Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#653259
Corto Maltese έγραψε:H ΕΕ με 460εκ πληθυσμό έχει 130-135.000 νεκρούς. Οι ΗΠΑ με 340εκ περίπου έχει 126.000. Do the math. Σε μια βδομάδα θα έχει περάσει μπροστά η Αμερική και σε απόλυτα νούμερα με 25-30% λιγότερο πληθυσμό.


Γιατι μπαινεις στο τρυπακι του 224 να συγκρινεις μια χωρα (ΗΠΑ) με μια Ηπειρο οπως η Ευρωπη με 25 διαφορετικες χωρες?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#653274
italakias έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:H ΕΕ με 460εκ πληθυσμό έχει 130-135.000 νεκρούς. Οι ΗΠΑ με 340εκ περίπου έχει 126.000. Do the math. Σε μια βδομάδα θα έχει περάσει μπροστά η Αμερική και σε απόλυτα νούμερα με 25-30% λιγότερο πληθυσμό.

Η ευρωπη ομως εκλεισε τα συνορα μεταξυ των χωρων της.
Διαφορετικα θα ειμασταν τα ιδια και χειροτερα.
Ξανα do the math,τωρα . :yahoo:

Edit, mod Ότι ακόμα και η ανεκδιήγητη Ευρώπη έχει πάρει κάποια μέτρα πιο σωστά από τον σωτήρα σου που θαυμάζεις.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#653282 Και ομως,αυτος ο ανθρωπος που ολοι βριζουν,δεν εχει κανει κανεναν πολεμο μεχρι τωρα.
Ακομη και ο Ομπαμα ,αυτος ο χαμογελαστος συμπαθης ανθρωπος,μαριονετα του συστηματος ηταν.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#653288
italakias έγραψε:Και ομως,αυτος ο ανθρωπος που ολοι βριζουν,δεν εχει κανει κανεναν πολεμο μεχρι τωρα.
Ακομη και ο Ομπαμα ,αυτος ο χαμογελαστος συμπαθης ανθρωπος,μαριονετα του συστηματος ηταν.

κανεις δεν εχει κανει πολεμο απο την μετα μπους εποχη ολοι τους συνεχιζουν την |λογοκρισία| του μπους στο commitment of escallation
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#653289
italakias έγραψε:Και ομως,αυτος ο ανθρωπος που ολοι βριζουν,δεν εχει κανει κανεναν πολεμο μεχρι τωρα.
Ακομη και ο Ομπαμα ,αυτος ο χαμογελαστος συμπαθης ανθρωπος,μαριονετα του συστηματος ηταν.

κανεις δεν εχει κανει πολεμο απο την μετα μπους εποχη ολοι τους συνεχιζουν την |λογοκρισία| του μπους στο commitment of escallation
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#653294
italakias έγραψε:Και ομως,αυτος ο ανθρωπος που ολοι βριζουν,δεν εχει κανει κανεναν πολεμο μεχρι τωρα.
Ακομη και ο Ομπαμα ,αυτος ο χαμογελαστος συμπαθης ανθρωπος,μαριονετα του συστηματος ηταν.


δεν μιλαγαμε ουτε για πολεμους,ουτε για τον Ομπαμα vs Giozis.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#653310
dimviii έγραψε:
Γιατι μπαινεις στο τρυπακι του 224 να συγκρινεις μια χωρα (ΗΠΑ) με μια Ηπειρο οπως η Ευρωπη με 25 διαφορετικες χωρες?


Μπα!!!??? Ξεχνάς ότι προσπαθούν να ενωθούν σε ΕΕ!!!?? νομισματικά και πολιτικά?? Και να είναι οικονομικά το αντίπαλο δέος των ΗΠΑ. Ότι τα μέτρα τα πήραν όσο μπορούσαν μετά από συνεννόηση μεταξύ τους??!!! Ο δικός μας τουλάχιστον βλέποντας την Ιταλία πλάι μας το έκλεισε το μαγαζί και μπράβο του, οι υπόλοιποι σφυριζαν κλέφτικα, σκεπτόμενοι τα μουρμούρα τους. Ο απέναντι εχωσε 2 τρις!! Οι δικοί μας 750 δις και κουβεντιάζουν για τα υπόλοιπα!!!!!. Όταν σβήσουν τα καντήλια θα δούμε ποτε και με τι κόστος θα ξαναπάρουν μπροστά..
Έχετε κόλλημα με τον κίτρινο, λες και εγώ έχω συγγένεια!!!. Απλά εκεί παίρνουν μέτρα ΓΡΗΓΟΡΑ, ενώ εδώ κουβεντιάζουν.....και ο χρόνος περνάει.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#653323
224v έγραψε:
dimviii έγραψε:
Γιατι μπαινεις στο τρυπακι του 224 να συγκρινεις μια χωρα (ΗΠΑ) με μια Ηπειρο οπως η Ευρωπη με 25 διαφορετικες χωρες?


Μπα!!!??? Ξεχνάς ότι προσπαθούν να ενωθούν σε ΕΕ!!!?? νομισματικά και πολιτικά?? Και να είναι οικονομικά το αντίπαλο δέος των ΗΠΑ. Ότι τα μέτρα τα πήραν όσο μπορούσαν μετά από συνεννόηση μεταξύ τους??!!! Ο δικός μας τουλάχιστον βλέποντας την Ιταλία πλάι μας το έκλεισε το μαγαζί και μπράβο του, οι υπόλοιποι σφυριζαν κλέφτικα, σκεπτόμενοι τα μουρμούρα τους. Ο απέναντι εχωσε 2 τρις!! Οι δικοί μας 750 δις και κουβεντιάζουν για τα υπόλοιπα!!!!!. Όταν σβήσουν τα καντήλια θα δούμε ποτε και με τι κόστος θα ξαναπάρουν μπροστά..
Έχετε κόλλημα με τον κίτρινο, λες και εγώ έχω συγγένεια!!!. Απλά εκεί παίρνουν μέτρα ΓΡΗΓΟΡΑ, ενώ εδώ κουβεντιάζουν.....και ο χρόνος περνάει.

< Note >

και οι πολιτειες της αμερικης μπορουσαν να κλεισουν τις εξοδους τους αλλα δεν το εκαναν γιατι φοβοντουσαν οτι θα αρχιζαν να αλληλοσκοτωνονται μεταξυ τους
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#653345
224v έγραψε:
dimviii έγραψε:
Γιατι μπαινεις στο τρυπακι του 224 να συγκρινεις μια χωρα (ΗΠΑ) με μια Ηπειρο οπως η Ευρωπη με 25 διαφορετικες χωρες?


Μπα!!!??? Ξεχνάς ότι προσπαθούν να ενωθούν σε ΕΕ!!!?? νομισματικά και πολιτικά?? Και να είναι οικονομικά το αντίπαλο δέος των ΗΠΑ. Ότι τα μέτρα τα πήραν όσο μπορούσαν μετά από συνεννόηση μεταξύ τους??!!! Ο δικός μας τουλάχιστον βλέποντας την Ιταλία πλάι μας το έκλεισε το μαγαζί και μπράβο του, οι υπόλοιποι σφυριζαν κλέφτικα, σκεπτόμενοι τα μουρμούρα τους. Ο απέναντι εχωσε 2 τρις!! Οι δικοί μας 750 δις και κουβεντιάζουν για τα υπόλοιπα!!!!!. Όταν σβήσουν τα καντήλια θα δούμε ποτε και με τι κόστος θα ξαναπάρουν μπροστά..
Έχετε κόλλημα με τον κίτρινο, λες και εγώ έχω συγγένεια!!!. Απλά εκεί παίρνουν μέτρα ΓΡΗΓΟΡΑ, ενώ εδώ κουβεντιάζουν.....και ο χρόνος περνάει.

< Note >


τιποτα απο οτι εγραψες δεν συζητησαμε.Ως συνηθως εκτος θεματος.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#653529 Νομίζω έχει ξαναγραφτεί εδώ, ηλικιωμένη ασθενής με άσχετο σοβαρό πρόβλημα και κανένα σύμπτωμα κορονοϊού και μετά από αρνητικό τεστ, κατεγράφη τελικά ως κρούσμα του ιού. Αυτό μου μυρίζει οδηγία από ψηλά, δεν μπορώ όμως να καταλάβω τι και ποιον εξυπηρετεί.

Θέλουν να δείχνουν ότι ο ιός υπάρχει και δίνεται πάτημα για μέτρα; Εισπράττουν χρήματα από Ε.Ε. αν διατηρούνται κάποια νούμερα;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#653532 Αυτό όντως συνέβη σε σένα ή είναι περίπτωση γνωστή γνωστής φίλου;

Το έχω ακούσει αρκετές φορές και φοβάμαι μήπως είναι φτηνό χώασμα.
Ο φυτεμένος ιεροψάλτης είχε πει ότι υπολογίζουν και ως θύμα κοβιντ κάποιον που δεν σχετίζεται απαραίτητα ο ιός με το θάνατο.
Αλλά όχι προφανώς αρνητικό τεστ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#653533 Όχι, δεν είμαι ηλικιωμένη ασθενής με άσχετο σοβαρό πρόβλημα. :lol: Από την άλλη βέβαια, δεν έχω κάνει και τεστ για να είμαι σίγουρος. :lol: :lol: :lol:

Θα το ψάξω λιγάκι, μπας και μάθουμε αν υπάρχει κάποια αιτία, έστω και μακρινή από την απλή πραγματικότητα.

Για έναν ηλικιωμένο σε νοσοκομείο Θεσσαλονίκης που δηλώθηκε 12 μέρες μετά π.χ., έμαθα. Ο άνθρωπος πέθανε από άσχετη αιτία και όταν είχε γίνει το τεστ στις τελευταίες του ώρες, δεν δηλώθηκε από γκάφα. Διορθώθηκε μέρες μετά.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#653538 Και για να ποστάρεις προφανώς δεν μας άφησες. :lol:
Εννοώ αν είναι δικός σου άνθρωπος και όχι φίλου/γνωστού κλπ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#653542 H εν λόγω κυρία είναι συγγενής φίλου και βρίσκεται μαζί μας στη Γη σήμερα.

Για το hoax του πράγματος, ούτε και με αυτό βλέπω κάποιο συμφέρον κάποιου. Γενικώς είναι λίγο wtf κατάσταση.