Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#473754
Scotch έγραψε:Ο αδελφός μου, που μένει δίπλα στο juicy, δοκίμασε τις προάλλες πρώτη φορά. Και δεν ενθουσιάστηκε... και του φάνηκε και υπερβολικά ακριβό.
Πρέπει να δοκιμάσω κι εγώ κάποια στιγμή. Το bullseye πάντως, που είχε αναφέρει κάποια στιγμή ο bibendum, είναι τοπ αυτή τη στιγμή (σε σχέση με Bluefield & simply τουλάχιστον, που έχω δοκιμάσει).



Όχι και ακριβό ρε παιδιά το τζούσι.
Για φέτος είναι τοπ σύμφωνα με τις ψήφους του κοινού στο μπεργκερ φέστιβαλ
Άβαταρ μέλους
By skous
#474153 Ακριβο;
Με την καμία.
με μαξ 11€ τρώς με πατάτες/σαλατα και πεθαίνεις απο την ποσότητα.

Στα 2 άτομα, 15€ μαξ με σαλατα/αναψυκτικά και στο τέλος δεν τελειωπνεις και τα πίατα.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#476145 που ειναι ο Γενναιος? Τιμες?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#476345
dimviii έγραψε:που ειναι ο Γενναιος? Τιμες?


http://www.mparmpeekiou.com/menou/

Αυτό που έφαγα, ο Γενναίος δηλαδή, έχει 9.90 ευρώ και πρόσθεσα τσένταρ(0.90) και μπέικον(2.00) στις πατάτες.

Άλλη φορά και έχω πάρει και τον Χαλκ Χόγκαν που έχει 14.90.

elteo έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Εδώ στα γνωστά :iconcool:

Ο βασιλιάς των Burger, ο Γενναίος


Για παρέα 4 ατόμων; :lipsealed: :lol:


Έμειναν τα 3/4 σχεδόν από τις πατάτες μου. Δεν τις κατάφερα. Ο αδερφός μου πήρε το Lemmy.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#476360 Για να το φας αυτό πρέπει να πας για τρέξιμο απο το πρωί μέχρι το απόγευμα την ωρα του φαγητού, και στο μαγαζι τρεχοντας πρέπει να πας. :lol:
2000 θερμίδες , αλλά θα τις έτρωγα όλες :-)
Άντε εκτός το τσενταρ που δε το συμπαθώ
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#481439 Έφαγα απο το Hoocut,επειδή περνάγαμε απέξω.
Οκ τίποτα ιδιαίτερο. Το τυλιχτό χοιρινό που έφαγα το έλεγες και άνοστο.
Και από τη σκεπαστή κοτόπουλο που δοκίμασα μια από τα ίδια.
Κλασσικά πολύ κακό για το τίποτα. :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#483822 Βεντήρη roast house, πίσω από το Hilton. Μου άρεσε, θα ήθελα να ξαναπάω. Δοκίμασα 1) ψαρονέφρι γεμιστό με αρσενικό Νάξου, πουρέ και chutney 2) πατάτες τηγανιτές, πολύ λεπτά κομμένες, με αυγά μελάτα και στάκα, 3) σαλάτα ρόκα με αρσενικό Νάξου (?) και τοματίνια 4) μπουρεκάκια μελιτζάνας 5) σπαράγγια με σύγκλινο. Από γλυκά πανακότα, πορτοκαλόπιτα με παγωτό και μπακλαβά με σοκολάτα. Κάπου πήρε το μάτι μου Tomahawk Black Angus και θα ήθελα να δοκιμάσω (στην επόμενη ανατροπή της ΑΕΚ που θα κερδίσω στο στοίχημα :D).

< >
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#485958 Εχουμε άποψη απο προσωπική εμπειρια για το <<Coyοacan>> στο Θησείο? :s_dunno
Μεξικάνικη κουζίνα- cocktails κλπ, διάβασα μερικές κριτικές, αλλά είπα μήπως και.....

Τσιμπημένο το βλέπω στις τιμές κι ελπίζω να αξίζει, μιάς και ήδη έχει γίνει ρεζερβάρισμα απο καλούς φίλους και δεν θέλησα να .... τους γειώσω! :oops:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#485959 Ωραιο φαινεται απο αποψη διακοσμησης. Λογικα πρεπει να εχει καλη ποικιλια απο κοκτέιλ. Για φαγητό δεν ξερω. Καποια πιατα που ειδα φαινονται ωραια, και βλεπω και ψαγμενα υλικα περα απο τις κλασσικες τεξ μεξ μπουρδες. Διαβασα πως εχει κοτόπουλο μόλε το οποιο ειναι ωραιο πιάτο αν, λεω αν, ειναι πραγματικο μολε γιατι υπαρχουν παρα πολλα ειδη μολε με διάφορες στην γευση και ποιοτητα. Γενικα αμφιβαλλω αν θα εχει οποιαδηποτε σχεση με πραγματικο Μεξικανικο φαγητο, ακομα και υψηλης κουζινας, αλλα φαινεται καλη και προσεγμενη προσπαθεια αν και πεφτει στην κλασσικη λουπα της διακοσμησης σε στυλ Dia de Muertos. Παντως το εχουμε βαλει στην λιστα για οταν ξαναβρεθουμε στην Αθηνα και θα επανελθω με σκληρη κριτικη.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#485994 Kαλώς λοιπόν , αν και .... θα σε προλάβω για μιά πρώτη ιδέα, παρότι ειμαι σίγουρος οτι λόγω "πολυεθνικότητας" :s_wink θα εχεις κατά πολυ καλύτερη δυνατότητα σύγκρισης, έναντι της δικής μου με τα ..... ελληνικά στάναρντς.

Μιά φορά έχω πάει σε Μεξικάνικο κι αυτό, πρίν 10+ χρόνια, στο AZTEC της Νέας Ερυθραίας.
Ίσως επειδή δεν είμαι και πολύ αυτών των γεύσεων, απ΄όσα κι ότι θυμάμαι, τα τάκος του ήταν καλά, αλλά το ribeye δεν μας είπε (και της :inlove: ) τίποτε.
Ας είναι , δεν θα το αγοράσουμε το μαγαζί κιόλας! :lol: