Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#707047 Εικόνα

Τελοsh.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707051 μήπως κάτι τέτοιοι σκέφτονται , περισσότεροι άρρωστοι στα νοσοκομεία = περισσότερα πελατάκια ; αναρωτιέμαι
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#707057
g8777 έγραψε:Μπουσσε παιδι μου. Δεν σου εχω πει τιποτα τοσο καιρο.

Μπουσσε.

ΜΠΟΥΣΣΕ ΕΙΠΑ. :adminpower:















Ολα καλα θα πανε παιδι μου. :s_drinks
Σταματα ομως. :rtfm:
Εχεις μπει σε καθοδικη σπειρα. :( Δεν χρειαζονται υστεριες . Και στο σουπερ μαρκετ σου πηγαινε, και την βολτα σου , και την αθληση σου κανε. Μην ταμπουρωνεσαι ,φυσικα & νοητικα. :s_howdy

Εγω θα ειμαι εδω να σαπακιασω οποια λινατσα απεκτησε 2 σπονδυλους και ηρθε να μας πουλησει πνευμα. Ειμαι στον ογκο Μπουσσε , εφαγα 87 αυγα για βραδυ. :ninja:

Μπουσσε, μελετας ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ,under the candlelight:

Why pandemics are the perfect environment for conspiracy theories to flourish

:adminpower:


Με κάθε σεβασμό, διαφωνώ.

Έβγαλε και ο φίλος μας ο . το παρακάτω live. Εξαιρετικός.
https://www.facebook.com/greg.petrakos/ ... 7336817577
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707066 for the referanve ο τύπος στο βίντεο είναι θρησκευόμενος και παραπονιέται που επι covid η Ιερά Σύνοδος αντικαταστάθηκε από επιτροπή ειδικών και η θεία κοινωνία από τον εμβολιασμό.
Που η νεα θρησκεία του φόβου απειλή τη θρησκεία της αγάπης . Λέει, " αντικατέστησαν τη θρησκεία μας με τη νέα θρησκεία του φόβου."
=======================================================
οπότε έχουμε 2 κατηγορίες αρνητών
α) αρνητές covid που ζορίζονται επειδή χάνουν εξουσία και πελατάκια
β) αρνητές εμβολίων που θέλουν περισσότερα πελατάκια μέσα στα νοσοκομεία.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#707084 το ζευγαρι φίλων που είχαν τον ιό και η σύζυγός το ΧΑΠ, είναι ακόμα θετικοί αλλά δεν μεταδιδουν, πλέον. ευτυχώς οι πνεύμονες δεν φάνηκε να έχουν πάθει κάτι... πολύ τυχεροί.
εγώ Δευτέρα τη δευτερη δόση και ελπίζω χωρίς παρενέργειες όπως και η πρώτη.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#707119
mousatos έγραψε:for the referanve ο τύπος στο βίντεο είναι θρησκευόμενος και παραπονιέται που επι covid η Ιερά Σύνοδος αντικαταστάθηκε από επιτροπή ειδικών και η θεία κοινωνία από τον εμβολιασμό.
Που η νεα θρησκεία του φόβου απειλή τη θρησκεία της αγάπης . Λέει, " αντικατέστησαν τη θρησκεία μας με τη νέα θρησκεία του φόβου."
=======================================================
οπότε έχουμε 2 κατηγορίες αρνητών
α) αρνητές covid που ζορίζονται επειδή χάνουν εξουσία και πελατάκια
β) αρνητές εμβολίων που θέλουν περισσότερα πελατάκια μέσα στα νοσοκομεία.


Όλοι έχουν το κοινό τους μουσάτε μου, ακόμα και φελλοί σαν τον κύριο Πετράκο. :)
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#707174 Δεν είχαν πει την Δευτέρα θα πάρουν τέστ οι υπάλληλοι; Τι ισχύει;

Κώδικας: Επιλογή όλων«Ο Πανελλήνιος Φαρμακευτικός Σύλλογος ενημερώνει ότι από την Δευτέρα 10 Μαΐου μέχρι και την Τετάρτη 12 Μαΐου θα γίνεται δωρεάν διάθεση 2 self tests ΜΟΝΟ στην εκπαιδευτική κοινότητα.

Οι δικαιούχοι του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα θα μπορούν να παραλάβουν δωρεάν 2 self tests από την Πέμπτη 13 Μαΐου μέχρι και την Τετάρτη 19 Μαΐου.



:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By bill33
#707175 Τελικά μπορείς να πάρεις δωρεάν self test σαν ιδιώτης ή όχι;Δεν έχω βγάλει άκρη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#707177
bill33 έγραψε:Τελικά μπορείς να πάρεις δωρεάν self test σαν ιδιώτης ή όχι;Δεν έχω βγάλει άκρη.
Όχι. Εγώ σαν αυτοαπασχολούμενος δεν δικαιουμαι για παραδειγμα.
Αγόρασα σαλιου με 5€ .

Έχω την εντύπωση ότι επειδή δεν υπάρχουν αρκετά self test δεν δίνουν σε όλους τους εργαζόμενους. Παίρνουν οι εργαζόμενοι στο λιανεμπόριο, στην εστίαση και πλεον στην εκπαίδευση

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#707181 Και στο δημόσιο
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#707193 εμεις καναμε στη δουλεια.
Οι εργοδοτες δεν δικαιουνται,οι υπαλληλοι ναι.Ενα καθε 15 μερες.
Άβαταρ μέλους
By soprano
#707195
red_monster έγραψε:
mousatos έγραψε:for the referanve ο τύπος στο βίντεο είναι θρησκευόμενος και παραπονιέται που επι covid η Ιερά Σύνοδος αντικαταστάθηκε από επιτροπή ειδικών και η θεία κοινωνία από τον εμβολιασμό.
Που η νεα θρησκεία του φόβου απειλή τη θρησκεία της αγάπης . Λέει, " αντικατέστησαν τη θρησκεία μας με τη νέα θρησκεία του φόβου."
=======================================================
οπότε έχουμε 2 κατηγορίες αρνητών
α) αρνητές covid που ζορίζονται επειδή χάνουν εξουσία και πελατάκια
β) αρνητές εμβολίων που θέλουν περισσότερα πελατάκια μέσα στα νοσοκομεία.


Όλοι έχουν το κοινό τους μουσάτε μου, ακόμα και φελλοί σαν τον κύριο Πετράκο. :)
Υπάρχουν κι οι αρνητές του εμβολίου χωρίς κανένα όφελος.

.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#707369
Corto Maltese έγραψε:Αλλά είπαμε, η κυρίαρχη άποψη είναι το "ποτέ δεν ξέρεις". Έτος 2021.


+άπειρο

Μας είχαν ζαλίσει τον έρωτα με "papers" και μλκς ότι υπάρχει ο ιός στις σκατούλες και πως μεταδίδεται και γιατί μεταδίδεται, λες και δεν το ξέραμε, και τώρα ησυχία με τα εμβόλια...
γενικά σ' όλη την "πανδημία" δε πρέπει να είδαμε (σχεδόν) τίποτα το επιστημονικό...

Είχα πει ότι είναι τρομακτικό ότι ο πολιτισμένος κόσμος έτρεχε να κρυφτεί από αυτή τη "φονική νόσο"...