Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#749021 Το θέμα είναι αν ήταν και θάνατοι με Ο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#749035 Δεν έχει σημασία. αν ένα 10-20% της δ' της ή α' εξακολουθεί να κυκλοφορεί δε θα ησυχάσουν οι ανεμβολίαστοι. από τη δ' θα πεθαίνουν.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#749049 driifter δεν πιάνεσαι με τίποτα...
Λέγαμε ότι τα εμβόλια δεν μειώνουν την διασπορά ώστε να κάνουν τη διαφορά, όχι εσύ, βγήκε η Pfizer και το είπε μετά και αρκετοί απ' τους ειδικούς αλλά οκ...
Είπαμε η Αγγλία κόβει τα μέτρα, δεν ξέρω τι μου γίνεται επειδή η καρέκλα του Μπόρις, όλο το UK βέβαια χαλαρώνει, αλλά οκ...
Τώρα το γυρίσαμε στο ο κακός mixos γουστάρει θανάτους και θα δει τι πάθει αν χρειαστεί νοσοκομείο... όσοι το πιστεύτε, τόσο μυαλό έχετε...
Καλά την αναλογία με το πιάνο, ας μην την σχολιάσουμε καλύτερα γιατί είναι αντίστοιχη με αυτή των τροχαίων και των τσιγάρων που έχει παίξει στο παρελθόν :lol:
Και δεν κατάλαβες και τι είπαν οι καθηγητές.
Είπαν ότι είναι πολύ πιθανό εισαγωγές και οι θάνατοι από άσχετο λόγο, να έχουν covid...

Το είπε κι ο Corto νωρίτερα, με επίκληση στο συναίσθημα, δουλειά δεν γίνεται!

Όσοι δεν μάθετε να ζείτε με τον ιό, κακό του κεφαλιού σας. Αυτό θα γίνει όμως με μαθηματική ακρίβεια και δυστυχώς κόσμος θα συνεχίσει να πεθαίνει, αλλά δεν πεθαίνουν όλοι αδιάκριτα... Εσείς μπορείτε να πλένεστε με αντισηπτικά και να φοράτε μάσκες στον ύπνο σας, μικρή διαφορά θα κάνει.
Αυτά είναι τα νέα δεδομένα και θα πρέπει κράτη και άνθρωποι να προσαρμοστούν για να ζήσουν τη ζωή τους αδιατάραχτα.
Γιατί όσο και να δυσκολεύετε να το πιστέψετε, ποτέ δεν ήταν η ασθένεια που θα έφερνε το τέλος του κόσμου.

@ Red Garland: Όποιος πιστεύει ότι οι νεκροί είναι ηθοποιοί, είναι ηλίθιος. Η σωστή αποτύπωση είναι θέμα όμως για την αντιμετώπιση της ασθένειας, σε όποια θέση κι αν βρίσκεσαι.
Υπάρχει τεράστια πιθανότητα να είναι 100 και χωρίς μέτρα... εκτός αν οι νεκροί είναι ravers, πάνε σε πάρτι, ακούνε μουσική και κολλάνε (ε δεν είναι).

@ Same_old_story: Απ΄ αυτά που έχουν αναφερθεί από την πολιτεία, δεν υπήρξε ασθενής με Ο σε ΜΕΘ ούτε και θάνατος, αλήθεια ή όχι...
Ναι, η Ο είναι αυτή που πήραμε τα μέτρα... τα μέτρα τα πήραμε επειδή "ποτέ δεν ξέρεις"...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#749051 τα μέτρα τα πήραν επειδή δεν κυκλοφορεί μόνο η Ο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#749311 Preprint μεν, ενθαρρυντικά αποτελέσματα δε: Association between vaccination status and reported incidence of post-acute COVID-19 symptoms in Israel: a cross-sectional study of patients tested between March 2020 and November 2021

Conclusions Vaccination with at least two doses of COVID-19 vaccine was associated with a substantial decrease in reporting the most common post-acute COVID-19 symptoms, bringing it back to baseline. Our results suggest that, in addition to reducing the risk of acute illness, COVID-19 vaccination may have a protective effect against long COVID.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#749379 Εντωμεταξυ τα PCR για είσοδο στην Ελλάδα εμένα δε μου τα έλεγξε κανένας!
Γιατί μας βάζουν να τα κάνουμε δηλαδή?

< >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#749389 Να λέμε ότι παίρνουμε μέτρα...
Λες και είναι πρώτη φορά που γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#749393 Για τα ραντεβού εμβολιασμού που ακυρώθηκαν ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Δεν φαίνονται καν ακυρωμενα στο σύστημα.
Και καλά, για μεγάλους κάτι ψιλά υπάρχουν, για παιδιά ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΊΠΟΤΑ.
Στα εμβολιαστικα κέντρα δηλώνουν άγνοια, όπως είναι λογικό.
Περίφημα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#749398
kostis20 έγραψε:Εντωμεταξυ τα PCR για είσοδο στην Ελλάδα εμένα δε μου τα έλεγξε κανένας!
Γιατί μας βάζουν να τα κάνουμε δηλαδή?

< >
Δεν στα έλεγξαν στο αεροδρομιο στο check-in και πριν το boarding;

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#749414 Τοτε κάποιοι δεν έκαναν καλα την δουλειά τους. Ο έλεγχος των εγγράφων γίνεται από τις εταιρείες αφου αποτελούν απαραίτητα έγγραφα για την επιβίβαση στο αεροσκάφος. Δειγματοληπτικα μπορει να γινει έλεγχος και στην χωρα άφιξης. Αυτα ισχύουν παντου και οχι μονο στην Ελλάδα.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#749418
mirage έγραψε:Τοτε κάποιοι δεν έκαναν καλα την δουλειά τους. Ο έλεγχος των εγγράφων γίνεται από τις εταιρείες αφου αποτελούν απαραίτητα έγγραφα για την επιβίβαση στο αεροσκάφος. Δειγματοληπτικα μπορει να γινει έλεγχος και στην χωρα άφιξης. Αυτα ισχύουν παντου και οχι μονο στην Ελλάδα.

< >

Ακριβώς.

Πριν 2 εβδομάδες μου έλεγξαν το τεστ στο Stansted και το plf το έλεγξαν στην αφιξη στο ΕλΒεν . Και ανάλογα τι εχεις βάλει στο PLF σου κάνουν rapid test στην άφιξη.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#749421 Ο γιος μου από Ν Υόρκη μέσω Φρανκφούρτης εμβολιασμούς με 2 δόσεις και ο,τι ήθελαν για να πετάξει μέχρι Αθήνα δεν τον έλεγξαν πουθενά, εκλεγε τα 120 δολάρια για το pcr που εδώ το ήθελαν 24 ωρών...

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#749423 Εχω πεσει σε περίεργους τότε εγω και όλοι γύρω μου που μας ελέγχουν παντού και περιμένει ο κοσμος στην ουρά με τις ώρες.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#749425
224v έγραψε:Ο γιος μου από Ν Υόρκη μέσω Φρανκφούρτης εμβολιασμούς με 2 δόσεις και ο,τι ήθελαν για να πετάξει μέχρι Αθήνα δεν τον έλεγξαν πουθενά, εκλεγε τα 120 δολάρια για το pcr που εδώ το ήθελαν 24 ωρών...

.

Αν τον έλεγχαν και δεν είχε το τεστ θα έκλαιγε πιο πολύ γιατί δεν θα πέταγε.

Η οδηγία είναι να έχεις τεστ.Χωρίς τεστ δεν πετάς.Το ότι καποιοι υπάλληλοι δεν κάνουν την δουλειά τους δεν θα επρεπε να μας απασχολεί αν είμαστε σύννομοι .