Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#510337 Προτείνουμε κάποια καλή ψαροταβέρνα στο Σούνιο και τη γύρω περιοχή; Για τα Λεγραινά είχα ακούσει κάποτε (όχι πάνω στην παραλία, εσωτερικά).

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#510343 Στον κόλπο ακριβως πριν το ναό του ποσειδωνα, η πρώτη ταβέρνα (edit: Ηλίας )
Όσες φορές εχω φάει, πολυ ωραίο ψάρι, πολυ ωραία τοποθεσια, κολπίσκος με θέα το ναο

Ilias
Sounio 195 00, Greece
+30 2292 039114
https://goo.gl/maps/1zPjjhvpMZ32

Τιμές.. ε, δεν ειναι φτηνός, δεν ειναι και το πλέον πανάκριβο
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#510344
Scotch έγραψε:Προτείνουμε κάποια καλή ψαροταβέρνα στο Σούνιο και τη γύρω περιοχή; Για τα Λεγραινά είχα ακούσει κάποτε (όχι πάνω στην παραλία, εσωτερικά).

< >

η κοπέλα μου πήγε χθες με φίλες της σε αυτή και της άρεσε

https://www.google.gr/maps/place/%CE%98 ... 23.9955025
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#510378 Τον Ηλία μας τον πρότεινε κι ένας εδώ (Λαύριο). Αυτό του Q πρέπει να ήταν αυτό που είχα πάει παλιότερα (νομίζω λεγόταν αλλιώς). Δίλημμα τώρα

Σας ευχαριστώ αμφότερους

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#517956 Μας έκοψε άσχημα χθες μετά τη μπάλα και είπαμε να τσιμπήσουμε κάτι. Θυμήθηκα ότι έχω στη γειτονιά Burger Joint στο οποίο έτρωγα φανατικά στη Γλυφάδα προ αμνημονεύτων αλλά το χα κόψει μαχαίρι χωρίς να θυμάμαι το λόγο.

ΛΟΙΠΟΝ. Το καλύτερο "premium" fast food burger της Αθήνας. :rtfm: Έχει φτιάξει και 4 καινούρια λόγω μουντιάλ και πήραμε τα δύο και μάμησαν. Επίσης πατάτες δύναμη, κανονικές, φρέσκες.

Συστήνεται.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#517980
Deleted User 1 έγραψε:ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΟΥ! :thumbsup:

Έπαιξαν και 3 μπάλες παγωτό στο Mucca μετά. :iconcool:


Αρεσει το παγωτο του Mucca?? είναι από γαλα η από σκονες...
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#517983 Μιας και είσαι νέος :shifty: στην περιοχή, παγωτό στο Le Greche καλύτερα την επόμενη φορά. Αλμυρή καραμέλα, μπακλαβάς και Τζιαντούγια :metalo: .
Το burger joint το βάζω πιο κάτω στη λίστα (αλλά και πάλι ψηλά) από το Juicy.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#517988
224v έγραψε:
Αρεσει το παγωτο του Mucca?? είναι από γαλα η από σκονες...

Δεν ξέρω από τι είναι πάντως έχω φάει και καλύτερα. Σίγουρα καλύτερο το Via Gelati στον Πειραιά, αν και το καλύτερο παγωτό με διαφορά απ' το δεύτερο, είναι στο Παραδοσιακό σε Κρανίδι/Πόρτο Χέλι.

pierce21 έγραψε:Μιας και είσαι νέος :shifty: στην περιοχή, παγωτό στο Le Greche καλύτερα την επόμενη φορά. Αλμυρή καραμέλα, μπακλαβάς και Τζιαντούγια :metalo: .
Το burger joint το βάζω πιο κάτω στη λίστα (αλλά και πάλι ψηλά) από το Juicy.

Σωστός. Για κάποιο λόγο το Juicy το χω στο μυαλό μου ως πιο gourmet/ψαγμένο επειδή κατεβαίνει σε διαγωνισμούς κτλ. Φέρνει και σπίτι όμως οπότε θα ξαναδοκιμάσω πάραυτα.

Πολύ τίμιο επίσης κι αυτό.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#517990
Deleted User 1 έγραψε:Δεν ξέρω από τι είναι πάντως έχω φάει και καλύτερα. Σίγουρα καλύτερο το Via Gelati στον Πειραιά, αν και το καλύτερο παγωτό με διαφορά απ' το δεύτερο, είναι στο Παραδοσιακό σε Κρανίδι/Πόρτο Χέλι.

Δοκίμασε και στον Κεχρολόγο αν βρεθείς Κόρινθο ή Χιλιομόδι :s_yummy
Άβαταρ μέλους
By 224v
#517995
pierce21 έγραψε:Μιας και είσαι νέος :shifty: στην περιοχή, παγωτό στο Le Greche καλύτερα την επόμενη φορά. Αλμυρή καραμέλα, μπακλαβάς και Τζιαντούγια :metalo: .
Το burger joint το βάζω πιο κάτω στη λίστα (αλλά και πάλι ψηλά) από το Juicy.
Και στο χαλανδρι την Παπανδρεου το solo gelato, ειχατε πει και ενα στην Πεντελης ψηλα... το θυμαται καποιος??
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#517996 Γαλακτοπωλειο Σταμου :)

Επισης πλατεια Βριλισσιων και πλατεια Νεας Πεντελης Morris Brown. Δυστυχως ομως με φθινουσα ποιοτητα τωρα τελευταια.