Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#773229 Πάντως ανεξαρτήτως κοβιντ, πάντα η οδηγία είναι ότι τα άρρωστα παιδιά μένουν σπίτι και επιστρέφουν μόνο μετα από 24 ώρες χωρίς πυρετό - απλά στον κοβιντ οι 24 έγιναν 48.

Από τα εμβόλια κι έπειτα, στον κύκλο μου έχουν κολλήσει οι πάντες και δεν ταλαιπωρηθηκε ιδιαίτερα κανείς - μόνο μητέρα φίλου νοσηλεύτηκε για λίγες μέρες, όντας υπερηλικη με πολλά θέματα στο αναπνευστικό.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#773230 Γιατί, λίγοι είναι αυτοί που είναι θετικοί με ελαφριά συμπτώματα δεν το αναφέρουν καν;
Ή ταξιδεύουν κανονικά με ΜΜΜ όπως αεροπλάνα ακόμα και αν έχουν συμπτώματα;
Χύμα όλα...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#773240 Εμάς ο μικρός (5,5) Σάββατο πρωί είχε πυρετό (38oC), τον κράτησε σχεδόν όλη την ημέρα και την επόμενη ήταν περδίκι... Βέβαια είχε κάνει το εμβόλιο, με δεύτερη δόση τέλη Φεβρουαρίου.

Ακόμα και η γιαγιά μου (εμβολιασμενη μετά από πολύ κυνήγι) το πέρασε (για την ηλικία της - 90) ελαφριά.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#773242
kubiak έγραψε:Γιατί, λίγοι είναι αυτοί που είναι θετικοί με ελαφριά συμπτώματα δεν το αναφέρουν καν;
Ή ταξιδεύουν κανονικά με ΜΜΜ όπως αεροπλάνα ακόμα και αν έχουν συμπτώματα;
Χύμα όλα...
Νομίζω ότι το κάνουν πολλοι πλέον.
5 μέρες μέσα για να είσαι άρρωστος μια η δυο μέρες και μετά όλα κομπλέ είναι μεγάλο κόστος. Οπότε απλά το κρύβουν ειδικά αν έχουν κανονιστεί διακοπές και τα σχετικά.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#773490 Άμα βγει κανά καλό εγκεκριμένο γιατί όχι; Τζάμπα θα είναι πάλι φαντάζομαι θα ξηγηθει ο Κούλης.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#773622 Κατά την αποβίβαση από τα πλοία η κατάσταση είναι τραγική. Εψες κατά την αποβίβαση του "USS" Diagoras ( Χίος - Λέσβος - Λήμνος - Καβάλα ) όλος ο κόσμος ήταν τουλάχιστον για 15 min στα σκαλιά προς την έξοδο ( λιμάνι + γκαράζ ). Οι περισσότεροι φορούσαν μάσκες αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι προστασία προσφέρουν οι μάσκες σε συνθήκες παστώματος.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#773629 ελα μωρε σιγα, αφου ετσι κι αλλιως τωρα το καλοκαιρι δεν κολλαει :(

Εγω ομως δεν καταλαβαινω αυτους που παστωνονται στα σκαλια. Μου θυμιζουν αυτους που σηκωνονται οταν προσγειωθει το αεροπλανο. Που θα πατε?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#773633
St.Devote έγραψε:Κατά την αποβίβαση από τα πλοία η κατάσταση είναι τραγική. Εψες κατά την αποβίβαση του "USS" Diagoras ( Χίος - Λέσβος - Λήμνος - Καβάλα ) όλος ο κόσμος ήταν τουλάχιστον για 15 min στα σκαλιά προς την έξοδο ( λιμάνι + γκαράζ ). Οι περισσότεροι φορούσαν μάσκες αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι προστασία προσφέρουν οι μάσκες σε συνθήκες παστώματος.


και στα Blue Star στις κυκλαδες το ιδιο συμβαινει.Εκατονταδες ανθρωποι παστωμενοι για 10-15 λεπτα στα σκαλια και στο γκαραζ περιμενωντας να αποβιβαστουν.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#773646
Geralt έγραψε:ελα μωρε σιγα, αφου ετσι κι αλλιως τωρα το καλοκαιρι δεν κολλαει :(

Εγω ομως δεν καταλαβαινω αυτους που παστωνονται στα σκαλια. Μου θυμιζουν αυτους που σηκωνονται οταν προσγειωθει το αεροπλανο. Που θα πατε?


:s_thumbsup :s_thumbsup :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#773676 Και στο BS2 πέρυσι από Κω τα ίδια.
Επίσης έβγαζαν το κόσμο από τις καμπίνες απλά για να περιμένει ο ένας πάνω στον άλλον στους διαδρόμους χωρίς καν να έχουν ανοίξει τις εισόδους για τα γκαράζ..
Απαράδεκτοι.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#773677 Δεν φταίει ο κόσμος, οδηγίες του πληρώματος είναι για να κάνουν πιο γρήγορο turnaround.