Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#789584 H γέμιση είναι απίστευτη με μανιτάρι, ροκφόρ και γύρο, ίσως και λίγο κασέρι δε θυμάμαι. Αλλά ΟΚ μην το τρώτε. Και μόνο που το μαγαζί είναι 500 μέτρα από το γήπεδο της Τούμπας και δεν ανοίγει ΣΚ, τα λέει όλα για την ιδιοκτησία. Ευτυχώς είναι 200 μέτρα από το πατρικό μου.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#789590 Καλά ούτε μετοχές να είχες :lol: Στην αρχή είπες σκέτο γύρο και δεν έβγαζε πολύ νόημα. Μαζί με τα υπόλοιπα αλλάζει το πράγμα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#789592
NiTse έγραψε:Καλά ούτε μετοχές να είχες :lol: Στην αρχή είπες σκέτο γύρο και δεν έβγαζε πολύ νόημα. Μαζί με τα υπόλοιπα αλλάζει το πράγμα


Ολοσωστος ο παικτης!!!

Κι εγω στην αρχη σκεφτηκα κλαιν. Μετα την πληρη αναλυση (απο τον τεμπελη τον Κορτο :x ) ημουν ετοιμος να ρωτησω αν ειναι κλειστος ολα τα ΣΚ ή μονο οταν εχει αγωνα στην Τουμπα :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#796419 1 κιλό T-Bone medium rare σε ψήσιμο, σαλάτα πράσινη με ντρέσινγκ, προσούτο, μοτσαρελάκια και τοματίνια και ένα αφρικανικό πορτομπέλο γίγας.

Kozi’s Μελίσσια

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Μετά γλυκό στα μέρη μας


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#796422
Giuseppe Busso έγραψε:Μετά γλυκό στα μέρη μας

Εικόνα

Υπάρχει κόσμος που έχει φάει ισόβια για πιο ελαφριά εγκλήματα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#796430 Μαντρί, στην Τερψιθεα.
Είχα πολλά χρόνια να πάω και είχα ακούσει ότι έκαναν ανακαίνιση (το περίεργο δεν είναι ότι έκανε ανακαίνιση, αλλά ότι υπάρχει όλα αυτά τα χρόνια αφού προφανώς είναι αυθαίρετο)
Βρεθήκαμε με παρέα λοιπόν σήμερα. Όντως είναι πιο κυριλέ από όσο το θυμόμουν.
Το φαγητό από μέτριο/αδιάφορο έως απαράδεκτο : κάτι μπιφτέκια που πήρα ήταν στεγνά (και μινιατούρες αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), η μοσχαρίσια ήταν σόλα, τα παϊδάκια μέτρια κοκ
Το τζατζίκι αγευστο, η τυροκαυτερη αδιάφορη, οι πατάτες κοινές, κάτι τυροκροκετες τίποτα ιδιαίτερο. Το λουκάνικο συμπαθητικό όπως και η ψητή φέτα. Το χύμα κρασί μέτριο επίσης.
Για αυτά και για 6 άτομα 140 ευρώ.
Καληνύχτα και καλή τύχη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#796450 Οσο και αν η ονομασία του συγκεκριμένου εστιατορίου είναι άκρως δελεαστική για να την προτείνω στους Αθηναίους :inlove: παρόλα αυτά τα έχουμε πει 10 εκατομμύρια φορές. Πραγματικά σπιτικό φαγητό στην Αθήνα θα φας μόνο στο Amigos. :adminpower:

Παραδοσιακά, αυθεντικά τσιμιτανγκας, μπουρδιτο, σωστή Μαργαρίτα ( με ανθό αλατιού, όχι τα αμμοχαλικα λες και θα ψήσουμε πρατίνα).

Amigos, η Φράουλα των Χαμουτζηδων.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#796451
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί σου κάνει εντύπωση; Τίγκα στα αυθαίρετα είναι εκεί πάνω.
Ο g8777 σας το πρότεινε;
Επειδή είναι επιχείρηση εστίασης που μαζεύει εκατοντάδες κάθε μέρα τα τελευταία 30 χρόνια ξέρω γω. Δεν είναι χαμοσπιτο. Τέλος πάντων, υποθέτω ότι μεταξύ άλλων ταΐζει και τους κατάλληλους.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#796464 Χτες το βράδυ ήταν σίγουρα πάνω από 200 μέσα στο μαγαζί.
Και μάλλον λέω λίγους

ΕΕΠ στον κατάλογο των γλυκών είχε επιλογή "αποδομημενο Snickers"
Δλδ σοβαρά τώρα;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#796466 Δεν ξέρω, δεν υπάρχει έχει εκεί κάτω κάτι καλύτερο από αυτήν την απάτη;
Έχω πάει μια φορά επειδή μας είχαν καλέσει φίλοι, ήταν και τότε εννοείται χάλια.
Φωτό αρχείου:ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#796473
Asimov έγραψε:"αποδομημενο Snickers"


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout