Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#706931 Αυτά πως τα ξέρουμε; :hmmm: Γιατί γαμήθηκα στο ψάξιμο πριν καταλήξω σε κέντρο άρα και εμβόλιο και δε βρήκα τίποτα που να καταλήγει σε αυτά ή αντίθετα συμπεράσματα. Δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι 40 μέρες μετά την πρώτη δόση, άρα 10 μετά τη δεύτερη κινδυνεύεις με εντατική και θάνατο; Βασισμένος σε;

Επίσης αυτοί οι κάποιοι λίγοι ΕΑΝ πάθουν αυτά που λέτε εμένα για φουλ προστατευμένοι μου φαίνονται καθώς μιλάτε για συμπώματα που εμφανίζει 1-2 φορές ετησίως κάθε άνθρωπος του πλανήτη (10-20 δις κρούσματα ετησίως δηλαδή) χωρίς να το λέμε στις ειδήσεις.

Οπότε ξαναρωτάω. Τί εννοούμε ή τί εννοούν; Το τί είπαν οι εταιρείες πριν το λανσάρισμα των εμβολίων το έχω δει και διαβάσει. Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι μετά από εκατομμύρια δόσεις από κάθε εμβόλιο θα έπρεπε να έχουμε γαμάτη στατιστική (7 νεκροί και 137 διασωληνωμένοι με ΑΖ, 9 & 850 με Μοντέρνα κοκ) αλλά έχουμε πλήρη σιωπή.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#706933 Αυτό που τους νοιάζει τώρα είναι να κρατήσουν την πατέντα.

Και εμένα μου φαίνεται αστείο ότι βασιζονται ακομα στα αρχικά στοιχεία και μετράνε αποτελεσματικότητα βασισμένη στο placebo Vs πραγματικό εμβόλιο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#706936
Corto Maltese έγραψε:Αυτά πως τα ξέρουμε; :hmmm: Γιατί γαμήθηκα στο ψάξιμο πριν καταλήξω σε κέντρο άρα και εμβόλιο και δε βρήκα τίποτα που να καταλήγει σε αυτά ή αντίθετα συμπεράσματα. Δηλαδή ισχυρίζεσαι ότι 40 μέρες μετά την πρώτη δόση, άρα 10 μετά τη δεύτερη κινδυνεύεις με εντατική και θάνατο; Βασισμένος σε;

Μα είπα το ανάποδο : πως όταν κάνεις και τις δύο δόσεις και περάσουν ξέρω γω και 10 μέρες, έχεις την μέγιστη προστασία και πες θάνατο φοβάσαι, ούτε θα χρειαστείς εντατική. Αυτό έχω διαβάσει. Κορονοϊο μπει να κολλήσεις, αλλά τα συμπτώματα θα είναι πολύ ήπια, που είναι και το ζητούμενο δηλαδή, να μην πεθάνουμε ή να μην αφήσει κουσούρια, είναι το ζήτημα
Επίσης αυτοί οι κάποιοι λίγοι ΕΑΝ πάθουν αυτά που λέτε εμένα για φουλ προστατευμένοι μου φαίνονται καθώς μιλάτε για συμπώματα που εμφανίζει 1-2 φορές ετησίως κάθε άνθρωπος του πλανήτη (10-20 δις κρούσματα ετησίως δηλαδή) χωρίς να το λέμε στις ειδήσεις

Συμφωνούμε.
Οπότε ξαναρωτάω. Τί εννοούμε ή τί εννοούν; Το τί είπαν οι εταιρείες πριν το λανσάρισμα των εμβολίων το έχω δει και διαβάσει. Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι μετά από εκατομμύρια δόσεις από κάθε εμβόλιο θα έπρεπε να έχουμε γαμάτη στατιστική (7 νεκροί και 137 διασωληνωμένοι με ΑΖ, 9 & 850 με Μοντέρνα κοκ) αλλά έχουμε πλήρη σιωπή.

Αυτό είναι όντως ενδιαφέρον, δεν έχω πέσει πάνω σε καμία στατιστική τέτοιου τύπου, δεν το έχω ψάξει όμως.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#706937 έχουμε το Ισραήλ και το UK
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#706942 Επίσημη στατιστική δεν έχω δει και έχω γαμηθεί να ψάχνω. Πάντα πέφτω στα placebo vs vaccine tests με τα οποία πήραν έγκριση τα εμβόλια. Θέλω να δω πραγματικά AAR, μισός χρόνος πέρασε, για έναν που έπιασε μία αλατιέρα και αρρώστησε στη Γερμανία είχαμε 230 εργασίες, τώρα τίποτα;

H πλάκα είναι ότι είναι inconclusive αν η δεύτερη δόση είναι απαραίτητη για τις 40-45 μέρες της maximum προστασίας ή απλά περνάνε οι μέρες κάνεις δεν κάνεις τη δεύτερη δόση. Αλλά είπαμε, η κυρίαρχη άποψη είναι το "ποτέ δεν ξέρεις". Έτος 2021.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#706991 2,691 κρούσματα σε 61,805 τεστ (4.35 % θετικά), 749 ΜΕΘ, 63 απώλειες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#707011 δεν αρχισαμε καλα...

Σε αναμμένα κάρβουνα ο κλάδος του τουρισμού στην Ελλάδα καθώς η χώρα μας καθώς και η Γαλλία και η Ισπανία δεν βρίσκονται προσωρινά στην «πράσινη» ταξιδιωτική λίστα της Βρετανίας.

Αυτό ανακοίνωσε ο Βρετανός υπουργός Μεταφορών Γκραντ Σαπς στην ανακοίνωση των μέτρων για την άρση των ταξιδιωτικών περιορισμών μετά τις 17 Μαΐου με την Ελλάδα, τη Γαλλία και την Ισπανία να μην βρίσκονται στις πράσινες χώρες ενώ αυτή η κατάσταση θα επανεξεταστεί σε 3 εβδομάδες.

Οι Βρετανοί από τις 17 Μαΐου ανοίγουν την πόρτα στους τουρίστες που θα μπορέσουν να ταξιδέψουν στο εξωτερικών μετά από αρκετούς μήνες. Αυτοί που επισκέπτονται χώρες που βρίσκονται στην «κόκκινη λίστα» θα παραμένουν σε καραντίνα σε ξενοδοχείο με δικά τους έξοδα.

https://www.newsit.gr/kosmos/agonia-gia ... a/3278945/
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#707013 Πέρσι πουλουσαμε μαγκιά όταν δεν τους αφήναμε να έρθουν.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707031 Πως να είμαστε στην πράσινη λίστα με αναλογικά περισσότερους θανάτους από την Ινδία ;
Εδώ οι αδελφές ΗΠΑ ίσως μπούνε μετά την 4η Ιουλίου.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#707037 Ντάξει , εκει στο 3ο λεπτό άρχισε τις κατ'εμέ περίεργες δηλώσεις. " Έρχονται υπο καθεστώς πίεσης αστυνομικοί και στρατιωτικοί και πολλοί μας λένε οτι σκέφτονται να παραιιτηθούν εξαιτίας του εμβολίου και των self test".
Δηλ. :lol: τί ; φοβούνται το εμβόλιο μήπως πεθάνουν; αυτοί υποτίθεται βρίσκονται κάθε μέρα στην πρώτη γραμμή .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#707041 Μπουσσε παιδι μου. Δεν σου εχω πει τιποτα τοσο καιρο.

Μπουσσε.

ΜΠΟΥΣΣΕ ΕΙΠΑ. :adminpower:















Ολα καλα θα πανε παιδι μου. :s_drinks
Σταματα ομως. :rtfm:
Εχεις μπει σε καθοδικη σπειρα. :( Δεν χρειαζονται υστεριες . Και στο σουπερ μαρκετ σου πηγαινε, και την βολτα σου , και την αθληση σου κανε. Μην ταμπουρωνεσαι ,φυσικα & νοητικα. :s_howdy

Εγω θα ειμαι εδω να σαπακιασω οποια λινατσα απεκτησε 2 σπονδυλους και ηρθε να μας πουλησει πνευμα. Ειμαι στον ογκο Μπουσσε , εφαγα 87 αυγα για βραδυ. :ninja:

Μπουσσε, μελετας ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ,under the candlelight:

Why pandemics are the perfect environment for conspiracy theories to flourish

:adminpower:
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 07 Μάιος 2021, 23:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#707042 Άλλο Βοβολης άλλο Μποκολης.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#707045
g8777 έγραψε:Ειμαι στον ογκο Μπουσσε , εφαγα 87 αυγα για βραδυ. :ninja:

Είσαι άτριχος; :hmmm: Αυτό μόνο τέλος