά στο πάνω κατάστρωμα. Κυρίλα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#657976 Δύο μέρες με μάσκα στο γραφείο και ήδη περιμένω να έρθει η Παρασκευή που φεύγω με άδεια.


< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657978 Αυτό με την μύτη-περισκόπιο δεν το καταλαβαίνω αλλά τέσπα, το ίδιο γίνεται και με τις μάσκες στα αεροπλάνα.

Εικόνα

Παρόλο που η ίδια η μάσκα σου δείχνει πώς να την βάλεις και στο λέει και το πλήρωμα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#657979 Σίγουρα δεν είναι ευχάριστο, αλλά μερικοί είστε κομματάκι υπερβολικοί :oops:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#657980
Focusman91 έγραψε:Δύο μέρες με μάσκα στο γραφείο και ήδη περιμένω να έρθει η Παρασκευή που φεύγω με άδεια.


< Note 8 >
Τι σε ζόρισε ακριβώς; Εχω ακουσει διαφορες απόψεις γι αυτο ρωτώ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657981
drdino έγραψε:Αυτό με την μύτη-περισκόπιο δεν το καταλαβαίνω αλλά τέσπα, το ίδιο γίνεται και με τις μάσκες στα αεροπλάνα.

Εικόνα

Παρόλο που η ίδια η μάσκα σου δείχνει πώς να την βάλεις και στο λέει και το πλήρωμα.
Εικόνα

Κάτσε δεν κατάλαβα: με τέτοιες μάσκες πετάς πλέον στα αεροπλάνα;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657982 Όχι, εννοώ ότι τις μάσκες οξυγόνου (που εκεί κι αν είναι σημαντικό να την φοράς σωστά) τις φοράνε σε περιπτώσεις ανάγκης λανθασμένα. Προς το παρόν δεν τις ανοίγουν σε κανονικές συνθήκες στην πτήση :lol: αλλά εγώ προχθές στο αεροπλάνο είχα φιλοσοφημένο τυπά που είχε χειρουργική μάσκα με τρύπα στη μέση. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#657991
mirage έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Δύο μέρες με μάσκα στο γραφείο και ήδη περιμένω να έρθει η Παρασκευή που φεύγω με άδεια.


< Note 8 >
Τι σε ζόρισε ακριβώς; Εχω ακουσει διαφορες απόψεις γι αυτο ρωτώ


Προσωπικά με ενοχλεί ο ζεστός αέρας που εκπνέω (με ενοχλεί και στον ύπνο αν πχ είμαι μπρούμυτα), αλλά θα ζήσω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#657994
markvag έγραψε:
mirage έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Δύο μέρες με μάσκα στο γραφείο και ήδη περιμένω να έρθει η Παρασκευή που φεύγω με άδεια.


< Note 8 >
Τι σε ζόρισε ακριβώς; Εχω ακουσει διαφορες απόψεις γι αυτο ρωτώ


Προσωπικά με ενοχλεί ο ζεστός αέρας που εκπνέω (με ενοχλεί και στον ύπνο αν πχ είμαι μπρούμυτα), αλλά θα ζήσω...
Κυρίως αυτό αλλά και ο πόνος στα αυτιά..
Τι να κάνω, θέλω δε θελω, θα την φορέσω...

< Note 8 >