Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#619736 Όπως αναφέρθηκε παραπάνω, τα καταστήματα έχουν και έξοδα. Εκτός από το κόστος πρώτων υλών (άλλη τιμή έχει πχ η τσιπούρα ιχθυοτροφείου, άλλη η πελαγίσια) πληρώνουν ενοίκια, ΔΕΗ, ΟΤΕ, εφορία, υπαλλήλους, μέχρι ΑΕΠΙ και δημοτικά τέλη.
Από εκεί και πέρα, ο επιχειρηματίας πρέπει να βγάλει και κέρδος. Το να δίνει υπεραξία στο προϊόν του είναι θεμιτό, το πόση υπεραξία είναι διατεθειμένος να πληρώσει ο καθένας από εμάς είναι σχετικό.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#619743
italakias έγραψε:
Asimov έγραψε:Για Γλυφάδα είναι οικονομικά και το μαγαζί αξιόλογο.

Και για Σαντορινη ειναι τσαμπα αλλα αμα δεν πουλησεις αερα πως θα κονομησεις.
Ιταλακια να βγείτε ρομαντικό δείπνο με τον g. Θα τα βρείτε οι δυο σας. Σε κάνα McDonald's κατά προτίμηση, να σας έρθει φτηνά.

Κατά τα λοιπά, με κάλυψε ο σαξονας
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619745 Ξέρεις ποιος δεν σε κάλυψε; Ο κάθε ταβερνιάρης στα γραφικά χωριουδάκια που ξεχυνεστε σαν εμετός κάθε 3ημερο για να φάτε "σπιτικό" μουσακά. :s_sarcastic

ΡΕ ΠΛΉΡΩΝΕ ΠΡΟΒΡΑΣΜΕΝΑ ΜΑΚΑΡΌΝΙΑ ΛΈΜΕ. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#619749
Asimov έγραψε:
italakias έγραψε:
Asimov έγραψε:Για Γλυφάδα είναι οικονομικά και το μαγαζί αξιόλογο.

Και για Σαντορινη ειναι τσαμπα αλλα αμα δεν πουλησεις αερα πως θα κονομησεις.
Ιταλακια να βγείτε ρομαντικό δείπνο με τον g. Θα τα βρείτε οι δυο σας. Σε κάνα McDonald's κατά προτίμηση, να σας έρθει φτηνά.

Κατά τα λοιπά, με κάλυψε ο σαξονας

Ρομαντικο δειπνο.
Μονος σου το λες,αερα πληρωνεις.
Καλα εκανε ο giannik και πηγε,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619766
g8777 έγραψε:Eιναι μερες αγαπης γτχς :x


:rant:

Και σε είχα για αναρχοπαγανίστρια! :thumbsdown:


Νίκος Παππάς έγραψε:
Από εκεί και πέρα όταν σε σουβλατζίδικο με τραπέζια θες κοντά στα 11-13€ το άτομο,
Από το Mi A1.


:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout

Μόλις σκάσαμε 3 νοματαίοι με 10 ευρώ σε γυράδικο! :protest: Γύρω στα 62 κιλά η κάθε πίτα... :rtfm:

Γιανίκ, κανόνισε να έρθεις να σου κλείσω ρομαντικό δείπνο με καμιά γουρνπούλα, να νιώσεις! :s_wink :s_cool



Τζι, πάμε ν' ανοίξουμε ένα γυράδικο στη Γλυφάδα ρε... Γκουρμεδιάρικο και πχιοτικό θα το κάνουμε, 227 ευρώ ο γύρος, θα έχει κάπου και λίγο κρέας => θα χέζουμε 500ευρα! :s_yes









g8777 έγραψε:Τα φαγητά του ΙΚΕΑ ΓΑΜΑΝΕ


:roll:


:roll:


:roll:


:roll:


:roll:


:roll:

Δεν μας είπες ποιον γαμάνε...


:roll:

:roll:

:roll:






























Ασ'το, το ανοίγω μόνος μου το γυράδικο...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619768 Έτσι και αλλιώς δεν θα έλεγα ναι , έχω τάξει στον Ντίμη να ανοίξουμε Καρεντα. :iconcool:

Ήθελα να ξερα, όταν ο κος Στεργίου πάρει την απόφαση να ανοίξει εστιατόριο πού θα πηγαίνετε να τρώτε μετά που θα έχουν κλείσει όλα. :roll:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619804 Στη Λιμνούπολη είναι ήδη προβρασμένα λόγω της υγρασίας, γι' αυτό νομίζει πως όλα έτσι είναι. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619815
rx8_drifter έγραψε:Προβρασμένα μακαρόνια λεέι ο άλλος.

Τζι, απάντα στο παρακάτω ερώτημα:

Πόσες μερες βράζεις τα μακαρόνια σπιτι :s_roses


87,77 μερες

:s_empathy

Ρε μλκς σοβαρα τωρα.


40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ;


:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Εδω θελει Κικιζα. Να σας αφαλοκοψει. Να σας κορδελιασει.


Σε τελικη αναλυση να σπω και κατι; Εγω τα πληρωσα; :s_coffee

ΓΑΜΗΣΑΝ τα μακαρονια λεμαι. :metalo: :metalo: :metalo:

Και 90 ευρω να μου ζηταγαν τα πληρωνα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#619817 Πόσο θα τα πλήρωνες αυτά g?



ίσα με 3 κιλά χοντρό ή ίσα με ένα κοτόπουλο σούβλας; :eat:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#619820
dimik έγραψε:Πόσο θα τα πλήρωνες αυτά g?



ίσα με 3 κιλά χοντρό ή ίσα με ένα κοτόπουλο σούβλας; :eat:


βλεπωντας την ποσοτητα που βαζει,εγω θελω γυρω στα 4-5 πιατα για να χορτασω.Ελπιζω να μην την χρεωνει πανω απο 4 ευρω τη μεριδα.
Εαν χρεωνει παραπανω,πεστου μαστορα οτι θα παω για αστακομακαροναδα στο Καστελοριζο,να πληρωσω τα μισα. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#619824 Τα σχόλια από κάτω βγάζουν άφθονο γέλιο. Τουριστοπαγίδα για Αμερικάνους το λένε οι Ιταλοί πρακτικά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619833
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Πόσο θα τα πλήρωνες αυτά g?



ίσα με 3 κιλά χοντρό ή ίσα με ένα κοτόπουλο σούβλας; :eat:


βλεπωντας την ποσοτητα που βαζει,εγω θελω γυρω στα 4-5 πιατα για να χορτασω.Ελπιζω να μην την χρεωνει πανω απο 4 ευρω τη μεριδα.
Εαν χρεωνει παραπανω,πεστου μαστορα οτι θα παω για αστακομακαροναδα στο Καστελοριζο,να πληρωσω τα μισα. :s_biggrin


Καταλαβες γιατι παραμενεις πλεμπα; Γιατι πας στα εστιατορια για να φας. :help:

Θα προσπαθησω να σου δωσω ενα απλο παραδειγμα. Μεθαυριο εχεις επετειο με την Ντιμβαινα :inlove: . Ως πλεμπα που εισαι θα ρωτησεις ενα μερος να φατε πιτογυρα. :roll:

Αν εγω σε στειλω Μουσειο Λουβρου για να ντερλικωσεις με θεα την Μονα Λιζα θα μου κανεις φασαρια για το 48 € / πιτογυρο :( . Δεν θα εκτιμησεις

-πού το τρως :rtfm:

- τον αριθμο των συμβασιουχων που ξεμειναν απο πρωθυπουργιας Σαμαρα :rtfm:

- την Πατουλαινα στο διπλανο παγκακι που θα γλυφει το κοτομπεικον μεχρι να λιωσει :omg:

- Το νοικι :lipsealed:

- τις σελφι που θα βγαλετε :s_roses



Οποτε ΜΕΙΝΕ ΠΛΕΜΠΑ :iconcool: