Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648607 άρα αφήνεις το κινητό και βγαίνεις
Άβαταρ μέλους
By 224v
#648608 Ναι φυσικά!!! Αλλά παίρνουν και στο σταθερό του σπιτιού και σε ζητάνε!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648617
224v έγραψε:Να πεις στη φίλη σου να μην τολμήσει να βγεί. Παιδί γνωστού βγήκε και πήγε στον πλάτανο στη Κηφισιά. Σκάει περιπολικό και τον μαζεψε και πλήρωσε το 5000. Παρακολουθούν το κινητό και έτσι βλέπουν εάν βγεις από εκεί που δήλωσε.

< Note >
Έχουν δικαίωμα να παρακολουθούν το κινητό σου;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648619
224v έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Πάντως τη Δευτέρα που μας πέρασε, ήρθε μια φίλη μας, Ελληνίδα που εργάζεται στο London, στην Ελλάδα.
Της έκαναν τεστ και την έστειλαν να μείνει σε ένα 4άστερο στην Αθήνα κάπου στο Μεταξουργείο κοντά νομίζω. Μου διαφεύγει το όνομα τώρα.
Την επόμενη, ημέρα Τρίτη, βγήκε το τεστ και ήταν αρνητικό.
Την έστειλαν σπίτι της όπου και θα κάτσει προληπτική καραντίνα για 14 ημέρες.
Ρώτησα αν μπορεί να βγει. Όχι, δεν μπορεί.
Παίρνουν τηλέφωνα στο σπίτι και κάνει επισκέψεις η αστυνομία. Τουλάχιστον έτσι μας είπε.
Το πρόστιμο είναι 5000€ σε περίπτωση που βγει εκτός σπιτιού αυτές τις μέρες.

Αν τυχόν ήταν θετική στο τεστ, τότε θα έπρεπε να μείνει στο εν λόγω ξενοδοχείο.
Δεν ξέρω ποιος θα πλήρωνε τη διαμονή όμως. Το ένα βράδυ που έμεινε, τα πληρώνει ο Έλληνας φορολογούμενος πάντως.
Να πεις στη φίλη σου να μην τολμήσει να βγεί. Παιδί γνωστού βγήκε και πήγε στον πλάτανο στη Κηφισιά. Σκάει περιπολικό και τον μαζεψε και πλήρωσε το 5000. Παρακολουθούν το κινητό και έτσι βλέπουν εάν βγεις από εκεί που δήλωσε.

< Note >


Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει.
Το ξενοδοχείο είναι το Stanley Hotel, στο Μεταξουργείο όπως σας είπα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#648635
drdino έγραψε:
224v έγραψε:Να πεις στη φίλη σου να μην τολμήσει να βγεί. Παιδί γνωστού βγήκε και πήγε στον πλάτανο στη Κηφισιά. Σκάει περιπολικό και τον μαζεψε και πλήρωσε το 5000. Παρακολουθούν το κινητό και έτσι βλέπουν εάν βγεις από εκεί που δήλωσε.

< Note >
Έχουν δικαίωμα να παρακολουθούν το κινητό σου;
Τη θέση του?? Ίσως?? δεν ξέρω πάντως έσκασαν εκεί που μίλαγε με φίλους 3 χλμ μακριά από το σπίτι του και τον μάζεψαν. Γνωστή από Αμερική που ήρθε ανήμερα το Πάσχα με όλη την πτήση αρνητική μετά την πρώτη μέρα, πήγε σπίτι. Κανείς δεν την τσεκαρησε τηλεφωνικά αλλά δεν βγήκε για 14 μέρες

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648636 Τότε γιατί λες ότι παρακολουθούν κινητά χωρίς να είσαι σίγουρος; Καλό θα ήταν να μην δημιουργούμε ή/και διασπείρουμε fake news. Το πιο πιθανό είναι να πήραν τηλέφωνο σπίτι και να τον έδωσε η μάνα του
Άβαταρ μέλους
By 224v
#648653 Δεν σε καταλαβαίνω, έχει φύγει από το σπίτι του, δεν τον" έδωσε" κανένας, και και τον μαζεύουν!!! 3 χλμ από το σπίτι του. Εσύ πως θα τον έβρισκες??? Ρωτάς αν παρακολουθούν τα τηλέφωνα και σου λέω ότι ίσως παρακολουθούν μόνο τη θέση τους!!! Που δημιούργησα εντυπώσεις?..

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648654 Εδώ:

224v έγραψε: Παρακολουθούν το κινητό και έτσι βλέπουν εάν βγεις από εκεί που δήλωσε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#648657 Πλακα κανουμε τωρα;
Με τα κινητα και το ηλεκτρονικο πορτοφολι,γνωριζουν απο που φυγαμε ,που πηγαμε ,τι ψωνισαμε,τι ωρα και που γυρισαμε.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648659 Ποιοί γνωρίζουν;
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#648662 1-0

Εδώ είχαμε κρούσμα σήμερα στα Χανιά που ήταν μόλις το 2ο όλο το διάστημα...

don't panic
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#648667 Που μπορώ να κάνω αίτηση να παρακολουθείται το κινητό μου γιατί το χάνω συνέχεια;
Άβαταρ μέλους
By italakias
#648669
drdino έγραψε:Ποιοί γνωρίζουν;

Βαριεμαι να απαντω.
Ηδη αρχισαν οι εξυπναδες . :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By skous
#648675 Δεν παίζει να παρακολουθούν κινητά

Πάμε παρακάτω


< >