Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#775050 Πηρα τηλεφωνο να παω στο Βαρουλκο εχτες αλλα μου λενε θελει να κλεισεις 3-4 μερες ποιο πριν. Ειναι τοσο καλο; Τι τιμες κοιταμε το ατομo για νορμαλ dinner?
Που παρκαρουμε;

Καποιο αλλο καλο εστιατορειο στον Πειραια, ιδανικα με θαλασσινα;

Πηγα στο Belle Amie, μετριο μαλλον.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#775082 Για την ερωτηση αν ειναι καλο, εγω ειχα παει οταν βρισκοταν στον Κεραμεικο (καμια 10ετια?) και ακομη θυμαμαι τις γευσεις του. Λογικη βρισκω την αναμονη.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#775084 To Βαρούλκο είναι θαλασσινά και ψάρια σε γκουρμέ μαγείρεμα, όποιος πάει για κλασική ψαροφαγία θα απογοητευτεί. Επίσης, πάντα είχε μεγάλη αναμονή για το βράδυ, ενώ το μεσημέρι ήταν πιο εύκολο να βρεις. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι, έχει μέχρι και τουρίστες που πάνε να φάνε.
Αν σου αρέσει λοιπόν αυτό το στυλ, υπολογίζεις κάπου 50-60€ το άτομο με τυπικό μενού (1-2 ορεκτικά, 1 μερίδα + επιδόρπιο) και εννοείται η τιμή χωρίς κρασί. Έχει και οικονομικά κρασιά, με περίπου 40€ την φιάλη αν θυμάμαι (πάνε χρόνια που πήγα, πλέον έχει κόψει ο τάτυς τα εξτραδάκια και δεν φτάνουν τα μπικικίνια... :( ).
Άβαταρ μέλους
By drdino
#775085 Ωραίο είναι, αξίζει ως εμπειρία. Θα έπαιρνα πράματα στη μέση ώστε να δοκιμάσετε διαφορετικά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#775389 Χειροποίητο πολύ καλό ναι. Συνήθως πάμε νωρίς οπότε και το σέρβις το βρισκω μια χαρά.

Αθηναγόρας μόνο για delivery ναι.

Όταν έμαθα τον ιπποπόταμο ήταν πολύ καλός αλλά μετά έπεφτε και τον κόψαμε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#776963 :lol: ο mousatos πάει εκεί για χορτάσει φυσική ομορφιά και για να χάσει κάνα κιλό περπατώντας στη φύση.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#776991 Βρέθηκα σε αυτό μετά από σύσταση ντόπιου

https://g.co/kgs/Hhb7dB

Φοβερά κρέατα (έχει δικό του κρεοπωλείο και μάλλον ζώα, αν κατάλαβα καλά), άψογα ψημένα και οι τιμές σούπερ : 2 κυρίως (σούβλας), 1 χωριάτικη με ωραία φέτα κομπλέ, 2 ορεκτικά (1 Κολοκυθάκια και 1 βλητα :inlove: ) 1/2 κιλο κρασί, 1 εμφιαλωμένο νερό = €31 ΜΕ απόδειξη.
Το κοτόπουλο σούβλας από τα καλύτερα που έχω φάει. Οι πατάτες φρέσκιες ΟΧΙ έτοιμες - προτηγανισμενες. Την άλλη φορά θα πάρω και μοσχαρίσια, λουκάνικο κλπ που μου είπαν ότι είναι ΑΑ.

Οκ δεν είναι πάνω στο κύμα, όπως τα υπόλοιπα της περιοχής και το ντεκόρ είναι εντελώς basic, αλλά το απόλαυσα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#777000 Με αυτή τη μέθοδο, έχασα 6-7 κιλά, ξαναφορεσα τζιν που μου άρεσε και το είχα φυλάξει για αυτό το σκοπό!!! Κάνω περίπου 5 χλμ τη μέρα αλλά όχι σε ειδυλλιακή διαδρομή συνήθως.

.