Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#521655 Φτιαξαμε ενα τραπεζι 5 ατομα στο Θαλαμι πριν κανα 3ωρο που τρομαξε το ματι των σερβιτορων. Τι ειναι αυτο το ψαρακι? Μισο κιλο τηγανητό μπαρμπουνακι εφαγα μονος μου.

Και τιμες γαμω. 25 το ατομο. Γαμαει η Παρος στο φαϊ. Λιγο ακομα και θα τη βαλω σε επιπεδο Κρητης.

< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#532020 Φάγαμε εχθές σε αυτό:
https://pasifai.gr/language/el/

Πολύ καλή κουζίνα, είχε και κάποια κρητικά πιάτα που δεν έχω ξαναφάει και πολύ ενδιαφέρουσες Κρητικές μπύρες από μικροζυθοποιίες που δεν είχα ξαναπετύχει, όπως η «Lyra».
Το καλύτερο πιάτο ήταν η ρεβιθάδα με απάκι και μυζήθρα, το γαμοπίλαφο καλό αλλά έχω φάει και καλύτερα.
Οι τιμές όμως εξωφρενικές. Τεράστιες μερίδες αλλά δύο άτομα 65€, είναι υπερβολικό για ένα κυρίως, τρία ορεκτικά, σαλάτα και πέντε μικρές μπύρες.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#532021 Προσωπικά από τότε που μετακόμισα Αθήνα χρησιμοποιώ πολύ την regroup
Απίστευτα τι μπορεί να φάνε 2 άτομα με ένα κουπονι
Και μιλάμε και για Καλά μαγαζιά όπως τον μαγεμένο αυλό στο Παγκράτι
Κουπόνι για 2 άτομα 25 ευρώ και τρως όσο θες
Εξαιρούνται τα ποτά
Όποτε 2 φιλέτα μια σαλάτα και κάνα 2 ορεκτικά που κανονικά θα σου πήγαινε κάνα 60αρι ευρώ πληρώνεις 25
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#532022 Καλές τιμές, αλλά πρέπει να βολεύουν και τα μαγαζιά. Συνήθως, εμείς απλώς είμαστε έξω και καταλήγουμε κάπου να φάμε, σπάνια θα κλείσουμε τραπέζι πιο πριν και μόνον σε συγκεκριμένα μαγαζιά. Τις περισσότερες φορές απλά πάμε σε κάποιες από τις ταβέρνες που μας αρέσουν (συνήθως για ψάρι).
Άβαταρ μέλους
By 224v
#532039 Μετα απο 1 εβδομάδα στην Κρήτη, τα φαγητά είναι απαικτα, η ρακή συνήθως καλη αλλά πολύ καλη σε συγκεκριμένα. Τα ψάρια πολύ καλά ψημένα στα 50 το κιλό. Οι ανθοι, ξυγαλα, γεμιστά, σαλάτες και χόρτα,με άγνωστα υλικά απο τα βουνά τους, απλα δεν τα βρίσκεις αλλού. Ευτυχώς που κάθε χρονο μπορω και πηγαίνω εκεί λόγω Time sharing...

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546107 Αν και δεν είμαι μεγάλος φαν του μόσχου και των premium cuts (προτιμώ κάνα κιλό γύρο με άπειρα μπαχάρια :eat: αντί για κάνα rib eye κτλ), χθες πήγα από σπόντα σ' ένα μαγαζάκι στο Ν. Ηράκλειο, ονόματι "Λιθάρια". Αφού βγήκαμε γνωστοί με το γιο του ιδιοκτήτη, το αφήσαμε πάνω του και του είπαμε να φέρει ότι προτείνει εκείνος. Παίχτηκε ΕΠΟΣ!

Bavette, ίσως η καλύτερη μπριζόλα που έχω φάει

Εικόνα

Rib eye Ιρλανδίας

Εικόνα

Κέρασμα του γνωστού, αγριογούρουνο σε σάλτσα από ένα καλό κρασί που δεν θυμάμαι πως το είπε μαζί με μπύρα bock.

Εικόνα

Αυτά ήταν τα κυρίως ας πούμε και τα βάλαμε 4 άτομα στη μέση. Πήραμε και κάτι ξινολάχανα, μία σαλάτα και 1-2 ορεκτικά καθώς και 3.5λτ μπύρα ενώ μας κέρασε και μία περίεργη μοναστηριακή για κλείσιμο μετά από γαμιστερό σεμι-φρέντο. :eat:

Συστήνεται.
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 29 Οκτ 2018, 12:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#546118 Όπως και να 'χει, θα το έχω στα υπόψιν, γιατί μέχρι στιγμής για μοσχάρι μόνον στο Kozi's πηγαίνω, τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει ήταν πολύ χειρότερα στο ψήσιμο και στην ποιότητα, ή στην τιμή!
Πόσο πήγε το άτομο;
Άβαταρ μέλους
By otso
#546125
Anonymous Founder έγραψε:Όπως και να 'χει, θα το έχω στα υπόψιν, γιατί μέχρι στιγμής για μοσχάρι μόνον στο Kozi's πηγαίνω, τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει ήταν πολύ χειρότερα στο ψήσιμο και στην ποιότητα, ή στην τιμή!
Πόσο πήγε το άτομο;


Καμαρωστε ερωτησεις προλεταριου


ενταξει φευγω
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#546135 Γιατί ρε otso; :help: :inlove:
To Kozi's έχει καλές τιμές, 2 άτομα, παίρνουμε μια μπριζόλα του κιλού, μία σαλάτα, δύο μπύρες και πληρώνουμε κάτω από 50€.
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#546138 έχουν γίνει της μόδας αυτά τα ψαγμένα κρέατα ή μου φαίνεται όλο και πιο συχνά τα ακούω :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546141 Καιρό τώρα είναι της μόδας αλλά χωρίς να χω δοκιμάσει πάνω από 6-7 φορές, πρέπει να παίζει πολύ φόλα. Με εξαίρεση το χθεσινό, εύκολα προτιμώ καμιά πανσέτα και τίποτα αλοιφές σε ψημένα ψωμιά και πατάτες. :eat: