Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#567096
Dimitris_P έγραψε:Όταν έρθεις με το αμάξι θα περάσεις από κανά χωριό, δεν θα περάσεις; Ε όλο και κάπου θα δεις να έχουν στήσει πάγκο με μέλια. Τσάκω 5-6 :iconcool:

Ή μπορείς να πάρεις από εδώ που έκανε πρόσφατα group buy το φόρουμ https://arkadiko-meli.gr/shop/biologiko ... -mainalou/ :iconcool:
Διότι τα μέλια στον πάγκο του χωριού ειναι εγγυημένα because, χωριό.
Kilomeater σοβαρα τώρα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ σε ολόκληρη Αυστρία να μην βρίσκεις μέλι οπως και ένα σωρό άλλα πράγματα....
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#567109
KiloMeater έγραψε:Λίγο απελπισία...Όταν πάω στο σούπερ μάρκετ όλα λένε εισαγωγές... Οπότε τι να παρεις... Βρήκα πρόσφατα ένα που λέει ότι είναι μόνο αυστριακό από τιρολ και παίρνω αλλά είναι πολύ ακριβό.

Εγώ αυτό θα αγόραζα . Υπ'όψην , αυτός που έκανε την έρευνα για το άρθρο πουλάει στην ίδια σελίδα και το μέλι του με 12e .
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#567155
mirage έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Όταν έρθεις με το αμάξι θα περάσεις από κανά χωριό, δεν θα περάσεις; Ε όλο και κάπου θα δεις να έχουν στήσει πάγκο με μέλια. Τσάκω 5-6 :iconcool:

Ή μπορείς να πάρεις από εδώ που έκανε πρόσφατα group buy το φόρουμ https://arkadiko-meli.gr/shop/biologiko ... -mainalou/ :iconcool:
Διότι τα μέλια στον πάγκο του χωριού ειναι εγγυημένα because, χωριό.
Kilomeater σοβαρα τώρα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ σε ολόκληρη Αυστρία να μην βρίσκεις μέλι οπως και ένα σωρό άλλα πράγματα....


Δε θα πάρω τυχαίου, εχω γνωστό συγγενή μικρό παραγωγό στην Πελοπόννησο, θα κατέβω φορτωτική :-)

Όπως έγραψα και πιο πάνω βρήκα και εδώ ενα τυρολεζικο το οποίο φαίνεται καλό-γνήσιο .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#569800 Πως οι Σέρβοι πήραν πίσω την πατρίδα τους πολεμώντας τους Βούλγαρους στο Καϊμακτσαλάν. Η φονική μάχη του μακεδονικού μετώπου στον Α΄ Παγκόσμιο πόλεμο. Ο ρόλος των Ελλήνων...

Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.mixanitouxronou.gr/pos-oi-se ... n-ellinon/
Άβαταρ μέλους
By mousatos
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570176 Γιατί ειδικά για την Αίγυπτο; Μιλάμε γενικώς να ξέρεις για χάλι μαύρο στις περισσότερες περιπτώσεις, και φυσικά μιλάμε για δικτατορία επίσης...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#570179 Μαύρα χάλια και δικτατορία έχω κι εδώ .
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 07 Μαρ 2019, 19:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#570180 Και χειρότερα εδώ μην σου πω.
Στη θέση σου θα είχα ήδη φύγει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570226
mousatos έγραψε:Μαύρα χάλια και δικτατορία έχω κι εδώ .

Μάλλον έχουμε διαφορετική άποψη για την δικτατορία... Γενικώς, εγώ έχω στο μυαλό μου στρατό παντού και κυβερνήσεις αχυρανθρώπων. Τέτοιους βρίσκεις και εδώ, αλλά ο στρατός εδώ ασχολείται με τα σχοινάκια του και όχι με την διακυβέρνηση της χώρας (ευτυχώς).
Προφανώς και η χώρα διοικείται σε μεγάλο βαθμό από την ΕΕ, αλλά μέχρις εκεί: προτεκτοράτο μεν, όχι χούντα δε.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#570246 Όπως έχω ξαναγράψει: Με χούντα δεν έχεις ούτε κανάλια, ούτε Internet κανονικό ελεύθερο αλλά μαύρα μεσάνυχτα στο τι γίνεται στον έξω κόσμο. Αν δε έχεις τελικά πρόσβαση στο Διαδίκτυο και γράψεις την γνώμη σου "ελεύθερα", ενδέχεται να σε ξυπνήσουν τα χαράματα και τις επόμενες ώρες να αποκτήσεις και κάποιου είδους... αναπηρίες :vava:

Γι αυτό καλύτερη η ανεπαρκής Δημοκρατία - σε κάθε περίπτωση, από τον τρόμο, την σκλαβιά και δουλικότητα που σου επιβάλλεται από το πανίσχυρο συστήμα και την μαύρη δυστυχία που το ακολουθεί - ή και αν σηκώσεις κεφάλι να κινδυνεύει η ζωή σου και των δικών σου ανθρώπων ακόμα ...

:s_hang
Άβαταρ μέλους
By mirage
#570247
mousatos έγραψε:Μαύρα χάλια και δικτατορία έχω κι εδώ .
Καλά ναι. Άντε πακετάρισε και πήγαινε.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570276
mousatos έγραψε:Μαύρα χάλια και δικτατορία έχω κι εδώ .


:tomato: :s_crazy Τι δικτατορία ρε;;; :s_shout :s_shout Ξεκολλήστε! :s_shout

Σοβαρά μιλάμε τώρα για μετακίνηση στην Αίγυπτο;;; :vava: Στη Ζιμπάμπουε να δεις πόσο χαμηλό κόστος ζωής έχεις, μην σου πω και σε κάτι χωριά στην Ινδία...

Σοβαρέψου! :rtfm: