Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#695335
diplomat έγραψε:54,553 τεστ και 2,702 κρούσματα (4.95% θετικότητα).

431 διασωληνωμένοι συμπολίτες μας και 40 έφυγαν από τη ζωή.


ποιο είναι το αποδεκτό ποσοστό θετικότητας?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#695336
dimviii έγραψε:
Ove20 έγραψε:Δεν μπορούν να εφαρμοστούν γιατί ο συνωστισμός δεν συμβαίνει μόνο στην "βόλτα" έξω με το 6 ή το "4" όπως εύκολα βολεύει τους λοιμωξιολόγους και τον Χαρδαλιά αλλά ΚΑΙ στην εργασία του καθενός. Η τηλεργασία και τα ΜΜΜ είναι τα πιο σύντομα ανέκδοτα.


γιατι μπορει να γινει ελεγχος στην αλλαγη δημου? Ανεφαρμοστα μετρα.
Στο SMS τι στοιχεία βάζετε;

Γιατί εδώ βάζουμε αριθμό ταυτότητας και Τκ.
Όποτε αν σε πετύχουν σε άλλο ΤΚ χωρίς λόγο την τρως.

< >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#695337
dimik έγραψε:
dimviii έγραψε:
Ove20 έγραψε:Δεν μπορούν να εφαρμοστούν γιατί ο συνωστισμός δεν συμβαίνει μόνο στην "βόλτα" έξω με το 6 ή το "4" όπως εύκολα βολεύει τους λοιμωξιολόγους και τον Χαρδαλιά αλλά ΚΑΙ στην εργασία του καθενός. Η τηλεργασία και τα ΜΜΜ είναι τα πιο σύντομα ανέκδοτα.


γιατι μπορει να γινει ελεγχος στην αλλαγη δημου? Ανεφαρμοστα μετρα.
Στο SMS τι στοιχεία βάζετε;

Γιατί εδώ βάζουμε αριθμό ταυτότητας και Τκ.
Όποτε αν σε πετύχουν σε άλλο ΤΚ χωρίς λόγο την τρως.

< >


Ονομα, διεύθυνση και περιοχή.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#695339 για ακόμα μια φορα ακουσαμε πιπες απο τον μπαλατσινο και τον καουμπου....
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#695340
Ove20 έγραψε:
diplomat έγραψε:54,553 τεστ και 2,702 κρούσματα (4.95% θετικότητα).

431 διασωληνωμένοι συμπολίτες μας και 40 έφυγαν από τη ζωή.


ποιο είναι το αποδεκτό ποσοστό θετικότητας?
Πάνω από το 4% πρεπει να πάρεις μέτρα.
Βέβαια είμαστε σε λοκντάουν με κάτω από 4% εδώ και μήνες.
Απογοήτευση. Ενώ οι μετακινήσεις για δουλειά, τα ΜΜΜ και οι επισκέψεις σε σπίτια φταίνε, δεν κάνουν τίποτα για αυτά.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#695342 1. Στο 2 και στο 3 οι μετακινήσεις είτε εντός του δήμου ή εντός 2km
2. Το 6 αποκλειστικά ποδαράτο ή με ποδήλατο
3. Στο 4 θα είναι αυστηρότερος ο έλεγχος από τους όργανα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#695345 Βασιλακόπουλος στην ΕΡΤ 1:

Άνοιγμα του λιανεμπορίου των μικρών επιχειρήσεων οι οποίες δεν προκαλουν υγειονομικο προβλημα.
Στην ερώτηση δημοσιογράφου τι θα γίνει με τα μεγάλα μαγαζιά, απάντησε:
Ας ωφεληθούν μία φορά τα μικρά μαγαζιά, δεν θα πάθουν κάτι τα μεγάλα.

Σιγά μην το κάνουν λέω εγώ...

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#695346
diplomat έγραψε:1. Στο 2 και στο 3 οι μετακινήσεις είτε εντός του δήμου ή εντός 2km
2. Το 6 αποκλειστικά ποδαράτο ή με ποδήλατο
3. Στο 4 θα είναι αυστηρότερος ο έλεγχος από τους όργανα

Δηλαδή, αν θέλω να πάω στην εφορία μου που ειναι σε γειτονικό δήμο και πάνω από 2 χλμ, είμαι παράνομος.
4 θα παίξει αβέρτα όπως το βλέπω, και τι ακριβώς εξηγήσεις θα ζητήσουν τα όργανα; Τι είδους βοήθεια προσφέρεις ή πού ακριβώς πας;
Και για ποιους ελέγχους λέμε; Ενώ στην αρχή με σταματούσαν συνέχεια, πλέον μόνον σε διόδια ΑΝ σου κανουν έλεγχο. Δουλευόμαστε.
:s_shout
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#695348 Δώσανε μια επιπλέον ώρα τα ΣΚ
Μην είσαι πλεονεκτης
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#695349
Anonymous Founder έγραψε:
diplomat έγραψε:1. Στο 2 και στο 3 οι μετακινήσεις είτε εντός του δήμου ή εντός 2km
2. Το 6 αποκλειστικά ποδαράτο ή με ποδήλατο
3. Στο 4 θα είναι αυστηρότερος ο έλεγχος από τους όργανα

Δηλαδή, αν θέλω να πάω στην εφορία μου που ειναι σε γειτονικό δήμο και πάνω από 2 χλμ, είμαι παράνομος.
4 θα παίξει αβέρτα όπως το βλέπω, και τι ακριβώς εξηγήσεις θα ζητήσουν τα όργανα; Τι είδους βοήθεια προσφέρεις ή πού ακριβώς πας;
Και για ποιους ελέγχους λέμε; Ενώ στην αρχή με σταματούσαν συνέχεια, πλέον μόνον σε διόδια ΑΝ σου κανουν έλεγχο. Δουλευόμαστε.
:s_shout


Κλαυσίγελος πραγματικά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#695351 ο αστυνομικος πως θα μετραει τα 2 χλμ?

ο πολιτης πως θα ξερει εαν εχει απομακρυνθει στα 1,7 χλμ και οχι στα 2,2?
Άβαταρ μέλους
By 993cc
#695352 Με τις συγχωνεύσεις των ΔΟΥ εμένα από ακριβώς απέναντι πήγε 4 δήμους και 15 χλμ μακριά αλλά οκ :lol:
Με τα συνεργεία κωδ. 2 τι παίζει, έχω πχ αυτοκίνητο 2 Δήμους μακριά στα 5 χλμ :metalo:
κλπ κλπ κλπ. Γιατί θεωρούν ότι οι κωδ. 2 και 3 είναι μόνο σούπερ μάρκετ και τράπεζες;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#695371
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Πριν φτασουμε στο κατα ποσο αποτελεσματικα ειναι θα ηταν καλο να σταθουμε (καμια 87αρια χρονια) στο κατα ποσο μπορουν να εφαρμοστουν.


και ελεγχθουν


Αυτό εννοώ, ειδικά ο περιορισμός για παραμονή στον ίδιο Δήμο (λολ) είναι ενδεικτικός της βαθιάς σκέψης που προηγήθηκε. Εγώ θα στο γράψω από τώρα. Δεύτερο Πάσχα μέσα δεν θα ανεχτεί ο Έλληνας. Δεν έχουνε Μάρτιο 2020.