Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#630698 Καμία πρόταση για φαγητό στο γυρισμό από Καμμένα Βούρλα προς Αθήνα; Δεκτή και παράκαμψη 15-20' εκτός Εθνικής!

Μερσί :)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630702 Θα σου πάρει λίγο παραπάνω αλλά εγώ θα έστριβα προς Χαλκίδα και καρφί στο κουτούκι του Περικλή στη Νέα Λάμψακο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#660525 Προτάσεις για φαγητό στο Παράλιο Άστρος Κυνουρίας και πέριξ; Δοκιμάστηκε ήδη με θετικές εντυπώσεις ο Λιόκηπος
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660552
diplomat έγραψε:Πώς πετσόκοψες έτσι το χουριό μου Μπιλ... :( :lol:

Αφού ούτε εσύ δεν πας διακοπες εκεί. :lol: :lol:
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#660553 Σωστό κι αυτό :lol: κατά το ήμισυ τουλάχιστον, γιατί πήγα στο άλλο χουριό.

Να πω ότι στην ερώτηση για φαγητό στο Άστρος και πέριξ δε μπορώ να βοηθήσω και δεν απαντάω όχι από καπρίτσιο μα γιατί τα οικονομικά μου δεν επιτρέπουν να τρώω έξω όποτε κατεβαίνω.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#660554 Πήγα στο Παράλιο. Είχε αρκετό κόσμο μάλλον πολύ γιατί ήταν Σάββατο. Γενικά πιστεύω ότι καλά είναι για διακοπές. Το γνωστό θέμα με τους δρόμους και το παρκάρισμα που έχουν όλα αυτά τα μέρη. Μου θύμισε πολύ το Τολο.


< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#660557
bill33 έγραψε:Δεν σου φτάνει η τιμωρία που κανείς διακοπές στο Άστρος;

< Note 10 >
Μ' αρέσει θα έλεγα. Καλή η θάλασσα μέχρι το μεσημέρι-νωρις απόγευμα που θα γυρίσει σε ΝΑ, περατζαδα κλπ. Για χαλαρή κατάσταση που θέλαμε καλά είναι. Πάρκινγκ στο ξενοδοχείο και τα υπόλοιπα με τα πόδια όσο γίνεται
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#660563
Dimitris_P έγραψε:
bill33 έγραψε:Δεν σου φτάνει η τιμωρία που κανείς διακοπές στο Άστρος;

< Note 10 >
Μ' αρέσει θα έλεγα. Καλή η θάλασσα μέχρι το μεσημέρι-νωρις απόγευμα που θα γυρίσει σε ΝΑ, περατζαδα κλπ. Για χαλαρή κατάσταση που θέλαμε καλά είναι. Πάρκινγκ στο ξενοδοχείο και τα υπόλοιπα με τα πόδια όσο γίνεται


πηγαινε για μπανιο στο Κρυονερι,μιση ωριτσα νοτια προς Λεωνιδιο.Δεν βγαζει κυμα ποτε,η καλυτερη παραλια της περιοχης.
Εχει και μπιτσομπρο και ταβερνα.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#660564
bill33 έγραψε:Δεν σου φτάνει η τιμωρία που κανείς διακοπές στο Άστρος;

< Note 10 >


:x
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660567
dimviii έγραψε:
bill33 έγραψε:Δεν σου φτάνει η τιμωρία που κανείς διακοπές στο Άστρος;

< Note 10 >


:x

Αλλο ο Αγιος Ανδρέας και άλλο το Αστρος.
:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#660616 Άγιο Ανδρέα πήγαμε στην παραλία για φαγητό στο Κύμα. Στο χωριό δεν πήγαμε.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#660656
Dimitris_P έγραψε:Άγιο Ανδρέα πήγαμε στην παραλία για φαγητό στο Κύμα. Στο χωριό δεν πήγαμε.


εκανες καλη επιλογη :s_thumbsup
οπως κοιταγες τη θαλασσα στο δεξι σου χερι στα 20 μετρα ημουν σχεδον καθε μερα.Τις αλλες μισες Κρυονερι.
Επειδη εκει πιανει αερα καθε μεσημερι,υπαρχει παραλια με λιγο χωματοδρομο βατο,που βγαζει αναμεσα στον Αγ Ανδρεα και το Παραλιο,οπου εκει επειδη κανει κολπο,δεν το πιανει καθολου ο αερας.Απο το Παραλιο οπως ερχεσε,στριβεις στη λιμνη Μουστος,και σε 1,5 χλμ εφτασες.