Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#629099 Η φάση παίδες

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By italakias
#629101 Καλα τα λεει ο τζουνιορ.
Δανειο πανω στο δανειο που δεν μπορει ηδη να χρηματοδοτησει καποιος ,θα τον διαλυσουν οι τοκοι.
Ο dimsabas πρεπει να βρει δευτερη δουλεια.
Κατι ως ντελιβερας θα τον βοηθησει για εξτρα εισοδημα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#629107 Το δωδεκάμηνο είναι χωρισμένο στα δύο. 7 μήνες πόνου και 5μήνες αποταμίευσης. Οι 7 ξεκινούν τον Σεπτέμβρη και περιλαμβάνουν δόσεις ΕΝΦΙΑ (που τσούζει στη Βουλιαγμένη), ασφάλεια υγείας για τέσσερα άτομα (άνω των 1.500 ευρώ), δύο ετήσιες ασφάλειες αυτοκινήτου, τέλη κυκλοφορίας για το ένα (σιγά μην πλήρωνα το δυομισάλιτρο, ας το πληρώνει αυτός που το θέλει), τον εκκαθαριστικό λογαριασμό του ρεύματος στο τέλος του Μαρτίου (που είναι ζόρικος , ήτοι τετραψήφιος γιατί θερμαινόμαστε με θερμοσυσσωρευτές).
Καθώς πλησιάζουμε στο τέλος του κακού μισού της χρονιάς, η Περσεφόνη ανακαλύπτει ότι τα αποθέματα που είχε βάλει στην άκρη το καλό μισό (2-3 χιλιάρικα, όχι τίποτα τρομερό) έχουν εξανεμιστεί κι έρχεται μια μελαγχολία.
Αυτό γίνεται κάθε χρόνο αλλά εφόσον επιβιώνουμε, δε θα αλλάξει κάτι στον τρόπο ζωής.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629108
EDDIE_147 έγραψε:Η φάση παίδες


Βασικά περίμενα καρτερικά να βγεις να γράψεις ότι σε λίγο θα δημοσιεύουμε Ε9 και μηνιάτικα στις υπογραφές μας.

Ντισαπόϊντητ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#629112
diplomat έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Η φάση παίδες


Βασικά περίμενα καρτερικά να βγεις να γράψεις ότι σε λίγο θα δημοσιεύουμε Ε9 και μηνιάτικα στις υπογραφές μας.

Ντισαπόϊντητ.


Το dissαποιντ (ΜΑΘΕ) ειναι οτι δεν υπαρχει ακομα θεμα "Πότε-πού-ποιά/ον/τί πηδήξατε πρόσφατα (περιέχει ΓΥΜΝΟ!)" :roll:

Οτσο λέω γω τωρα. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#629114
g8777 έγραψε:
diplomat έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Η φάση παίδες


Βασικά περίμενα καρτερικά να βγεις να γράψεις ότι σε λίγο θα δημοσιεύουμε Ε9 και μηνιάτικα στις υπογραφές μας.

Ντισαπόϊντητ.


Το dissαποιντ (ΜΑΘΕ) ειναι οτι δεν υπαρχει ακομα θεμα "Πότε-πού-ποιά/ον/τί πηδήξατε πρόσφατα (περιέχει ΓΥΜΝΟ! Video or it didn't happen )" :roll:

Οτσο λέω γω τωρα. :s_dunno


Φιξεντντν




< 1 >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#629115
mousatos έγραψε:για αρχή θα κρατούσα την ιδιωτική ασφάλεια υγείας μονο για τα παιδιά
Αν δε μου είχε τύχει νοσηλεία εξαψήφιου νούμερου τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, μάλλον θα σκεφτόμουν το ίδιο. Προς το παρόν, έχει τοποθετηθεί στην κορυφή των αναγκαίων εξόδων. Καλύτερα χόρτα από το βουνό παρά να την κόψω.

Τι σημαίνει ποιότητα ζωής και που δε δέχομαι να την πλήξω:
Να τρώει το μεσημέρι όλη η οικογένεια μαζί.
Να διαβάζω εγώ τα παιδιά μου κι όχι άλλη δασκάλα.
Να ξαπλώνω το μεσημέρι, έστω μισή ώρα.
Να τα τρέχω εγώ στις δραστηριότητες κι όχι ο παππούς.
Να έχω μια αθλητική δραστηριότητα (ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορία, καγιάκ, κολύμπι) την ημέρα, έστω μισή ώρα.
Να παίζω κάθε μέρα μαζί τους, έστω μισή ώρα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629116
Dimsabas έγραψε:νοσηλεία εξαψήφιου νούμερου τον τελευταίο ενάμιση χρόνο

Jesus :omg: :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By italakias
#629120
Dimsabas έγραψε:
mousatos έγραψε:για αρχή θα κρατούσα την ιδιωτική ασφάλεια υγείας μονο για τα παιδιά
Αν δε μου είχε τύχει νοσηλεία εξαψήφιου νούμερου τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, μάλλον θα σκεφτόμουν το ίδιο. Προς το παρόν, έχει τοποθετηθεί στην κορυφή των αναγκαίων εξόδων. Καλύτερα χόρτα από το βουνό παρά να την κόψω.

Τι σημαίνει ποιότητα ζωής και που δε δέχομαι να την πλήξω:
Να τρώει το μεσημέρι όλη η οικογένεια μαζί.
Να διαβάζω εγώ τα παιδιά μου κι όχι άλλη δασκάλα.
Να ξαπλώνω το μεσημέρι, έστω μισή ώρα.
Να τα τρέχω εγώ στις δραστηριότητες κι όχι ο παππούς.
Να έχω μια αθλητική δραστηριότητα (ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορία, καγιάκ, κολύμπι) την ημέρα, έστω μισή ώρα.
Να παίζω κάθε μέρα μαζί τους, έστω μισή ώρα.

Μια χαρα σε βρισκω.
Δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#629121
Dimsabas έγραψε:
mousatos έγραψε:για αρχή θα κρατούσα την ιδιωτική ασφάλεια υγείας μονο για τα παιδιά
Αν δε μου είχε τύχει νοσηλεία εξαψήφιου νούμερου τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, μάλλον θα σκεφτόμουν το ίδιο. Προς το παρόν, έχει τοποθετηθεί στην κορυφή των αναγκαίων εξόδων. Καλύτερα χόρτα από το βουνό παρά να την κόψω.

Τι σημαίνει ποιότητα ζωής και που δε δέχομαι να την πλήξω:
Να τρώει το μεσημέρι όλη η οικογένεια μαζί.
Να διαβάζω εγώ τα παιδιά μου κι όχι άλλη δασκάλα.
Να ξαπλώνω το μεσημέρι, έστω μισή ώρα.
Να τα τρέχω εγώ στις δραστηριότητες κι όχι ο παππούς.
Να έχω μια αθλητική δραστηριότητα (ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορία, καγιάκ, κολύμπι) την ημέρα, έστω μισή ώρα.
Να παίζω κάθε μέρα μαζί τους, έστω μισή ώρα.
Όλα οκ, αλλά ποιότητα ζωής να ξαπλώνεις το μεσημέρι..... ;;!!!!