Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502758 Στα νιάτα μου τον έχω χτίσει το Γιάννη. Ακόμα έτσι μία φορά το 3μηνο που βαριέμαι να μαγειρέψω μπορεί να πάρω ένα σάντουιτς λουκάνικο. :eat:

Υπόψιν ο αυθεντικός Γιάννης την έχει πουλήσει την καντίνα και την τρέχει εδώ και χρόνια άλλος. Ο original έγινε εκατομμυριούχος και στα παπάρια του πλέον να τηγανίζει πατάτες.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#503737
Deleted User 1 έγραψε:Στα νιάτα μου τον έχω χτίσει το Γιάννη. Ακόμα έτσι μία φορά το 3μηνο που βαριέμαι να μαγειρέψω μπορεί να πάρω ένα σάντουιτς λουκάνικο. :eat:

Υπόψιν ο αυθεντικός Γιάννης την έχει πουλήσει την καντίνα και την τρέχει εδώ και χρόνια άλλος. Ο original έγινε εκατομμυριούχος και στα παπάρια του πλέον να τηγανίζει πατάτες.
Στους Ολυμπιακούς του 96 όταν βλέπαμε άρση βαρών έτρωγα 2 τέτοια.
Τότε είχε την πρώτη μικρή καντίνα ακριβώς απέναντι από κει που είναι τώρα το μαγαζί.
Εκεί είναι η γειτονιά που μεγάλωσα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By otso
#503790
Obelix έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Στα νιάτα μου τον έχω χτίσει το Γιάννη. Ακόμα έτσι μία φορά το 3μηνο που βαριέμαι να μαγειρέψω μπορεί να πάρω ένα σάντουιτς λουκάνικο. :eat:

Υπόψιν ο αυθεντικός Γιάννης την έχει πουλήσει την καντίνα και την τρέχει εδώ και χρόνια άλλος. Ο original έγινε εκατομμυριούχος και στα παπάρια του πλέον να τηγανίζει πατάτες.
Στους Ολυμπιακούς του 96 όταν βλέπαμε άρση βαρών έτρωγα 2 τέτοια.
Τότε είχε την πρώτη μικρή καντίνα ακριβώς απέναντι από κει που είναι τώρα το μαγαζί.
Εκεί είναι η γειτονιά που μεγάλωσα.

< Note >



καλο ακουγεται για φτιαξτε μου και σχεδιο στο μαπς πως μπαινω και βγαινω απο την εθνικη .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507964 Κασαουλιο,πιτσαρια ρεστωραν στο Γαζι,λιγο εξω απο το Ηρακλειο
Φανταστικα μπιφτεκια αλακρεμ,με πατατες +ρυζι,τα μπιφτεκια τεραστια,η αλακρεμ οπως επρεπε χωρις να λιγωνει
μαζι με μια κοκα κολα στα 9,90.
Κερασαν ενα πιατο με 4 φετες σκορδοψωμο,ενα μπουκαλακι ρακι,και για γλυκο μια κρεπα σοκολατα με μια μπαλα παγωτο. :s_omg
Το γκαρσονι με τρελες ατακες,γελαγε ολος ο κοσμος. :lol:
Μπραβο τους. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#507971 Τοσο φαι εριξες, λυπηθηκες τη ρακη και ηπιες μονο ενα μπουκαλακι; :slap: Θα χα βουτηξει στο κιουπι. :s_drinks :s_drinks :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#507985
g8777 έγραψε:Τοσο φαι εριξες, λυπηθηκες τη ρακη και ηπιες μονο ενα μπουκαλακι; :slap: Θα χα βουτηξει στο κιουπι. :s_drinks :s_drinks :s_drinks

Οδηγαει βρε και δεν ειναι ολοι μαθημενοι στον να οδηγουν πιωμενοι
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507987 μπουκαλακι σαν καραφακι εφεραν,εγω ηπια ενα σφηνακι,και αυτο μισο. :oops:
Ειχα να τιθασευσω το up μετα,οποτε καθησα φρονιμος.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#508142 Στη Ν. Ερυθραια πηγαμε σε ένα ψαρομαγαζο το Κοραλλι, ο,τι πηραμε ηταν αψογα μαγειρεμενο και οι τιμες λογικες για τετοιο μαγαζι. Στο τελος μας κερασαν λουκουμάδες..... με πραγματικο μελι... !!!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#508156
rafi έγραψε:Ελα Χανια, κερναω τσικουδια.

.


ευχαριστω rafi :thumbsup: αν περισσεψει χρονος σε καποιο ταξιδι ευχαριστως!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#509584 Άνοιξε 2ο αλαλούμ στο Ναύπλιο και είπα να το τιμήσω. Mjacob ακούει; Υπόψιν, οι μερίδες είναι μισές...ΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By UnHaCkAbLe
#509776 Αααααχ τι μου θύμισες τώρα! Παίζει να είναι και το χειρότερο φαγητό που έχω φάει ποτέ σε ταβέρνα! Μεγάλες ποσότητες, κατάλογος εγκυκλοπαίδεια, κρεατικά να κολυμπάνε σε ξαναζεσταμένες σάλτσες, σαλάτες αχταρμάδες .... Πραγματικά απορώ με τις κριτικές ....