Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#774468 :s_laughat
Σταϊκούρας: Οι τραπεζικές καταθέσεις αποδεικνύουν ότι «η οικονομική πολιτική της κυβέρνησης αποδίδει καρπούς»
Αυξήθηκαν οι τραπεζικές καταθέσεις τον Ιούνιο, οι πολίτες αναταποκρίνονται στις φορολογικές τους υποχρεώσεις - «Τα στοιχεία αρμόδιων θεσμών δείχνουν την ανθεκτικότητα της ελληνικής οικονομίας» τονίζει ο υπουργός Οικονομικών


https://www.protothema.gr/politics/arti ... i-karpous/
Άβαταρ μέλους
By markvag
#774483
dimviii έγραψε::s_laughat
Σταϊκούρας: Οι τραπεζικές καταθέσεις αποδεικνύουν ότι «η οικονομική πολιτική της κυβέρνησης αποδίδει καρπούς»
Αυξήθηκαν οι τραπεζικές καταθέσεις τον Ιούνιο, οι πολίτες αναταποκρίνονται στις φορολογικές τους υποχρεώσεις - «Τα στοιχεία αρμόδιων θεσμών δείχνουν την ανθεκτικότητα της ελληνικής οικονομίας» τονίζει ο υπουργός Οικονομικών


https://www.protothema.gr/politics/arti ... i-karpous/



Κερδάμε παιδιά! :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#776740 https://www.businessdaily.gr/oikonomia/ ... anatarahis

Εκτός Ενισχυμένης Εποπτείας η Ελλάδα μετά από 12 χρόνια αναταραχής


Μένει να κουμπώσει και το μνημόνjο στο τέλος του χρόνου για να κλείσει το παρολί προβλέψεων HF :s_thumbsup

Πέρα από την πλάκα, του χρόνου αναμείνατε διπλασιασμό μετακλητών.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#776761
Με πολύ θετικά σχόλια αναφέρεται ο διεθνής Τύπος στο γεγονός ότι η Ευρωπαϊκή Επιτροπή πρόκειται να θέσει τέλος στον ενισχυμένο έλεγχο της ελληνικής οικονομίας, σηματοδοτώντας έτσι το τέλος της κρίσης χρέους.

Επειδή δεν τα πάω καλά με δαύτα, για βάλτε κάποιος με τι χρέος προς ΑΕΠ μπήκαμε σε μνημόνιο και με τι βγαίνουμε τώρα από τον ενισχυμένο έλεγχο(σ.σ έρχεται η μεταπρογραμματική εποπτεία - δεν τελειώσαμε κορίτσια).
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#776765
EDDIE_147 έγραψε:https://www.businessdaily.gr/oikonomia/68779_ft-ektos-enishymenis-epopteias-i-ellada-meta-apo-12-hronia-anatarahis

Εκτός Ενισχυμένης Εποπτείας η Ελλάδα μετά από 12 χρόνια αναταραχής


Μένει να κουμπώσει και το μνημόνjο στο τέλος του χρόνου για να κλείσει το παρολί προβλέψεων HF :s_thumbsup

Πέρα από την πλάκα, του χρόνου αναμείνατε διπλασιασμό μετακλητών.



Τελικά τι κερδίσαμε μετά από 12 χρόνια lockdown Έντι; Πως τα πήγε ο ασθενής; αντέδρασε καλά στις δόσεις εμβολίου;

:s_empathy :s_empathy :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#776769
Red Garland έγραψε:
Με πολύ θετικά σχόλια αναφέρεται ο διεθνής Τύπος στο γεγονός ότι η Ευρωπαϊκή Επιτροπή πρόκειται να θέσει τέλος στον ενισχυμένο έλεγχο της ελληνικής οικονομίας, σηματοδοτώντας έτσι το τέλος της κρίσης χρέους.

Επειδή δεν τα πάω καλά με δαύτα, για βάλτε κάποιος με τι χρέος προς ΑΕΠ μπήκαμε σε μνημόνιο και με τι βγαίνουμε τώρα από τον ενισχυμένο έλεγχο(σ.σ έρχεται η μεταπρογραμματική εποπτεία - δεν τελειώσαμε κορίτσια).
Ευχαριστώ


Φρόνιμο είναι να περιμένουμε το απκάμιν μνημόνjο για να έχουμε ορθότερη σύγκριση.
Δε νομίζεις;

@Μπούσο
Μετά από 6 χρόνια προσευχή και επάλειψη με ματζούνι από γαϊδουράγκαθο και ο τελευταίος ηλίθιος πείστηκε ότι δεν περνάει έτσι η πνευμονία, οπότε ξεκίνησε αντιβίωση.
Δεν ξέρω τι πήραμε τώρα 12 χρόνια μετά, όμως ένα κάρο κόσμος γαμήθηκε επειδή ως κοινωνία αποφασίσαμε 6 χρόνια να πειραματιστούμε με προσευχή και ματζούνι.

Καλά τον ηλίθιο που πήγε να μας κάνει εντριβή με βενζίνη και τσιγάρο στο χέρι τον αφήνω να τον εξυμνούν οι Garland.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#776774 @EDDIE
Δύο νούμερα ζήτησα και μου έφερες ένα :(

in any case, είναι κανένας στο μαγαζί καλοκαιριάτικα από αυτούς που έλεγαν ότι σε 3 χρόνια η Ελλάδα
θα καλπάζει να μου απαντήσει ή κατάπιατε αμάσητο το extend n pretend του Γιάναρου(sic) και το ρίξατε στην τρελή;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776775 Και μετα αποι 6 χρονια τι εγινε;

Ηρθε η ορδη της Αριστειας και μονομαχησε με το θεριό.

Αρα λοιπον ηταν απλη η λυση .

Κουπονια.

Και λιστες.

15αυγουστος μεθαυριο Εντυ. Πες τους να σε λυπηθουν και να παρεις μια ανασα. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#776782
Red Garland έγραψε:Δύο νούμερα ζήτησα και μου έφερες ένα


1 (ένα) νούμερο κυριαρχει στην απάντηση που γύρεψε ο Μπουσος, τι να κάνω;
Εικόνα

Ενα έφερα.
:s_dunno

Για το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω σε ποιον φανταστικό φίλο αναφέρεσαι.
Αν θες να λύσεις αποριες πάντως υπήρξαν κάποιες δυνατές εδώ μέσα όπως γιατί έδωσαν λεφτά οι κουτοφραγκοι στην Ελλάδα το '20 με την οικονομία στα κόκκινα και όχι το '15 πχ.

Εσυ που είσαι και των Ανωτάτων Οικονομικών Επιστημών αυτά τα έχεις πανευκολουρα.
Deliver pain.
:superman:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#776785 Παιδιά, εγώ προτείνω όταν ο άλλος είναι στο καναβάτσο, να μην τον χτυπάμε κι άλλο. Μπορεί να μην το αξίζει ο εν λόγω, αλλά ΟΚ, ας δείξουμε λίγη ανθρωπιά και κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#776786 Δεν εχει μνημονjo φέτο HF;
:help:
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#776787
EDDIE_147 έγραψε:
Red Garland έγραψε:Δύο νούμερα ζήτησα και μου έφερες ένα


1 (ένα) νούμερο κυριαρχει στην απάντηση που γύρεψε ο Μπουσος, τι να κάνω;
Εικόνα

Ενα έφερα.
:s_dunno

Για το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω σε ποιον φανταστικό φίλο αναφέρεσαι.
Αν θες να λύσεις αποριες πάντως υπήρξαν κάποιες δυνατές εδώ μέσα όπως γιατί έδωσαν λεφτά οι κουτοφραγκοι στην Ελλάδα το '20 με την οικονομία στα κόκκινα και όχι το '15 πχ.

Εσυ που είσαι και των Ανωτάτων Οικονομικών Επιστημών αυτά τα έχεις πανευκολουρα.
Deliver pain.
:superman:

Αν μιλάς για νούμερα σου έχω ένα με πτυχίο από Πανεπιστήμιο Ελαιολάδου
Εικόνα

Πάντως αν σφίγγεστε να φέρετε δύο νουμεράκια να προτεινω να με παραπέμψετε στο αφεντικό ή έναν που να ξέρει να μετράει πάνω από το 100 (έχει σημασία).
Να δούμε και εμείς οι υπόλοιποι πώς αντιμετωπίστηκε η κρίση χρέους της Ελλάδας βρε παιδί μου.
Αυτό είναι και το ζουμί της συζήτησης non?
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#776789 Μπομπολοποταμης --> τερματίζει το on topic.

Απαντησε πρώτα στα παιδιά που το είχαν απορια και μετά πιάνουμε και τους φανταστικούς σου φίλους.

Να κουοταρω Μαρκοβαγγο ή είσαι οκ και ετσι;
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#776792 Ο Ποταμης ήταν η λύση EDDIE αλλά ο λαός δεν ήταν ακόμα έτοιμος για να σωθεί, μπορεί και να μην ήθελε.

Αφού πας να φέρεις την μπάλα από την εξέδρα που την πέταξες πιάσε και τα δύο νούμερα που ζήτησα εδώ και δύο ποστ.
Και θα τα βολέψω τα παιδιά εγώ προσωπικά.

σ.σ το να κατηγορείς για φανταστικούς φίλους εσύ εδώ μέσα φτάνει τα όρια του γελοίου
αλλα οκ συνηθίσαμε χρόνια τώρα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#776820
Red Garland έγραψε:
Με πολύ θετικά σχόλια αναφέρεται ο διεθνής Τύπος στο γεγονός ότι η Ευρωπαϊκή Επιτροπή πρόκειται να θέσει τέλος στον ενισχυμένο έλεγχο της ελληνικής οικονομίας, σηματοδοτώντας έτσι το τέλος της κρίσης χρέους.

Επειδή δεν τα πάω καλά με δαύτα, για βάλτε κάποιος με τι χρέος προς ΑΕΠ μπήκαμε σε μνημόνιο και με τι βγαίνουμε τώρα από τον ενισχυμένο έλεγχο(σ.σ έρχεται η μεταπρογραμματική εποπτεία - δεν τελειώσαμε κορίτσια).
Ευχαριστώ



:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Βέβαια, όπως μαθαίνουμε εδώ (και αλλού), όταν έχεις χρέος / ΑΕΠ 120% είναι καταστροφή, κανείς δεν σε δανείζει, κτλ... Όταν έχεις 210% όλα πόπα, γιατί είμαστε σοβαροί. Δεν διορίζουμε βυσματικά όποιον βρούμε μπροστά μας, δεν έχουμε γεμίσει την κυβέρνηση μετακλητά βύσματα , δεν χρωστάμε ούτε καν 400δισ ευρώ (μόλις 394 ψωροδισεκατομμυριάκια) και γενικά πάμε καλά παντού.

Τώρα, γιατί υπάρχουν κάποιοι που λένε άσχημα πράγματα για την εθνοσωτήριο κυβέρνηση του υπερ-αγίου σούπερμαν Μωυσή, δεν μπορώ να το καταλάβω... :s_dunno



ΥΓ: Το ωραίο είναι πως ο αγαπούλας συνοριοφύλακας τέθηκε σε διαθεσιμότητα κατόπιν ανάρτησής του που έβριζε τον Μητσοτάκη... :s_sarcastic :s_sarcastic :s_shout :s_shout Πάλι καλά όμως που έχουμε ελευθερία έκφρασης και ο Μητσοτάκης είναι βαθύτατα δημοκράτης :inlove: