Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#570719 Panerythraikos

Αναξαγόρα 11, Νέα Ερυθραία 146 71
21 0800 0271

https://g.co/kgs/TBLUXg

Εδω θα πας.
Μονο σουβλακι χοιρινο, στην πιτα βαζει μονο ντοματα κρεμυδι, τελειως old school φαση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#570720
Scotch έγραψε:Στο Πλανητέρο τι προτείνεις Βασίλη;

< >
Πέστροφα, έχει κάνα δυο μαγαζιά. Παλιά τρώγαμε σ αυτό δίπλα στο ιχθυοτροφείο, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#570730
dimik έγραψε:Προτάσεις για Καλαμάτα έχουμε?

< >
Εκτός από την πεθερά μου;

Ταβέρνα Πεινολογιο στο κέντρο, Μπαρμπαγιάννης απέναντι από τον σταθμό για γουρνοπουλα, γύρο κλπ, και ταβέρνα Το Αραγμα στην μαρίνα.

Καλές ταβέρνες έχει και στις Κεχριές και αλλού αλλά για Καλαμάτα ρώτησες

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#570756
Scotch έγραψε:Στο Πλανητέρο τι προτείνεις Βασίλη;

< >


Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα, θα πας στη ταβέρνα "Ο Πλανητέρος", δίπλα στο πεστροφοτροφείο. Έχει δίπλα στη ταβέρνα 2-3 δεξαμενές και βγάζει τις πέστροφες. Περνάει και ένα ποταμάκι απέξω. Έχει μεγάλη αυλή, ωραίο μέρος. Είχα πάει προ ετών τυχαία και τελικά με τον γιο του ιδιοκτήτη είμασταν μαζί φαντάροι :yahoo: Πρέπει να φάγαμε εκείνη τη μέρα πέστροφα με όλους τους τρόπους μαγειρέματος, ψητή, βραστή, τηγανιτή, σούπα, στον ατμό, τα πάντα. Αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#570757
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimik έγραψε:Προτάσεις για Καλαμάτα έχουμε?

< >
Εκτός από την πεθερά μου;

Ταβέρνα Πεινολογιο στο κέντρο, Μπαρμπαγιάννης απέναντι από τον σταθμό για γουρνοπουλα, γύρο κλπ, και ταβέρνα Το Αραγμα στην μαρίνα.

Καλές ταβέρνες έχει και στις Κεχριές και αλλού αλλά για Καλαμάτα ρώτησες

Από το Mi A1.
Πηγαίνουν οι γονείς 3ημερο και είμαστε άσχετοι οικογενειακως από Πελοπόννησο, μια φορά μόνο έχω κατέβει την δυτική πλευρά μέχρι Μεθώνη.

Το πλάνο τους είναι μια μέρα τοπικά, μια προς Μεθώνη-Πύλο και μια προς Αρεόπολη-Γύθειο.
Όποτε προτάσεις για τα γύρω ευπρόσδεκτες.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#570786 Μεθώνη η μόνη που αξίζει από όσες δοκίμασα, άλλες δύο στην παραλία δηλαδή , είναι αυτή που είναι πάνω στην θάλασσα σχεδόν κάτω από τα τείχη του κάστρου.

Από την άλλη μεριά στο Λιμένι έχει κορυφαία ταβέρνα, αλλού δεν έτυχε να κάτσω.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#572421
Dodger έγραψε:
Scotch έγραψε:Στο Πλανητέρο τι προτείνεις Βασίλη;

< >


Δεν ξέρω αν σε πρόλαβα, θα πας στη ταβέρνα "Ο Πλανητέρος", δίπλα στο πεστροφοτροφείο. Έχει δίπλα στη ταβέρνα 2-3 δεξαμενές και βγάζει τις πέστροφες. Περνάει και ένα ποταμάκι απέξω. Έχει μεγάλη αυλή, ωραίο μέρος. Είχα πάει προ ετών τυχαία και τελικά με τον γιο του ιδιοκτήτη είμασταν μαζί φαντάροι :yahoo: Πρέπει να φάγαμε εκείνη τη μέρα πέστροφα με όλους τους τρόπους μαγειρέματος, ψητή, βραστή, τηγανιτή, σούπα, στον ατμό, τα πάντα. Αξίζει.
Με μεγάλη καθυστέρηση, ευχαριστώ πολύ! Δεν πήγαμε τελικά, κρατάω τις πληροφορίες για την επόμενη φορά

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#574130 Το Σ/Κ πηγαμε για παιδακια για δευτερη φορα στον Βυρωνα στην Ταβερνα Η Ρουμελη, επιβεβαιωσα ότι ειχει τα καλυτερα και επισης εχει τις πιο νοντιμες ντοματες με κρεμυδια πραγματικα…. Το Τσατζικι δικο τους βεριταμπλ!! και επισης οι πατατες οι τηγανιτες απιαστες. Με το χυμα κρασι εχει ένα θεμα, αλλα παρτε μπυρες… τιμες δε χωμα...8 ατομα δεν ξεπεράσαμε τα 100 ευρωπουλα. με 2 κιλα παιδακια και τα αναλογα υπολοιπα.. Εχει όμως ένα θεμα με το καπνισμα… όταν ανοιξει ο καιρος που εχει να καθησεις εξω θα είναι τελεια...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#574143 + 1 για τα παιδάκια. Ειδικά αν είναι ζωηρά, είναι μονόδρομος. :eat: :shifty:
Καλά, με το κάπνισμα και πού δεν υπάρχει θέμα. Είναι (άλλος ένας) λόγος μετανάστευσης.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#574206
224v έγραψε:...8 ατομα δεν ξεπεράσαμε τα 100 ευρωπουλα. με 2 κιλα παιδακια


2 κιλά για 8 άτομα ;;;;
250γρ. με το κόκαλο ανά άτομο;;;;
Είχατε φάει πριν πάτε;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574207 Οπου ακους για τιμες χωμα, ετοιμασου για Ιmmodium λεει μια παροιμια. :iconcool:

Δοξα τω θεω 35 χρονια δεν εχω φαει ποτε χαλια φαγητο αφου πριν βρω εχω τα ματια μου ανοικτα και ξερω τι ποιοτητα φαγητου θα εχουν ολα τα εστιατορια του Νομου. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By skous
#574213
saxon_747 έγραψε:
224v έγραψε:...8 ατομα δεν ξεπεράσαμε τα 100 ευρωπουλα. με 2 κιλα παιδακια


2 κιλά για 8 άτομα ;;;;
250γρ. με το κόκαλο ανά άτομο;;;;
Είχατε φάει πριν πάτε;


Χωρίς πλάκα...
Εγώ προχθές ήμουν σε κατάσταση 1,5kg στα 6 άτομα και δεν έφτασε για γιούχου!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#574254 Τωρα που το ειπατε θυμηθηκα ότι ενας από την παρεα πηρε μια μπριζολα μοσχαρισια οποτε τα 2 κιλα ηταν για 7 ατομα. η τιμη όμως ηταν και η μπριζολα μεσα… !!!