Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#636615
elteo έγραψε:Τόσα χρόνια ποιός τα έκανε όλα αυτά ρε παιδιά? :vava:

Μην πάμε στο άλλο άκρο του Κατακουζηνού.
4 εμείς στο πατρικό μου σίγουρα
Φυσικά αν σου γίνει συνήθεια τα συνεχίζεις εφ όρου ζωής.

< >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#636619 Κι οταν σας ερχονταν γνωστοι επισκεψη, τους γδυνατε πατοκορφα για να βγαλουν τα πιθανα μολυσμενα ρουχα και μετα απλως συζητουσατε ή επ ευκαιρια κανατε και καμμια παρτουζα; (αφου κανατε πρωτα μπανιο σε μπεταντιν)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#636621
elteo έγραψε:
dimviii έγραψε:Κορωνοϊός στη Γαλλία: «Πόλεμος» Μακρόν - Ντιντιέ Ραούλ για την χλωροκίνη

https://www.protothema.gr/koronoios-liv ... hlorokini/


Καλή ντίβα και αυτός. :vava:

Οι αναγνώστες του Πρώτου Θέματος, δεν σταματούν να προσφέρουν γέλιο! :metalo:
Από τα σχόλια:

26/03/2020, 14:25
ΣΥΡΙΖΟφατσα.

Απάντηση
Λαλημένο κοράκι
πριν 33 λεπτά
ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΙΟΛΑΣ!


Φωτό:
Εικόνα
Δεν έχει σημασία πως είναι Γάλλος και πως τον ΣΥΡΙΖΑ τον έχει γραμμένο πιθανότατα εκεί που δεν πιάνει μελάνι (αν δεν αγνοεί και την ύπαρξή του), ο τυπάρας τον ξεσκέπασε. Εμ, μακρύ μαλλί και χωρίς γραβάτα; ΜΟΝΟΝ ΣΥΡΙΖΑίος μπορεί να είναι! :metalo:
:s_gamer :s_gamer :s_gamer
Λαγωνικό! :s_shout
Άβαταρ μέλους
By elteo
#636623 Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο πάντως. :s_omg

Απλά όταν υπάρχει τόσο σοβαρή κατάσταση θεωρώ ότι όλοι πρέπει να βάζουν το ΕΓΩ τους πίσω. Και ο συγκεκριμένος είναι λίγο ντίβα πως να το κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#636624 Και τι θα έπρεπε να κάνει; Μόκο και να λουφάξει; Αν ο τυπάκος θεωρεί πως έχει βρει την θεραπεία, θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να κάνει αυτό που κάνει. Να το ΦΩΝΑΞΕΙ, μπας και κινητοποιήσει τους από πάνω. Οι Γάλλοι είναι και παροιμιωδώς αργοί στο να πάρουν αποφάσεις.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#636626 Ισως έχεις δίκιο, δεν είμαι απόλυτος. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι λαγωνικό όπως υπονόησες.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#636627 Εδώ Λονδίνο.
Μέχρι χθες στις 16:30 έπρεπε να δηλώσουν οι γιατροί και νοσοκόμοι από άλλα νοσοκομεία που θα ήθελαν να επανδρώσουν την αρχική φάση του προσωρινού έκτακτου νοσοκομείου (που το ονόμασαν NHS Nightingale Hospital) σε μεγάλο εκθεσιακό κέντρο (ExCel) στο ανατολικό Λονδίνο που ξεκινά να λειτουργεί από Δευτέρα με 500 καταρχήν κρεβάτια (και σύντομα θα αναβαθμιστεί σε εως 4000).

Κάποιες πληροφορίες για το νοσοκομείο αυτό στο λίνκ.
https://www.theguardian.com/society/202 ... ital-excel

Ψάχνουν για αντίστοιχους χώρους και σε άλλες πόλεις της Αγγλίας.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#636629
Μόσιαλος: Ίσως χρειαστούμε ως 55.000 αναπνευστήρες - Έχουμε 1.000

https://www.lifo.gr/now/greece/275618/m ... 1585233008

Τι λέει ο καταστροφολόγος εδώ παίδες;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#636632 Σκοτςςςςςςςςςς :lol:
dmiptsan :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#636633
elteo έγραψε:Σκοτςςςςςςςςςς :lol:

Οι δικές μου δεν είναι απλές :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By elteo
#636634
Scotch έγραψε:
elteo έγραψε:Σκοτςςςςςςςςςς :lol:

Οι δικές μου δεν είναι απλές :s_tongue


Γιατί οι δικές σου πού νομίζεις φτιάχνονται; Στην Μασσαλία; :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#636635 Εικόνα

αντε να δουμε ποσα θα ειναι τα θυματα απο τον ιο vs τα θυματα της μαλακιας εγκεφαλου
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#636636
Anonymous Founder έγραψε:Ούτε εγώ τρέφω ελπίδες trident1971, μην νομίζεις! :lol:
Σε ρώτησα συγκεκριμένα, για το γραφικό που έβαλε. Απάντησες ως συνήθως ό,τι να 'ναι.
Πρέπει να αποδεχτείς πως δεν γίνεται να έχουν όλοι την ίδια γνώμη με εσένα, ή την κυβέρνηση.
Την μία σας φταίει ο dimviii, την άλλη ο popolaros, την άλλη κάποιος άλλος.
Ηρεμήστε και αποδεχτείτε το γεγονός πως δεν έχουν όλοι τις ίδιες απόψεις.
Ετούτη την φορά, ο popolaros δεν έκανε τίποτε μεμπτό. Εσύ πάλι, ναι, και το συνεχίζεις, νομίζοντας κιόλας πως η κρίση σου είναι και πολύ γαμάτη και σίγουρα καλύτερη από την δική μου.


Πεταχτηκες σε ενα σχολιο που εκανα στον Ποπολαρο κατευθειαν, χωρις περιστροφες και υποννοούμενα*.
Σου απαντησα στην ερωτηση σου, εξηγωντας γιατι το πηρες λαθος ενω ο ιδιος ο θιγομενος το καταλαβε.

Φυσικά, δεν υπαρχει περιπτωση να παραδεχτεις οτι εκανες λαθος και συνεχιζεις.

Τα υπολοιπα που γράφεις ειναι μόνο δικά σου συμπερασματα, τα οποια περιλαμβάνουν και τον συναρπαστικό "πληθυντικό ευγενειας" και συλλογικής ευθύνης ("σας φταιει") υπονοώντας* οτι ανηκω σε καποια ομάδα, κάτι το οποίο απέφυγα επιμελως μιλωντας κατευθείαν στον ποπολαρο.

Το ποια ειναι η κρίση σου φαινεται απο τα παραπανω. Αν θελεις να με καταταξεις καπου, αν θελεις να πιστευεις οτι εχεις καλυτερη κριση ή οτιδηποτε καλυτερο και αυτο σε κανει να νιώθεις καλυτερα, δεν θα σε αποθαρρυνω.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#636637
Giuseppe Busso έγραψε:
Μόσιαλος: Ίσως χρειαστούμε ως 55.000 αναπνευστήρες - Έχουμε 1.000

https://www.lifo.gr/now/greece/275618/m ... 1585233008

Τι λέει ο καταστροφολόγος εδώ παίδες;


Όλες οι οδηγίες αυτή τη στιγμή λένε να γίνονται οσο το δυνατόν περισσότερα τεστ. Επι του παρόντος φαίνεται πολύ δυσκολο να επιτευχθει...

Το θέμα με τους αναπνευστήρες πιστεύω οτι αν καταφέρουν να καθυστερήσουν την επέλαση θα λυθεί με έμμεσους τρόπους, πρακτικά είναι ο λόγος για τον οποίο χρειάζεσαι νοσηλία σε ΜΕΘ. Θεωρητικά μπορούν να κάνουν scale up σε πιο υποτυπώδεις εγκαταστάσεις που απλά θα παρέχουν οξυγόνο και μάλλον προς τα εκεί το πάνε.