Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#617031 O Πρίντεζης το καλοκαίρι που θα γίνει το προολυμπιακό θα είναι 35 πατημένα, στα 36 δλδ.
Τι τον ταλαιπωρείτε τον άνθρωπο, δεν μπορεί να του πει κανένας για την προσφορά του στην Εθνική.
Ήταν πάντα εκεί.

Για Παπ και Κόνιαρη τα είπαμε, είναι δεν είναι ένα και το αυτό.
Τώρα για τον ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟ και για τον ΛΑΡΕΤΖΑΚΗ που επίσης δεν θα πάνε (εάν και εφόσον τους καλέσει) δεν έχω γνώμη.
Ούτε φατσικά δεν τους ξέρω τους ανθρώπους. :s_bye :s_bye
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#617032 Ο κύβος πάντως ερρίφθη (εδώ και καιρό), all memeing and petsokoving aside. :(

Το μόνο ΕΛ μπάσκετ που παίζει να παρακολουθήσω ξανά είναι την εθνική και μόνο εάν παίζει ο Γιάννης.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#617034
Bayern7 έγραψε:Εγώ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.
Αφού, όπως μας λέτε οι ινστρουχτορες, ο Πρίντεζης είναι γέρος (άλλοι σταμάτησαν την εθνική από τα 30 τους βέβαια και δεν άνοιξε ρουθούνι).
Ο Παπανικολάου είναι πρώην μπασκετμπολίστας, το απέδειξε και στο παγκόσμιο και δεν θα τον καλούσε έτσι κι αλλιώς.
Και ο Κόνιαρης είναι ψωλοπαικτακι.
Οπότε; Να χάμε να λέγαμε;

< A5010 >

Εσυ πιστευεις δηλαδη οτι ο Διαμαντιδης δεν "μικρυνε" σαν παιχτης οταν σταματησε απο την εθνικη? Εξισου και ισως και παραπανω μικραινουν και οι 3 του Ολυμπιακου... και λεω παραπανω γιατι τουλαχιστον ο Διαμαντιδης οτι εκανε το εκανε για την παρτη του! Εδω οι 3 εβγαλαν ανακοινωση για να κανουν το παιχνιδι του ολυμπιακου και των ιδιοκτητων του! Κριμα για το μπασκετακι...

Κανενας παιχτης δεν ειναι "απαραιτητος" στην εθνικη! Ουτε καν ο Πριντεζης που κατα τα αλλα μου αρεσει παρα πολυ σαν παιχτης μια και η θεση 4 ειναι η αγαπημενη μου (ειναι απο τους λιγους λογους για που εχω να παρακολουθω τον ολυμπιακο!)... Ημουν ο πρωτος που εκραζα τον Κουφο και δεν ηθελα καν να κληθει στην εθνικη απλα και μονο για να την απορριψει "γιατι ηθελε να κανει προπονησεις και να βελτιωθει το καλοκαιρι"!!!
Αλλα σκεψου ποσο τεραστιο FAIL θα ειναι να πειστει ο Γιαννης να κατεβει και να λειπει ο Πριντεζης... για τους αγγελοπουλους! Αμαρτια θα πω εγω!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#617035 Στοιχειωδως καλά να πάνε οι Bucks στην ποστ σιζον (δεν συζητάμε καν για την σοβαρή πιθανότητα να φτάσουν μέχρι τέλους), κανένας Γιάννης δεν θα κατέβει πουθενά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#617036 ^ Το πιθανότερο είναι αυτό.

Γενικά το παιδί έχει μπροστά του ΠΟΛΥ μπάσκετ για να μπλέκει με προολυμπιακά. Γι'αυτό αναφέρω ότι είναι ο μόνος λόγος για να ξαναδώ ΕΛ-related μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#617041
melos86 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Εγώ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος.
Αφού, όπως μας λέτε οι ινστρουχτορες, ο Πρίντεζης είναι γέρος (άλλοι σταμάτησαν την εθνική από τα 30 τους βέβαια και δεν άνοιξε ρουθούνι).
Ο Παπανικολάου είναι πρώην μπασκετμπολίστας, το απέδειξε και στο παγκόσμιο και δεν θα τον καλούσε έτσι κι αλλιώς.
Και ο Κόνιαρης είναι ψωλοπαικτακι.
Οπότε; Να χάμε να λέγαμε;

< A5010 >

Εσυ πιστευεις δηλαδη οτι ο Διαμαντιδης δεν "μικρυνε" σαν παιχτης οταν σταματησε απο την εθνικη? Εξισου και ισως και παραπανω μικραινουν και οι 3 του Ολυμπιακου... και λεω παραπανω γιατι τουλαχιστον ο Διαμαντιδης οτι εκανε το εκανε για την παρτη του! Εδω οι 3 εβγαλαν ανακοινωση για να κανουν το παιχνιδι του ολυμπιακου και των ιδιοκτητων του! Κριμα για το μπασκετακι...

Κανενας παιχτης δεν ειναι "απαραιτητος" στην εθνικη! Ουτε καν ο Πριντεζης που κατα τα αλλα μου αρεσει παρα πολυ σαν παιχτης μια και η θεση 4 ειναι η αγαπημενη μου (ειναι απο τους λιγους λογους για που εχω να παρακολουθω τον ολυμπιακο!)... Ημουν ο πρωτος που εκραζα τον Κουφο και δεν ηθελα καν να κληθει στην εθνικη απλα και μονο για να την απορριψει "γιατι ηθελε να κανει προπονησεις και να βελτιωθει το καλοκαιρι"!!!
Αλλα σκεψου ποσο τεραστιο FAIL θα ειναι να πειστει ο Γιαννης να κατεβει και να λειπει ο Πριντεζης... για τους αγγελοπουλους! Αμαρτια θα πω εγω!

Δεν ξέρω τι έκανε ο Διαμαντίδης και ούτε με ενδιαφέρει.
Τι άλλαξε όμως από τον Σεπτέμβρη που κατέβηκαν όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού στο μουντομπάσκετ κανονικά και με τον νόμο, μέχρι σήμερα;
Όλη η κόντρα αυτή του Ολυμπιακού και της ομοσπονδίας υπήρξε και είχε κορυφωθεί πριν καιρό. :iconcool: Άρα;;;;;; :hmmm:

κλικ - φως (για τους παλιούς)

Το κακό είναι ότι ενδιάμεσα ο Πιτίνο είχε κάνει ραντεβού με παίκτες όλων των ομάδων, ξεκαθαρίζοντας ότι δεν θα δουλέψει σε σύλλογο. "Θα είμαι ο Greek Pitino", είπε και στους παίκτες του Ολυμπιακού, όταν το ρώτησαν αν αληθεύουν οι φήμες περί Παναθηναϊκού. "Δεν θέλω να είμαι αλλού, μόνο στην Εθνική", τους είπε, διαβεβαίωση που είχαν πάρει κι άλλοι διεθνείς, αλλά και ο Βασιλακόπουλος, στις μεταξύ τους ιδιωτικές συζητήσεις.

https://www.sport24.gr/Basket/sthmenh-p ... 48592.html

Το θέατρο του παραλόγου που παίζεται με πρωταγωνιστές τον Παναθηναϊκό, την Εθνική Ελλάδας και τον Ρικ Πιτίνο, έχει ονοματεπώνυμο: Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος άγεται και φέρεται ως ιδιοκτήτης όλου του ελληνικού μπάσκετ. Αυτή είναι η θέση του Sport24.gr.

:s_bye :s_bye :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#617042
Asimov έγραψε:Στοιχειωδως καλά να πάνε οι Bucks στην ποστ σιζον (δεν συζητάμε καν για την σοβαρή πιθανότητα να φτάσουν μέχρι τέλους), κανένας Γιάννης δεν θα κατέβει πουθενά

Δεν πρόκειται να κατέβει ο Αντεμπακούκο. Σιγά μην αφήσει τον γάμο ο άνθρωπος να πάει για πουρνάρια.
40 λεπτά τουβλάθης, τουβλοπέτρου και τανάσης να δίνει ενέργεια όου! :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#617048 Αθλιοι οσοι μπλεκουν την εθνικη ομαδα με τις ΚΑΕ και τους Αγγελοπουλους και τους Γιαννακοπουλους... :thumbsdown:
Και μιλαω και για τους οπαδους και για τους ιθυνοντες!
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#617056 γενικά το Πρίντεζη τον πάω πολύ!
αλλά ποιοι είναι που δημιουργούν θέμα ΠΙΤΙΝΟ στην Εθνική!?

μλκς επικοινωνείτε καθόλου? Θα γυρίσεις και θα ζητήσεις να φύγει ο ΠΙΤΙΝΟ από την εθνική, επειδή οι αυγουλομάτηδες είναι κομπλεξάρες? που αν ένιωθαν έστω και λίγο απο μπάσκετ θα έκανα τουμπέκα... που ανέλαβε την Εθνική τζάμπα και είναι τιμή μας!
και προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τα κόμπλεξ των γαύρων!? :dizzy:

μόνο και μόνο για να πουλήσουν σανό στους οπαδούς τους #mexritelous...

στο καλό οι γαύροι και να μας γράφουν...
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#617057 εγώ ο "αδαής" να ρωτήσω

ποιο είναι πραγματικά το κακό του να έχει η Εθνική προπονητή από το Χ σωματείο? χωρίς οπαδικά γυαλιά

τι ακριβώς νιώσανε οι Πρίντεζης Παπανικολάου Κόνιαρης από την "προδοσία" Πιτίνο? Πως θα τους επηρεάσει? Βλέπουν σαμποτάζ στον ορίζοντα εις βάρος του Ολυμπιακού?

δεν καταλαβαίνω πραγματικά
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#617058 κανένα κακό...
είχε ακουστεί ότι είχε γίνει και πρόταση στον Σφαίρο επί ΟΣΦΠ, αλλά αρνήθηκε...

και σταματήστε να μας πρήζετε με τον Γιαννάκη το 2008... o coach απέτυχε και δεν ανανεώθηκε...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#617060 Γνωρίζει κανείς πού είναι το βοηθητικό γήπεδο μπάσκετ στο ΣΕΦ; Κι αν είναι ένα ή περισσότερα; Θεωρώ πως πρόκειται για σκεπαστό. Επίσης, πού παρκάρουμε.
Εδώ ίσως --> http://gipeda.gr/item/kleisto-sef-voithitiko/

< >