Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#748149 Γιατι να θες να κολλησεις επιτηδες; ΟΚ, προφανως αν ειναι άρρωστο το παιδι ειναι προφανές οτι θα εκτεθεις (όπως γινεται πάντα), αλλά γιατι να κάνεις κάτι πέρα απο τα συνηθισμένα;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#748162 προσπαθώ κι εγώ να βρω το λόγο , ίσως:

α) Επειδή είσαι Δ.Υ και θέλεις-μπορείς να λουφάρεις? για 1 βδομαδούλα τουλάχιστον. εφόσον είσαι εμβολιασμένος μάλλον θα το περάσεις ελαφριά.
β) Επειδή δεν έχεις βοήθεια στο σπίτι και δεν υπάρχει κάποιος να προσέχει το παιδί.
γ)Επειδή έχεις βοήθεια και θα σας κοιτάζουν και τους δυο αν χρειαστεί.
δ)έχεις άγνοια κινδύνου.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#748166 Κι εμείς όταν κόλλησε ο μικρός δεν προσέχαμε καθόλου, τρώγαμε από το φαι του, αγκαλιές, φιλιά κλπ
Βέβαια τα σελφ ήταν αρνητικά μέχρι μετά από άλλες 4 μέρες από την ημέρα που έκανε πυρετό οπότε θεωρητικά δεν ξέραμε ότι είχε covid.
Η μάνα του δεν κόλλησε καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#748208
Dimitris_P έγραψε:Προσπάθησες να κολλήσεις; :innocent:


Όχι φυσικά. Αν θέλω να δουλέψω από το σπίτι μπορώ ανά πάσα στιγμή, εκτός από αν έχω κανένα ραντεβού, που δεν μπορεί να γίνει με teams. Εμβόλιο έχω κάνει (και τις 3 δόσεις), οπότε θέματα με πιστοποιητικά κτλ δεν έχω, γιατί να θέλω να κολλήσω;; :dizzy:

ΟΚ, εξαιρετικά πιθανό να κολλήσω, πιθανώς να έχω ήδη κολλήσει και να είμαι ασυμπτωματικός, αλλά να το κάνω και επίτηδες, όχι...

Ευτυχώς η κόρη είναι σε μία ηλικία που έχει έναν καλό αυτοέλεγχο (όσο γίνεται για έφηβο 13,5 ετών αυτό βέβαια :lol: ) και από το δωμάτιό της βγαίνει πάντα με μάσκα, κοιτάει να τρώει εκεί, κτλ... Μένει να διευκρινήσω μόνο ότι κλείνεται μέσα γιατίι δεν θέλει να μας κολλήσει και όχι γιατί δεν θέλει να μας βλέπει :lol: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#748310
mandatory face coverings in public places and Covid passports both dropped, Boris Johnson has announced.
The prime minister also said the government would immediately drop its advice for people to work from home.


https://www.bbc.com/news/uk-60047438

Εδώ πήραμε μέτρα μέχρι 16/1 επειδή αυξάνονται τα κρούμσατα από την Ο και κρατάμε τα μέτρα μέχρι τέλος του μήνα τουλάχιστον επειδή είναι αυξημένοι οι θάνατοι από τη Δ :lol:
Τις μάσκες έξω να μην ξεχνάμε!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#748313 ειναι επιβεβαιωμενο πως οι αυξημενοι θανατοι που βλεπουμε τωρα ειναι απο την Δ ?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#748314
MIXOStsi έγραψε:
mandatory face coverings in public places and Covid passports both dropped, Boris Johnson has announced.
The prime minister also said the government would immediately drop its advice for people to work from home.


https://www.bbc.com/news/uk-60047438

Εδώ πήραμε μέτρα μέχρι 16/1 επειδή αυξάνονται τα κρούμσατα από την Ο και κρατάμε τα μέτρα μέχρι τέλος του μήνα τουλάχιστον επειδή είναι αυξημένοι οι θάνατοι από τη Δ :lol:
Τις μάσκες έξω να μην ξεχνάμε!

Οι λογοι γι' αυτο δεν ειναι αυτο που νομιζεις. Ο ΜποΤζο δεχεται τρομερες πιεσεις να παραιτηθει και προσπαθει να κανει οτιδηποτε μπας και αντιστρεψει μερος της κοινης γνωμης.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#748318 Οι λόγοι είναι κι αυτοί που νόμιζω...

Αλλά και μόνο για να κερδίσει χρόνο αν το κάνει, πως τολμάει να θυσιάσει κόσμο από μια τέτοια σοβαρή ασθένεια για όφελος του (sic)? :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#748340 Καλα ρε mixostsi, εχεις πάρει γραμμή τί παιζει αυτή τη στιγμή με τον μπόζο στη Βρετανία? :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#748346 Καθε μέρα βγαίνει στην φόρα και ένα πάρτυ στο #10 την εποχή που έβγαινε και έλεγε να πλένετε τα χερια σας τραγουδώντας happy birthday ,να κρατάτε τις αποστάσεις ,να σώσουμε το NHS κλπ κλπ κλπ.Στο καπάκι αυτά μετά απο καταγγελίες για σπόνσορες που του πληρωσαν διακοπές και ανακαίνιση στο διαμέρισμα του.Που και αυτές ακολουθουν αλλες καταγγελίες για λεφτά σε συμβούλους και εταιρίες με άχρηστα PPE .
Τόσα χαστούκια ούτε ο Τζανετάκος δεν εχει φάει.
Δεν ήξερε ,δεν του το είπαν,μάλλον θα διάβαζε εκείνη την εποχή https://news.sky.com/story/boris-johnso ... s-12519115
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#748349 Η αλήθεια πάλι είναι πως είναι λίγο υπερευαίσθητοι στο UK, εμείς γιατί δεν ενοχληθήκαμε δηλαδή; :s_blush
Εικόνα
Εικόνα
Εδώ στην Αυστρία ο άλλος παραιτήθηκε δι'ασήμαντον αφορμή...
:lol:
Αν είναι ποτέ δυνατόν... :lol:

Εδώ είναι Ελλάδα, Βαλκάνια, πες κι εσύ Σωτήρη! :s_shout
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#748358
rx8_drifter έγραψε:Καλα ρε mixostsi, εχεις πάρει γραμμή τί παιζει αυτή τη στιγμή με τον μπόζο στη Βρετανία? :lol:


Φουλ, εδώ και μερικούς μήνες που "διέρρευσε" το βίντεο... το point σου?

+1 στον HF που δεν ενοχληθήκαμε με τα δικά μας φυντάνια...