Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#660760 Εντάξει δεν την έλεγες και λάδι, καλά ήταν ωστόσο, με ελαφρύ πλαγιοκυματισμο
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#672986 Τουρκαντώνης στον Γέρακα: καθαρός χώρος, αποστάσεις στα τραπέζια, προσωπικό με μάσκες φορεμένες κανονικά και φαγητό λουκούμι. Τεράστιες μερίδες - πατάτες, τζατζίκι, σαλάτα σαν βουνό σε πιάτο, το λουκάνικο πρέπει να ήταν μισό μέτρο :lol: , αρνίσια παϊδάκια ζυγισμένα ψημένα (δεν το έλεγε μόνο στο κατάλογο, αλλά φαινόταν και στη πιατέλα) ζουμερά και νόστιμα. Το τζατζίκι δυνατό, τούρμπο, εμένα μου αρέσει έτσι βέβαια. Λευκό κρασί καλό, χύμα. Καλό θα είναι να γίνει κράτηση, γιατί έχει κόσμο συνέχεια. Έχει βεράντα κλειστή, αλλά με ανοιχτές τις τζαμαρίες, κάποια κομμάτια.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#673038 Λίιιιιιιιιιιιιιιιιγο καθυστερημένα το έβαλες :lol:

Αν επιβιώσει/ουμε της καραντίνας στα υπόψιν :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#673098 :lol: σωστά. Την Κυριακή πήγα, οπότε δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο. Ίσως όμως κάνουν και delivery ή έχουν take away :shifty: Ο fokion που μένει κοντά, θα μας πει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#681153 https://www.typosthes.gr/business/23653 ... ka-loyketa

Μέχρι και κοπάνα είχα κάνει μια φορά για να πάω Wendys και μετά κλασσικά metropolis δίπλα για χάζι
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#693021
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

Εικόνα



Υπάρχει καλύτερο γαλακτομπούρεκο από κοσμικόν; Υπάρχει
Αν ποτε βρεθείς στην Καλαμάτα, Σκιαδας στην οδό Υπαπαντής 8.

Θα ξεχάσεις όλους τους άλλους..

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#693028 του Κοσμικον εχει χαλασει σε συγκριση με παλια.
Εγω σταθερα απο το ''Ιλιον'' ,εχει τοσο μεγαλη κινηση,που το αγοραζεις παντα ζεστο. :inlove:
Συναντησα τυχαια σε καποιο ταξιδι στις Κυκλαδες πωλητη σε εταιρια με πρωτες υλες για ζαχαροπλαστεια.
Πανω στη συζητηση ηρθε η κουβεντα για το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο,και επιβεβαιωσε τα καλα υλικα που αγοραζει.
Εχει και αλλα 2-3 καταστηματα στην Αθηνα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#693029
Marios έγραψε:Είδα την διεύθυνση στο κουτί και θυμήθηκα τον Μάνο στη Λεύκα.
Αξέχαστα τα ποντικάκια του.


Ο πασίγνωστος Μάνος στην Παλαμιδίου. Δυστυχώς δεν υπάρχει πια. Οι καλύτερες πάστες.

:s_howdy


@ΝΠ
Ας ελευθερωθούμε και θα βρεθώ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#693030
Νίκος Παππάς έγραψε:Αν ποτε βρεθείς στην Καλαμάτα, Σκιαδας στην οδό Υπαπαντής 8.

Θα ξεχάσεις όλους τους άλλους..


θα δοκιμαστει,το νου σου :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#693057
dimviii έγραψε:του Κοσμικον εχει χαλασει σε συγκριση με παλια.
Εγω σταθερα απο το ''Ιλιον'' ,εχει τοσο μεγαλη κινηση,που το αγοραζεις παντα ζεστο. :inlove:
Συναντησα τυχαια σε καποιο ταξιδι στις Κυκλαδες πωλητη σε εταιρια με πρωτες υλες για ζαχαροπλαστεια.
Πανω στη συζητηση ηρθε η κουβεντα για το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο,και επιβεβαιωσε τα καλα υλικα που αγοραζει.
Εχει και αλλα 2-3 καταστηματα στην Αθηνα.


ειχε ανοιξει ενα στην Πεντελη στο Χαλανδρι ψηλα (μαλλον ακυρο σημειο) αλλα εκλεισε στα 2-3 χρονια.

Μια φορα που πηραμε ωραιο ηταν. Του κοσμικον παρ οτι ολοι λενε οτι ειναι το καλυτερο δεν με τρελαινει. Μονος οσες φορες ετυχε να φαω απο το ιστορικο καταστημα στον Αγιο Νικολαο ηταν πολυ ωραιο. Μια φορα πετυχαμε πολυ ωραιο απο Γαλυφιανακη. Σε γενικες γραμμες το προβλημα με αυτα τα μαγαζια ειναι οτι μπορει να φας κατι και να γλυφεις τα δαχτυλα σου και την αλλη φορα να ειναι αδιαφορο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#693105
dimviii έγραψε:Εγω σταθερα απο το ''Ιλιον'' ,εχει τοσο μεγαλη κινηση,που το αγοραζεις παντα ζεστο. :inlove:
Συναντησα τυχαια σε καποιο ταξιδι στις Κυκλαδες πωλητη σε εταιρια με πρωτες υλες για ζαχαροπλαστεια.
Πανω στη συζητηση ηρθε η κουβεντα για το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο,και επιβεβαιωσε τα καλα υλικα που αγοραζει.
Εχει και αλλα 2-3 καταστηματα στην Αθηνα.


Βλέπω ότι έχει ένα στην Ηρακλείου. Ανοίγει σήμερα; Μπορώ πηγαίνοντας στο Μαρούσι αργότερα να κάνω μία ντριμπλίτσα να μη στρίψω Αμαρουσίου/Ειρήνης και να συνεχίσω ευθεία στην Ηρακλείου για εφοδιασμό, 5' υπόθεση είναι.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#693107
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

Εικόνα



Υπάρχει καλύτερο γαλακτομπούρεκο από κοσμικόν; Υπάρχει


στριψε το μαχαιρι :s_yummy ..... γμ τα ζαχερ μου