Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#773254
Scotch έγραψε:
bibendum έγραψε:Είπε πέριξ Πειραιά

Φτάσαμε Περιστέρι όμως. Το επόμενο βήμα είναι τα Μελίσσια :s_biggrin


Θες περίπου το διπλό χρόνο βέβαια να πας και ανάλογα την κίνηση ίσως χρειαστεί να πληρώσεις διόδια αλλά γενικά ναι, αν θες να πας δεν είναι καμία τρελή απόσταση ούτε μέχρι τα Μελίσσια.
Άβαταρ μέλους
By skous
#773296
Scotch έγραψε:
bibendum έγραψε:Είπε πέριξ Πειραιά

Φτάσαμε Περιστέρι όμως. Το επόμενο βήμα είναι τα Μελίσσια :s_biggrin
Ένα χαλί μαύρο.....

100 φορές base grill.


< >
Άβαταρ μέλους
By skous
#773317 Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Θα μπει στην λίστα. αλλά στο κοζις έχω φάει ότι πιο άθλιο κρέας σε σκληρότητα και ψήσιμο έχω πετύχει, όπου σε όλα έπαιζε η ίδια σάλτσα με αποτέλεσμα στο τέλος ότι και να πάρεις να καταλαβαίνεις μόνο αυτή.


< >
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#773324 Υπερτιμημένο το Kozis
Τα πρώτα χρόνια ήταν σαφώς καλύτερο, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι άλλαξε προμηθευτές
Επίσης με ενοχλεί η πολιτική του να μην δέχεται κρατήσεις, με την καμία δεν περιμένω στην ουρά

Και το Μαύρο Πρόβατο απέναντι μέτριο

Τα καλύτερα ψητοπωλεία της περιοχής είναι ο Πλάτανος και ό Ιπποπόταμος

Εάν όμως φτάσεις Μελίσσια γιατί να μη κάνεις αλλά 2χλμ να πας στο Ελαιας Γη να φας πραγματικά καλό φαγητό
Άβαταρ μέλους
By skous
#773329 Ενταξι, αλλα το Ελαιας Γη δεν είναι μπριζολαδικο :)

Ενα σχετικα τιμιο που ειχα πάει για (μη γκουρμέ) κρέας ήταν η Κιβωτος στην Νεα; Κηφισια.

Αλλα όλα αυτα δεν ειναι προς τα νότια που ψαχνει ο φικτατος συμφορουμιτης.


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#773330 Παιδιά ναι ευχαριστώ αλλά είναι μακρυά και δεν έχω όρεξη για οδήγηση ιδιαίτερα αυτή την περίοδο όποτε αυτά τα τελευταία τα αφήνω για μια άλλη επίσκεψη
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#773331
Geralt έγραψε:Υπερτιμημένο το Kozis
Τα πρώτα χρόνια ήταν σαφώς καλύτερο, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι άλλαξε προμηθευτές
Επίσης με ενοχλεί η πολιτική του να μην δέχεται κρατήσεις, με την καμία δεν περιμένω στην ουρά

Και το Μαύρο Πρόβατο απέναντι μέτριο

Τα καλύτερα ψητοπωλεία της περιοχής είναι ο Πλάτανος και ό Ιπποπόταμος

Εάν όμως φτάσεις Μελίσσια γιατί να μη κάνεις αλλά 2χλμ να πας στο Ελαιας Γη να φας πραγματικά καλό φαγητό
Δοκίμασε και Αθηναγόρα και Νίκο για delivery
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#773332
bibendum έγραψε:
Geralt έγραψε:Υπερτιμημένο το Kozis
Τα πρώτα χρόνια ήταν σαφώς καλύτερο, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι άλλαξε προμηθευτές
Επίσης με ενοχλεί η πολιτική του να μην δέχεται κρατήσεις, με την καμία δεν περιμένω στην ουρά

Και το Μαύρο Πρόβατο απέναντι μέτριο

Τα καλύτερα ψητοπωλεία της περιοχής είναι ο Πλάτανος και ό Ιπποπόταμος

Εάν όμως φτάσεις Μελίσσια γιατί να μη κάνεις αλλά 2χλμ να πας στο Ελαιας Γη να φας πραγματικά καλό φαγητό
Δοκίμασε και Αθηναγόρα και Νίκο για delivery
Will do
Είσαι ο δεύτερος που μου λέει για Αθηναγόρα

Να προσθέσω και το Streetwok, στην Νέα. Ερυθραία γρήγορο κινέζικο στο χέρι,πολύ νόστιμο
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#773333
KiloMeater έγραψε:Παιδιά ναι ευχαριστώ αλλά είναι μακρυά και δεν έχω όρεξη για οδήγηση ιδιαίτερα αυτή την περίοδο όποτε αυτά τα τελευταία τα αφήνω για μια άλλη επίσκεψη
Μιλούσα με φίλο πριν λίγο που βγαίνει Πειραιά κλπ και μου είπε για Sloppy Joe , Grill Academy.

Αν συμφωνούν τα παιδιά εδώ... δοκίμασε τα

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#773336 Το sloppy joe συμπτωματικά το είδα προχθές πέρασα απέξω , και τα δυο είναι βολικά

Καλά πέρασα και από πασαλιμανι και η νέα διαμόρφωση είναι εξαιρετική
Well done
Άβαταρ μέλους
By Chris
#773350
Geralt έγραψε:
Εάν όμως φτάσεις Μελίσσια γιατί να μη κάνεις αλλά 2χλμ να πας στο Ελαιας Γη να φας πραγματικά καλό φαγητό


Ειμαι μονο εγω που συνειδητα αποφευγω αυτα τα δηθεν ονοματα? Δεν παιζουν μονο σε εστιατορια, τα πετυχαινεις παντου, ξερω μεχρι και ιδιωτικο σχολειο με παρομοιο ονομα που κριντζαρω καθε φορα που ακουω
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#773352
Chris έγραψε:
Geralt έγραψε:
Εάν όμως φτάσεις Μελίσσια γιατί να μη κάνεις αλλά 2χλμ να πας στο Ελαιας Γη να φας πραγματικά καλό φαγητό


Ειμαι μονο εγω που συνειδητα αποφευγω αυτα τα δηθεν ονοματα? Δεν παιζουν μονο σε εστιατορια, τα πετυχαινεις παντου, ξερω μεχρι και ιδιωτικο σχολειο με παρομοιο ονομα που κριντζαρω καθε φορα που ακουω


εχει πολυ δηθενια to fine dinning, αλλα δεν μπορουμεν να τα τσουβαλιαζουμε ολα
το συγκεκριμένο ειναι καμια 20ετια εκεί, οποτε εκτός απο την φοβερη θεα, κατι κανουν καλα σε γευση