Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648230
bill33 έγραψε:Μην περιμένετε και πολλούς ξένους τουρίστες.Ποιος θα έχει λεφτά να πάει διακοπές μετά απο τοσο καιρό χωρίς εργασία;


Βιλλ λεφτα υπαρχουν σε πολλους Ευρωπαιους,Αμερικανους,Ασιατες.Μην ξεχνας οτι πολλες δυνατες οικονομικα χωρες ,επιδοτισαν μεχρι και 80-90% του κανονικου μισθου.Διαθεση δεν ξερουμε αν ολοι αυτοι εχουν, να παρουν το ρισκο.
Θα δειξει.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648231
g8777 έγραψε:Δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει "κουκουλωμα".


καλα τραγουδα.Οταν ανεβω θυμησε μου να σου πω απο κοντα,για το κουκουλωμα με δημαρχο/αντιδημαρχο.
Μου επεσαν τα παπαργια οταν το ακουσα.Και ηταν απο το horse mouth.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648232 Δεν ξερω αν έχετε διαβάσει αλλα γενικα τα σύνορα που θα ανοίξουν ειναι της ΕΕ/Σένγκεν ζώνης και εκει παλι δεν ισχύσουν ολα ανοιχτά αλλα θα γίνεται με βάση την επιδημιολογική κατάσταση της χώρας. Για Αμερική και Ασία δεν έχει αλλάξει κάτι και δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Αν και προσωπικά δε θα ειχα προβλημα με αρκετές Ασιατικές χώρες.
Γενικά οι αποφάσεις δεν λαμβάνονται μονομερώς.
Μέχρι τις 15/6 εχουμε μέλλον...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648233
mirage έγραψε:Δεν ξερω αν έχετε διαβάσει αλλα γενικα τα σύνορα που θα ανοίξουν ειναι της ΕΕ/Σένγκεν ζώνης και εκει παλι δεν ισχύσουν ολα ανοιχτά αλλα θα γίνεται με βάση την επιδημιολογική κατάσταση της χώρας. Για Αμερική και Ασία δεν έχει αλλάξει κάτι και δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Αν και προσωπικά δε θα ειχα προβλημα με αρκετές Ασιατικές χώρες.
Γενικά οι αποφάσεις δεν λαμβάνονται μονομερώς.


ετσι ανακοινωσαν χθες Μιραγκε.Εχουμε καιρο ακομα.
Μολις παει μεσα Ιουνιου, μην σου κανει εντυπωση εαν δεις στις ανοιχτες χωρες, τιποτα Ιταλιες,Ισπανιες,Γαλλιες,Ολλανδιες,Βελγιο κλπ.
Τωρα δεν λεγονται αυτα,ηδη υπαρχουν πολλες αντιδρασεις για το θεμα εισοδο χωρις καποιο τεστ.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648234 Η Ιταλία παει παρα πολυ καλά το ίδιο και η Γαλλία. Ολλανδια και Βέλγιο πλεον παρομοιως. Η Ισπανία εχει αποφασίσει να μείνει κλειστή μεχρι το τέλος Ιουνίου παρόλο που και εκει τα νούμερα πανε καλα προς το παρον παρόλο το άνοιγμα. Το τεστ τι ακριβώς θα προσφέρει;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648235 Υπάρχει πάντα η πιθανότητα οι άλλες χώρες να το κάνουν σωστά και εμείς λόγω Κούλη να το κάνουμε λάθος.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648236
mirage έγραψε:Η Ιταλία παει παρα πολυ καλά το ίδιο και η Γαλλία. Η Ισπανία εχει αποφασίσει να μείνει κλειστή μεχρι τον Ιούνιο. Το τεστ τι ακριβώς θα προσφέρει;

Ε αμα παει καλα η Ιταλια και η Γαλλια τι συζηταμε τοτε.Ολα ανοιχτα.Και οι ΗΠΑ σε ενα μηνα απο τωρα καλα θα πηγαινουν.
Το τεστ δεν μπορει να τα πιασει ολα,αυτο ειναι γνωστο.Ειναι καλυτερο ομως απο το τιποτα.
Εγω ας πουμε δεν ειμαι σιγουρος, οτι το 22χρονο Αγγλακι πχ που ειχε καποια συμπτωματα,οτι θα πει στοπ δεν ταξιδευω, ενω εχω πληρωσει διαμονη αεροπορικα κλπ.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648238 Το 22χρονο Αγγλακι δεν μπορεί να έρθει Ελλάδα χωρίς καραντίνα και δεν θα έρθει γι αυτον και άλλους λόγους, μπαρ και κλαμπ κλειστά. Δεν καλύπτεται από όσα έχουν συμφωνηθεί μεχρι στιγμής απο την ΕΕ και την ζώνη Σένγκεν η Αγγλια οποτε ο Θεοχάρης μπορεί να λέει ότι θέλει αλλα δεν θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα απο κανένα εντός EU/EFTA/Schengen.
Άλλωστε μεχρι στιγμής ολα οσα εχει πει ηταν μαλλον αερολογίες.
Έχεις εικόνα για Γαλλία και Ιταλία πως πάνε χάλια ;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648240
mirage έγραψε:Το 22χρονο Αγγλακι δεν μπορεί να έρθει Ελλάδα χωρίς καραντίνα και δεν θα έρθει γι αυτον και άλλους λόγους, μπαρ και κλαμπ κλειστά. Δεν καλύπτεται από όσα έχουν συμφωνηθεί μεχρι στιγμής απο την ΕΕ και την ζώνη Σένγκεν η Αγγλια οποτε ο Θεοχάρης μπορεί να λέει ότι θέλει αλλα δεν θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα απο κανένα εντός EU/EFTA/Schengen.
Άλλωστε μεχρι στιγμής ολα οσα εχει πει ηταν μαλλον αερολογίες.
Έχεις εικόνα για Γαλλία και Ιταλία πως πάνε χάλια ;


Μην κολλας στο ''Αγγλακι'' .Θα μπορουσε να ηταν και Γαλλακι,Ιταλακι,Γερμανακι κλπ.
Ποιος ειπε οτι πανε χαλια?Δεν ειπα κατι τετοιο,ο κορονοιος ειναι γνωστο οτι ειναι σε υφεση σχεδον σε ολη την Ευρωπη,αλλα αυτο δεν εμποδισε τη Γαλλια να εχει 1000 νεα κρουσματα τις τελευταιες 48 ωρες.
745 νεα κρουσματα η Γερμανια τις τελευταιες 24 ωρες.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648242 Ναι με καθοδικο ρυθμό σταθερά. Μεχρι τις 15/6 αν συνεχίσουν έτσι θα σταθεροποιηθεί χαμηλότερα. Γενικά πάντως δεν υπάρχει ιδιαίτερος ενθουσιασμός για διακοπές εκτος χώρας από όσους ακούω.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648249 U.S. gives AstraZeneca $1.2 billion to fund Oxford University coronavirus vaccine

America would get 300 million doses beginning in October
The U.K. is set to be given first access to the potential vaccine, as the British government said 30 million doses could be made available as early as September, as part of an agreement for 100 million doses.
https://www.marketwatch.com/story/us-gi ... yptr=yahoo
Άβαταρ μέλους
By g8777
#648252
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει "κουκουλωμα".


καλα τραγουδα.Οταν ανεβω θυμησε μου να σου πω απο κοντα,για το κουκουλωμα με δημαρχο/αντιδημαρχο.
Μου επεσαν τα παπαργια οταν το ακουσα.Και ηταν απο το horse mouth.


Καλα τραγουδα. Ολο ετσι λες και το μονο που κανουμε ειναι να τραβολοϊόμαστε στην Σκοντα για αμαξι του γιοκα. :s_dunno

Εδω δεν θα ειναι "εσωτερικο" το ζητημα, ετσι και πλακωσει καθε καρυδιας καρυδι θα ψαχνει να βρει την απαυτητρυπιδα του ο Κυριακος οταν και αν σκασουν καμια οκαδα κρουσματα.

Μου επεσαν τα παπαργια


Ναι, αυτο περιμενες. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648316 Την ίδια ώρα σε μια πιο ζεστή γωνιά του πλανήτη

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648371 Τζάμπα το πεστ πράκτις :lol: